Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. világháború idején...

A II. világháború idején Hitler tervbe vette Nagy-Britannia (azon belül is főképp Anglia) katonai invázióját és hosszú távú megszállását. Mennyi esély volt egy ehhez hasonló hadműveletre, és végül mi akadályozta meg ennek a megvalósulását?

Figyelt kérdés

1940-ben Amerika még nem lépett be nyíltan a háborúba a britek oldalán, a Szovjetunió ellen sem viselt még hadat a hitleri Németország, a La Manche csatorna Dover és Calais közti átjárójának a legkisebb szélessége (ami elválasztotta a brit szigeteket a kontinenstől) pedig alig haladta meg a 27 kilométert.


Ezek fényében miért nem váltak német megszállási övezetté a szigetország területei (ellentétben sok Észak-, és Nyugat-Európai országhoz, például Franciaország, Norvégia, Dánia, stb képest). Ha meg azzá válnak, milyen viszonyok uralkodtak volna az adott területen (teljes katonai ellenőrzés vagy bábkormány jött volna létre, mi történt volna Churchill-el és a brit királyi családdal, stb)?



2021. máj. 10. 16:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Totálisan esélytelen lett volna Anglia megszállása. Fent leírták az okokat, az angol tengeri fölény, de még ha az sem lett volna akkor sem állt volna rendelkezésre elégséges szállítókapacitás a szárazföldi műveletek megvívásához elégséges haderőt és utánpótlást átszállítani.

Norvégiához kb. egy időben értek oda, de ott is hajszálon függött sokszor a háború eldöntésének a sora. Végül azért tudták Norvégiát - jelentős német tengerészeti veszteség árán - bevenni mert az angolok nem akartak több erőforrást áldozni és visszavonultak.

Évekig tartott volna megfelelő szállító és tengeri haderőt kiépíteni amit az angolok sem néztek volna ölbe tett kézzel (ők is fejlesztettek volna közben gőzerővel).


A Dél-Angliai légi csatát érintően... az angol légierő nem az összeomlás szélén táncolt, csak a Dél-Angliai légfölény IDEIGLENES elvesztése forgott kockán. Ha nem kezdenek terrorbombázásokba akkor sem történt volna túl sok minden. Ideiglenesen hátrébb vonják az angol légierőt amíg nem pótolják a veszteségeket. Ha nincs elég gép, akkor a landleasing keretében nyers- és hadianyag, hadfelszerelés mellé kaptak volna repülőgépeket is. Ha olyan a helyzet akkor kisütötték volna a tengerentúlon hogy oldják meg hogy pilótákat is mellékeljenek hozzá. Egy ipari-kapacitás csatába torkollott volna a dolog - azt meg Anglia-USA páros ellen Németország mindenképpen elveszíti. A németek meg a stratégiailag kb. a nagy semmit bombázhatták volna egy ideig Dél-Angliában. A nagyobb ipari kapacitásokat nem érte a Luftwaffe, az ott lévő kikötőket amúgy sem használták a hadianyag kirakodására.

2021. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 kürasszír ***** válasza:

Kedves 2-es!


A dunkerque-i evakuáció során nem 1 millió, hanem csak 338 226 szövetséges, zömében brit, kisebb részben francia és belga katonát mentettek ki.


1940. májusára Nagy-Britannia gyarmati csapatok nélkül 1 650 000 katonát mozgósított, ezek közül kevesebb, szűk 300 000 fő, 13 hadosztály lett csak Franciaországba vezérelve. Vagyis a brit főerők otthon maradtak.


Tehát a Dunkerque-nél kimentetteken kívül még kb. 1,3 millió brit katona állomásozott otthon, agy-Britanniában.

2021. máj. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kürasszír ***** válasza:

Elütések javítva:


Kedves 2-es!


A dunkerque-i evakuáció során nem 1 millió, hanem csak 338 226 szövetséges, zömében brit, kisebb részben francia és belga katonát mentettek ki.


1940. májusára Nagy-Britannia gyarmati csapatok nélkül 1 650 000 katonát mozgósított, ezek közül durván 300 000 fő, 13 hadosztály lett csak Franciaországba vezérelve. Vagyis a brit főerők otthon maradtak.


Tehát a Dunkerque-nél kimentetteken kívül még kb. 1,3 millió brit katona állomásozott Nagy-Britanniában.

2021. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!