Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Drezda és egyéb, a német...

Drezda és egyéb, a német hadiipari városok bombázását miért mondják háborús bűnnek, hogyha, ez vezetett a harmadik birodalom bukásához?

Figyelt kérdés

#Drezda bombázása
2021. szept. 26. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert ezeken a helyeken a civileket is ritkították rendesen.
2021. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De ez kellett a nácik megdöntéséhet
2021. szept. 26. 13:21
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem ez vezetett. Akkor már a hadihelyzet reménytelen volt, és Drezda teli volt menekült civilekkel és csekély volt már a katonai jelentősége.
2021. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem
2021. szept. 26. 13:41
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Drezda nem volt hadiipari város, a környékben lévő olajfinomítót, és vasúti csomópontot már korábban lebombázták. Egy jóformán ipar nélküli barokk csodaszép város volt, ami mindig is kulturális központként működött, a saját lakosain kívül,több százezer menekülttel, amivel tökéletesen tisztában voltak a RAF tábornokai. Bomber Harris és háborús bűnös bandája semmivel sem volt különb Hirosima, Nagaszaki elpusztítójánál, vagy a Nürnbergben elítélteknél, vagy lágerparancsnokoknál. Drezda lerombolásának célja foszforbombákkal, bevallottan is csak az esztelen terrort szolgálta, és hogy minél több civilt lemészároljanak. Ez az őrült harris azt gondolta, hogy ezzel a vérengzéssel a polgári lakosság lelkét megtörhetik.
2021. szept. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert civileket bombáztak, nem nácikat.


Már várom a “Te is hülye vagy” választ.

2021. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én válaszomat töröltette a bátor fiú :)))
2021. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Drezda épp úgy erődemonstráció volt. Egy új bombázási stratégiát próbáltak ki, ehhez kellett olyan helyszín, mi nem volt szétbombázva.

Sok minden volt:

A britek éjszaka bombáztak. Ezek olyan pontosak voltak, hogy a várost sem mindig találták el. Ezek nem tudtak válogatni a polgári és a katonai célpontok között, viszont annyi bombát vittek, hogy gyakran találtak el az ipari célpontokat is.

Az amerikaiak nappal bombáztak. Ők kimondottan az ipari célpontokra utaztak. Jobb volt a célzókészülékük, jobb vadászaik voltak. Ők viszont gyakran tévesztették el a célt egy két utcával, ilyenkor lakóterületeket taroltak le.

A bombázás stratégiája a "terror bombázás" volt. Nem csak a gyár volt a célpont, hanem a dolgozók is. A rengeteg éjszakai bombázástól az emberek nem tudtak aludni, nap közben rosszabbul dolgoztak. Remélték, hogy a folyamatos bombázások előbb utóbb lázadáshoz vezetnek. Ez nem jött be. A terrorbombázás mindkét oldalon a kormányhoz való lojalitást erősítette. (A németek is használták London ellen)

A terrorbombázás kidolgozásának az oka az volt, hogy a háború elején az éjszakai bombázások nagyon pontatlanok voltak.

A dolgot árnyalja a későbbi eset, hogy az amerikaiak nagyon büszkék voltak, hogy egyetlen rakétával képesek eltalálni egy hidat. Mivel biztosak akartak lenni abban, hogy összeomlik, a támadást egy tömött gyorsvonat áthaladásához igazították. A hadseregek (így a légerő is) teljesen érzéketlen a "járulékos veszteséggel" szemben.

2021. szept. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert csekély katonai eredménye volt aránytalanul sok civil áldozattal. Ugyan egy részük egyben hadiipari munkás is volt (de ki nem abban az időben?), illetve a városok légvédelme, a helyreállítás/mentés erőforrásokat vont el a német hadigépezet más területeiről, a légvédelmet széthúzta (kénytelenek voltak a városokat is védeni) de kimondottan a civileket szórták meg és nem katonai célpontot.
2021. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy mi minősül egy háborúban bűnnek, az felfogás kérdése.

Egyáltalán a múltat elítélni a ma emberének etikátlan, mert mi már egy más felfogásból, erkölcsi nézetből szemléljük a világot, másrészt meg ha nem minden ugyanígy történt volna, akkor mi nem is élnénk, mert meg sem születtünk volna, tekintetbe éve, hogy minden másképpen alakulhatott volna, a legcsekélyebb változás hatására, hiszen egy ember születése nüansznyi véletleneken múlik. Ha csak azt nézzük, hogy több milliónyi spermium vetélkedik a megtermékenyítés során minden ember születésekor a petéhez jutásért, már ez is rávilágít arra, hogy milyen apróságon múlik, hogy bármely megtermékenyülés azt a végeredményt adja, ami megtörtént és nem valamelyik potenciális tesó szülessen meg, így kijelenthetjük, hogy a múlt megváltoztatását ostobaság lenne óhajtanunk.

Például ha egy ma élő zsidó azt szeretné, hogy a holokauszt ne lett volna, az nagyjából egyenértékű azzal, hogy ezzel azt is kívánja, hogy ő maga bárcsak ne született volna meg , így a múltat el kell fogadnunk, meg kell értenünk és bármilyen bírálathoz csak a jelenre és a jövőre való tekintettel van jogunk.

2021. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!