Az USA a 18. század végén, 19. század elején miért nem ragadta el katonai erővel a mai Kanada területét a Brit Birodalomtól?
Amit ellenben megtett katonai, illetve gazdasági (pl vásárlás) úton a britek, franciák, spanyolok, illetve Mexikó észak-amerikai területeivel?
Egyáltalán, voltak ilyen irányú tervei, kezdeményezései az amerikai katonai és politikai köröknek, érdekcsoportoknak?
# 20
Ennek ellenére ha a lakosságszámhoz viszonyítunk, a 38 milliós Kanada mezőgazdasága összehasonlíthatatlanul fejlettebb és termelékenyebb, mint a magyar.
Míg Kanada világviszonylatban jelentős élelmiszer exportőr, addig Magyarország még sertés- és marhahúsból és tejtermékekből sem önellátó, hanem nagy volumenű importra szorul.
Kanada 38 millió lakosra termel 30 millió tonna búzát, még Magyarország 9,7 millió lakosra 5,2 millió tonnát, azaz a kanadai mezőgazdaság termelékenysége a búza terén is messze felülmúlja a magyart.
# 20
Kanada búzatermelése 790 kg/fő.
Magyarországé búzatermelése: 536 kg/fő.
# 23
Az nem 200 kg, hanem 254 kg/fő.
Ami elég komoly különbség egy főre vetítve.
kürasszír lényegtelen! kanada nagy része ebből él a magyarok nagy része pedig nem...
a marhahús hülyeség! láttál már szürke szarvas marhát? őshonos magyar már istván király óta! (vagy régebbi!)
ne zavarjon hogy az országban nagyon komoly a marhahús a méz a bor szalonna és egyéb termékek exportja! konkrétan japánban megtalálható az ilyen dolgok! van is videó fent zsirosdeszka youtuber aki japánban él japán feleség minden és mindig kiteszi az ilyen videókat ja és nem is tokyo a fővárosban van hanem kisboltokban találja meg őket!
+ japán teljes mértékben önellátó! az országban amúgy is a mezőgazdaság nagyon szép habár az árak magasak de ettől még az itteni alapanyagok minősége jóval nagyobb!
és lényegtelen a lakosság amikor az ország méretei viccek!
kanada majdnem 10 millió km
magyar pedig durván 100ezer!
ehhez képest van 30 és 5,2 tonna!
ja nézem amúgy!
kanada szántó és termő földje durván 1 millió km2!
magyarország pedig 82ezer csak!
pontosan kiszámolva 12,05X több kanada termő földje! viszont a termelő búza csak 5,7X-es!!!! azaz fele akkora csak a hatékonyság! ergo akár hogy nézzünk arányosan magyarország jobb ebben! mármint a magyar föld minőség!
# 26
Magyarország sem sertés, sem marhahúsból, sem tejtermékekből nem önellátó. Azaz jóval kevesebbet termel a hazai fogyasztásnál, ezért jókora importra szorul. Sőt, Magyarország még nálunk honos gyümölcsökből és zöldségekből sem önellátó, többet fogyaszt, mint amit termel.
Honnan vetted azt, hogy Japán élelmiszerből önellátó? Mert nem az, óriási importra szorul, a japán mezőgazdaság nemzetközi szinten gyenge.
Nem youtube videókból kellene tájékozódni.
Kanadában a búza termésátlaga hektáronként a duplája a magyarnak.
Hiába több Kanadában a termőföld, csak a kanadai búza termőterületet és a magyarországi búza termőterületet és búza termésátlagokat lehet összehasonlítani. Magyarországon kulcságazat a kukoricatermelés, Kanadában ellenben nem nagyon termelnek kukoricát.
# 26
Egy adattal bizonyítom, hogy milyen gyenge a Japán mezőgazdaság és hogy nem önellátó.
Japán mezőgazdasága 125,3 millió lakosra mindössze 7,61 millió tonna rizst termel, holott a rizs hagyományosan Japán fő élelmiszernövénye.
A 161,3 milliós, koldusszegény Banglades rizstermelése is 35,85 millió tonna, többszöröse a japánnak, és rizsből még Banglades is behozatalra szorul néha.
Rizstermelés 2011-ben:
Leading countries based on the production of milled rice in 2019/2020 (in million metric tons)*
# 26
Bocs, 2019-2020-as rizstermelés adatok, véletlenül 2011-et írta.
Javítom:
Rizstermelés 2019-2020-ban:
Leading countries based on the production of milled rice in 2019/2020 (in million metric tons)*
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!