Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. világháború idején...

A II. világháború idején Hitler tervbe vette Nagy-Britannia (azon belül is főképp Anglia) katonai invázióját és hosszú távú megszállását. Mennyi esély volt egy ehhez hasonló hadműveletre, és végül mi akadályozta meg ennek a megvalósulását?

Figyelt kérdés

1940-ben Amerika még nem lépett be nyíltan a háborúba a britek oldalán, a Szovjetunió ellen sem viselt még hadat a hitleri Németország, a La Manche csatorna Dover és Calais közti átjárójának a legkisebb szélessége (ami elválasztotta a brit szigeteket a kontinenstől) pedig alig haladta meg a 27 kilométert.


Ezek fényében miért nem váltak német megszállási övezetté a szigetország területei (ellentétben sok Észak-, és Nyugat-Európai országhoz, például Franciaország, Norvégia, Dánia, stb képest). Ha meg azzá válnak, milyen viszonyok uralkodtak volna az adott területen (teljes katonai ellenőrzés vagy bábkormány jött volna létre, mi történt volna Churchill-el és a brit királyi családdal, stb)?



2021. máj. 10. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Angol szalonnát csinált volna belőlük, amit hadtápként a frontra küldött volna ki.Füstölőnek való alapanyag lett volna elég, akkoriban is.
2021. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Elég ostoba volt Hitler, hogy Danquergbe engedett 1 millió angolt-szövetségest kimenekíteni. Ebből is látszik, hogy az illuminátusok nagy befolyással voltak Hitlerre. Hitlert a zsidók,szabadkőművesek juttatták hatalomra, ők pénzelték a háború alatt. Emiatt sok kedvezményt tett nekik és a Szovjeteket is idő előtt támadta emiatt meg.
2021. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

A tábornokok azt mondták, hogy vigyék át őket, a többi az ő dolguk, a Wehrmacht megette volna reggelire a brit hadsereget. Igen ám, de erre a német haditengerészet alkalmatlan volt, felfejleszteni arra a szintre nagyon sok idő meg pénz lett volna, ezért indultak inkább a légitámadások. Aztán megtámadták a Szovjetuniót és a projekt a háttérbe szorult.


A "mi lett volna ha" kérdések feleslegesek.

2021. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Elég ostoba volt Hitler, hogy Danquergbe engedett 1 millió angolt-szövetségest kimenekíteni."


Azért engedte mert békét akart az angolokkal, mivel Németország flottája eltörpült az angolokhoz képest.

2021. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennek oka a Home Fleet és a Reserve Fleet volt, amelyek egyenként is erősebbek voltak, mint a német Hochseeflotte, ráadásul mindenhol ott voltak a parti ütegek, na meg a bomba és torpedóvető repülőgépek, amelyek mind a szárazföldi repülőterekről, mind a brit hordozókról súlyos csapást mérhettek német flottára.

Ha mégis sikerült volna partra tenni egységeket, az utánpótlás megoldása ugyancsak kérdéses lett volna.

Egyébként volt egy időszak, amikor a britek szentül hitték, hogy bármelyik pillanatban megtörténhet az invázió, készültek rá alaposan, minden erejükkel, ami a szigetországban rendelkezésre állt, még első világháborús veteránokat is felfegyvereztek, akik már olyan öregek voltak, hogy se a flotta, se a hadsereg nem tartott rájuk igényt, de Hitlert lebeszélték az Oroszlánfóka hadműveletről a józanabb tábornokai.

Később a szövetségesek is csak teljes légi és tengeri fölény birtokában hajtottak végre sikeres partraszállást, illetve egyszer Hollandiában egy sikertelen hadművelet kudarcba fulladt, rágondolni is szörnyű, a brit csatahajók mekkora vérengzést csaptak volna a német csapatszállítók miszlikbe lövésével.

2021. máj. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Kevesen tudják de Hitler egyébként akkor adta fel az angliai légi háborút amikor a németek már karnyújtásnyira voltak a győzelemtől. Ugyan a németek vesztesége is nagy volt, de a RAF akkor már nagyon a végét járta, alig voltak már pilóták. Ha tovább folytatja akkor a németek megszerzik a légi fölényt és lehetőség nyílt volna a partraszállásra. A brit haditengerészet ugyan jobb volt mint a német de légifölény birtokában szerintem reális esély lett volna legyőzni.

Ha a nácik ott partra szállnak a németek el tudták volna foglalni Anglia déli részét, még talán Londont is, de az angol ellenállás és az utánpótlás (közben a maradék angol flotta mindent megtett volna hogy ezt meghiúsítsa) akadozása miatt a németek valószínűleg előbb utóbb kiszorultak volna onnan és feladják a szigetet. Arról nem beszélve hogy a SZU-nak mégtöbb ideje lett volna felkészülni és támadást indított volna ahogy ezt tervezték is. Hitlernek ez a hódítás nagyon sokba került volna, nem csak emberek és repülők tekintetében hanem nyersanyagok miatt is pl a hajóépítés, folyamatos veszteségek pótlása.

2021. máj. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

'Hitlert a zsidók,szabadkőművesek juttatták hatalomra, ők pénzelték a háború alatt. Emiatt sok kedvezményt tett nekik és a Szovjeteket is idő előtt támadta emiatt meg.'


Ezt te el is hiszed, ketteske? :D

2021. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Esély nem volt rá.


Ahogy az 5-ös írja, a megszálláshoz teljes légi és tengeri erőfölényre lett volna szükség. 6-os azért picit téved: a légifölényt nem elég megszerezni, azt meg is kell tartani, amire a Luftwaffe képtelen volt. Voltak napok, amikor Luftwaffe-légifölény volt Anglia fölött, és volt, amikor nem. A totális légifölénytől a németek elképesztően messze voltak, és sokkal súlyosabb veszteségeket szenvedtek, mint az angolok.


Két dolgot emelnék ki: az egyik az, hogy gyakorlatilag a légi hadviselés kezdete óta egyértelművé vált, hogy a vadászpilóták top 1%-a felelős a légi győzelmek 90%-áért. Miért releváns ez? Azért, mert a Luftwaffe-hez képest a britek teljesen máshogy álltak a pilótáikhoz. Míg a Luftwaffe-nél az ászaikat folyamatosan missziókra küldték, a briteknél az ászokat inkább visszavonták, és befogták őket kiképzőknek. Ennek az lett az eredménye, hogy az átlagos brit pilóta nagyságrendekkel jobb képzést kapott, mint a német ellenfeleik.


Na, de vissza a témához: a németek az első hullámban 11 gyalogos- és hegyihadosztályt terveztek partradobni. Nekik a hídfőállások kiépítése és biztosítása lett volna a feladatuk. Emellett két ejtőernyős hadosztályt dobtak volna a vonalak mögé (ezeket gyakorlatilag percek alatt megsemmisítették volna a britek, ha későbbi bevetéseiket vesszük alapul, pl. Kréta). A második hullám 8 páncélos- és motorizálthadosztályból állt volna, akik megkezdték volna a kitörést. A harmadik hullám további 6 gyalogoshadosztályból állt volna.


A probléma már ott kezdődik, hogy már az első hullám partraszállítására sem volt elég szállítóhajó, sőt, a németeknek SEMMILYEN partraszálló járműveik nem voltak. Jó, tegyük fel, hogy valahonnan előteremtik a szükséges járműveket és hajókat. Eddig szuper, most már csak valahogy biztosítani kell ezen egységek ellátását. Ahogy az 5-ös írja, ehhez totális légifölényre és a két fő brit otthoni flotta megsemmisítésére lett volna szükség. A németek a háború során egyikre sem volt elégséges erőforrásuk: nem volt elég repülő, nem volt elég hajó, nem volt elég olaj, nem volt elég pilóta.

2021. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

2-es, 4-es:


Miért van az, hogy minden második világháborús kérdésnél előbb-utóbb előjön ez a klasszikus, ostoba Dunkerque mítosz? Egyrészt a teljes BEF nem állt 1 millió főből, még a francia szövetségesekkel együtt sem. Másrészt Dunkerque-hez Hitlernek SEMMI köze nem volt. Heinz Guderian et al. sikeres történelemhamisító munkájának hatására elképesztően népszerű lett az a narratíva, hogy minden rossz stratégia döntés a németek oldaláról Hitler hibája volt, de minden jó meg a tábornokoké. Ezzel a narratívával az a baj, hogy ez egyszerűen nem igaz, a háborút túlélő tábornokok csak egymást akarták kimosdatni a háborús bűnöktől és az ostoba stratégiai döntéseiktől (ha a vezérkar bármelyik tagja józan gondolkodású lett volna, a Barbarossa-hadművelet előtt lemondott volna az összes. Szeptemberre Moszkva, decemberre A-A vonal? Lóháton? Aki erre rábólint, az inkompetens). Dunkerque-nél azért álltak meg a német csapatok, mert Gerd von Rundstedt, NEM HITLER, ezt parancsolta nekik, mert a zseniális német vezérkar a Bewegegungskrieg (NEM Blitzkrieg) egyik alapvető építőelemét, a FLEXIBILIS LOGISZTIKÁT Judenwissenschaftnak titulálták, és a német csapatok egyszerűen kifogytak az üzemanyagból, a lőszerből, és egyéb hadianyagokból.

2021. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
A britt flotta nagyobb volt mint az USA-e 1940 ben. Az egyetlen esélye a teljes légifölény lett volna ezzel tisztába is volt. Sőt a reptér bombázásokkal nagy eredményeket értek el, összeomlóban is volt a RAF de lebombázták Berlint ez az idióta pedig átállt városbombázásokra a katonai célok helyett.
2021. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!