NATO vs. Kína-Orosz háború esetén melyik fél esélyesebb a győzelemre?
Szerintem Kína-Oroszország.
A NATO tagállamok, főleg Nyugat-Európa nagyon elpuhultak. A másik oldalt viszont jellemzően sosem érdekelték a veszteségek, valamint a liberális agybaj sem hatalmasodott még el ott, nem nukleáris háborúban egyértelmű hogy a NATO nem győzne. Európát elfoglalnák az oroszok, az USA ellen talán patthelyzet lenne, mivel az USA egyértelműen uralja a világ óceánjait, nem tudnának partraszállni.
"nem nukleáris háború esetén"
Csak éppen ha bármelyik fél átlépné a határt, akkor azonnal átváltana a dolog nukleáris háborúba, ez a katonai doktrína 1945 óta és éppen ezért nem költ Európa sokszor annyit hadseregre.
#2
Ma már olyan hiperszónikus rakéták és célrendszerek vannak, hogy gyakorlatilag értelmetlenné vált nukleáris tölteleket használni.
(Kivéve persze, ha a teljes megsemmisítés a cél, de az az ókor óta egyetlen háborúnak sem célja.)
Nem lenne győztes. Nem, nem azért, mert világvége lenne, vagy mert atomot használnának. Hanem mert nincs erejük a vörösöknek győzni, de ahhoz elég erősek, nagy népességűek és nagy területűek, hogy senki ne akarja/tudja őket sikeresen megszállni, főleg Kínát nem.
Valószínűleg Kína elfoglalná Tajvant, Oroszország pedig a balti államokat, de utóbbit később vissza szerezné a NATO a Kalinyingrádi területtel, Fehéroroszországgal és Krímmel együtt. Majd itt vége is lenne, senki nem akarna tovább menni. Beállna egy elég forró hidegháború.
Az oroszokat sokan felszopják, mert a Szovjetunió egykor katonai nagyhatalom volt, de az atom arzenált leszámítva Oroszország már inkább csak középhatalom. Nem lényegesen erősebbek katonailag, mint a britek vagy a franciák.
Kérdező
Én vagyok a #6-os. Az USA és az EU 1-1 gazdasági kérdésben nem ért egyet, de nem zavarja a napi kapcsolataikat.
Addig Sztálin és Maó idején olyanok voltak, mint a szerelmesek, Sztálin meghalt, elkezdtek leszámolni a személyi kultuszával, rehabilitáltak sokmindenkit, enyhültek, nyitottak, Maónak ez nem tetszett, meg amúgy is hataloméhes és gátlástalan volt, 1960-ban nyíltan szakítottak, lásd a Sino - Soviet split angol nyelven. Fegyverzetileg Kína megragadt a T-55-ös - MiG-21-es szinten, addig az Oroszok elhúztak mellettük, pedig amíg jóban voltak, addig még az atomprogramban is kaptak segítséget.
És nyílt határháborúkat és csatározásokat is vívtak. És külön - külön csatlósok. Oroszoknak a Varsói Szerződés nagy része, meg Vietnám, addig Kínának Albánia, Románia, Kambodzsa és Észak-Korea lettek a haverjai, olyanokkal, mint Enver Hodzsa, Ceausescu, Pol Pot ...
"Miért divat rendre összeboronálni Oroszországot és Kínát, amikor egymással szemben is vannak konfliktusaik és ellenérdekeik ?"
Mert ellenségem ellensége a barátom. Kína pedig nyíltan kijelentette hogy USA ide vagy oda de igényt tart a dél kínai tenger fenhatóságára és egy jövőbeli katonai konfliktust sem zár ki
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!