Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a Franciák csináltak volna...

Ha a Franciák csináltak volna Párizsból egy Sztálingrádot, legyőzhették volna a németeket?

Figyelt kérdés
Oroszországban a blitzkrieg megállítására a városi harcok bizonyultak a legalkalmasabbnak.

2021. aug. 6. 20:00
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%
Ja,a szuperfejlett harckocsikkal és légierővel rendelkező,fanatikus németeket biztos megállapította volna a csigán meg boron élő puhány francia nép.
2021. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
90%
Egyeske se látott még franciát.
2021. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem voltak elég fanatikusak a franciák, hogy tartani tudhassák.
2021. aug. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

1: A németeknél 1940 -ben csak a légierő volt jobb, ami viszont már 42 -re is alulmaradt a britekkel szemben. Ha addig tartani tudták volna magukat a franciák valahogy, a háború menete megfordulhatott volna.


A németek a háború alatt sokat fejlődtek technológiai téren, de például a tigris meg párduc tankot 1943 -ban vetették be először. Ez alatt a franciák is fejlődhettek volna meg később számíthattak volna az angolszász országok segítségére is, ha sokáig kitartanak.

2021. aug. 6. 20:42
 5/38 BlackSword ***** válasza:
84%

Ha a legifölény megvan, akkor már minden megvan... nem tudták volna tartani... erősítést, utánpótlást nem tudtak volna beküldeni, a betörési kiserletet pedig a légierő felszámolta volna...


Szóval ennek így semmi értelme... aki uralja a levegőt, az uralja a harcot...

2021. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
1944 -ben már egyértelműen a szövetségesek uralták a levegőt, mégis tartották magukat a németek és még kisebb sikereket is értek el (ardenneki offenzíva)
2021. aug. 6. 21:36
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudták volna tartani. Párizs és Sztálingrád között volt pár lényeges különbség. Az egyik, hogy Sztálingrád NEM volt elzárva az utánpótlástól, az folyamatosan jött túlpartról. Ha elesett ezer katona egy nap, akkor küldtek helyette kétezret. A másik, hogy az orosz hátország, hadiipar gőzerővel termelt, a franciát meg kifektették volna. A negyedik hogy az oroszoknak jelentős erőforrás-tartalékaik voltak a németekhez képest élőerőben, nyersanyagokban, kőolajban stb. a franciáknak meg nem. Az ötödik, hogy a francia haderő a Maginot vonalban táborozott, illetve a legjobban felszerelt egységeket felszámolták Dunkirk-nél az angol expedíciós erőkkel együtt. Amint a németek áttörték a Weygand-vonalat már nem volt egyszerűen elég haderő ahhoz hogy érdemlegesen tartani tudják Párizst.

Párizs "végsőkig" történő tartásával csak azt érték volna el, hogy rommá lövetik a várost, de pár hét alatt beveszik a németek.

2021. aug. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

"kisebb sikereket is értek el (ardenneki offenzíva)"


Azt azért tudták megtenni mert olyan szar volt az időjárás hogy a gépek nem tudtak felszálni. Amint az időjárás javult, a légierő megsemmisítette a német csapatokat

2021. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
8: Azért mégis csak tartották magukat a németek a szövetséges légifölény ellenére 2 évig úgy, hogy még offenzívákat is tudtak indítani. Ezt a franciák is megcsinálhatták volna egy idejig.
2021. aug. 6. 23:09
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Mikorra a németek Párizs alá értek, a franciák már megvoltak verve, gyakorlatilag feladták.

Nem túl jól osztották el a haderejüket, ehhez hozzájárult, hogy ők is, meg a britek is az olaszokra fújtak a legjobban, ugyanis korábban egyetlen afrikai állam nem volt gyarmat, Abesszínia, amit az olaszok 36-ban elfoglaltak és ettől fogva rájuk figyelt a nyugat, szankciókkal támadták az olaszokat, próbáltak minden nyomást bevetni, ami háború nélkül lehetséges volt és a németek eléggé árnyékban maradtak, így kifejezetten meglepetés volt a lengyelországi agresszió, amikor ugyan háborúba keveredtek Németországgal, de nem történt semmi, annyira váratlanul érte őket, de Olaszország továbbra is rossz fiú maradt. Így a franciák az olasz határon jelentős csapatokat állomásoztattak, a Maginot vonal tömve volt katonákkal és a legfontosabb haderejük kelepcébe esett Belgiumban.

Kisebb csapategységek, amelyek lényegében még szervezés alatt voltak, több ponton állomásoztak az országban, ezekből tudtak gyorsan a németek feltartóztatására küldeni, de a hatalmas veszteséget nem pótolhatták, a menekülők áradata demoralizálta a csapatokat és a németek elsöpörték az ellenállást, majd olyan gyorsan értek Párizs alá, hogy egyszerűen nem tudták a franciák felvonultatni a még intakt haderejüket, sokkolta őket a hatalmas veszteség.

2021. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!