Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Meghalnál Magyaroszágért?

Meghalnál Magyaroszágért?

Figyelt kérdés
A háború kapcsán eszembe jutott, hogy mennyi ukrán férfi megy a háborúba, és érdekelne, hogy ti megtennétek vagy inkább elmenekülnétek vagy dezertálnátok?

2022. ápr. 23. 01:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
60%

Rohadt nagy tevedesben vannak azok, akik azért nem harcolnanak mert hogy Orbán..

Orbán nem Magyarország. Az emberek Magyarország. A rokonaid, gyerekeid, a szülőfölded, barátaid, házad, munkád..Mert a TIED! Nem másé!

Bármikor, bárkitől megvédeném azt ami az ENYÉM, még a kutyámat is. Nem fogok mindent hátrahagyni, hagyni, hogy mások döntsenek az életemről, vagy hogy egy 20 éves senkiházi kiskatona lője le a szerettemet attol fuggoen,

hogy épp viszeket-e neki vagy sem a 0iq szintjével vagy mert játssza az agyát. Azért mert valami gennyzsák úgy döntött, hogy el akarja venni.

Nem akarok harcolni, nem akarok háborút. Nyugodtan akarok élni. Nem menekülve, nem meghúzva magam valahol máshol. Senkinek nincs joga elvenni ezt senkitől. És aki/akik nem tudja megvédeni magát (gyerekek, öregek, állatok) , azt védeni kell es kész! Bármi áron!

2022. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
19%
31, igazad van, de attól is függ, kitől. Egy nem ellenséges nagyhatalom vagy akár kisebb ország ellen, mint Oroszország vagy Finnország ellen eleve nincs értelme harcolni. Viszont a szemét románok, tótok, rácok, ukránok ellen már lenne értelme, ők még Orbánéknál is nagyobb ellenség, több kárt okoznának, ha nyernének.
2022. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
87%
Engem nem érdekel ki ellen kell harcolni. Akkor kell harcolni, ha el akarják venni, meg akarják ölni, ami a tiéd.
2022. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
66%
33, nem mindenki akarja. Pl. anno a németek ellen sem harcoltunk, hagytuk, hogy bejöjjenek, sőt ünnepeltük őket. Mert szövetségesek voltak, hasonló kultúrából, nem bántottak minket annyira, stb. Ma az oroszokkal lenne így. Anno viszont az oroszok ellen harcoltunk, mert ellenségesek voltak, el akartak foglalni, stb. A motiváció fontos. Most pl. az ukránok is harcolnak. Más kérdés, hogy nácizmusból, tévedésből, pusztán oroszok lakta területekért, szétlövetve saját országukat, de náluk ez a hazafiasság.
2022. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
67%

"Pl. anno a németek ellen sem harcoltunk, hagytuk, hogy bejöjjenek, sőt ünnepeltük őket. Mert szövetségesek voltak"


Azért nem mert szövetségesek voltak. A fene gondolta hogy hátbarománoztak minket és megszállnak.

2022. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
0%

"elég itt élni is, az is elég traumatikus"

Nyitva az ajtó, csak rajtad múlik, hogy hol élsz.

2022. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
34%

"Nem menekülnék hanem menekülök"

Mégis visszahúz a szíved, ha itt fórumozol, magyar nyelven, ahelyett, hogy máshol, más nyelven tennéd...

2022. ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
78%

Patton fogalmazta meg nagyon jól a katonáinak: nem azt várom, hogy meghaljatok a hazáért, haljon meg az ellenség az ő hazájáért!

Azaz ne meghalni akarj, hanem túlélni hogy utána is folytatni tud a harcot.

2022. ápr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
45%
Igen, meghalnék. Teljesen mindegy, hogy éppen ki vezeti ezt az országot. Nekem ez a hazám, én itt vagyok otthon és büszke vagyok arra, hogy magyarnak születtem. Szükség esetén hajlandó lennék akár életemet is áldozni érte.
2022. ápr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
13%
Magyarországért nem, viszont a nyugatért vagy EU-s zászlóért bármikor, de talán még Romániáért is jobban mint orbánisztánért.
2022. ápr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!