Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz hogy Sztálingrád Látszóla...

Igaz hogy Sztálingrád Látszólag esztelen védelme és több százezer katona feláldozása valójában egy nagyobb hadosztályt védett És bőven volt értelme?

Figyelt kérdés
2020. aug. 19. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem SZTÁLINgrádnak hívják akkor feladták volna és a Volgát védvonalnak használják. Persze meg lehet mindent magyarázni meg mindennek az ellenkezőjét, de szerintem ez volt.
2020. aug. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ugy érted még jólval a bekerítés előtt feladják? Mert én úgy tudom hogy a bekerítéselött úgy tűnt hogy már mindjárt megnyerik állítólag még a győzelmi emlékérméket is legyártották.

még a bekerítéskor is úgy tűnt hogy csak egy ideiglenes krízis

2020. aug. 19. 08:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2: A németek logikusan gondolkodtak, ezért nem vették figyelembe, hogy Sztálin mennyi embert hajlandó feláldozni, hogy a róla elnevezett város ne essen el. Az ilyesmiről mindig eszembe jut a Shrekből a nagyúr, mikor elküldi a lovagjait a sárkány ellen:

"S bár tudom, hogy sokan közületek nem térnek vissza, de ezt az áldozatot vállalom!"

2020. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az oroszok vissza húzódnak a Volga mögé akkor a németek kivárhatták volna a tavaszt és az erősítést.


Ennek is lett volna hátránya az oroszok szempontjából.

De tény, hogy Sztálin elsősorban hiúságból foglalta vissza Sztálingrádot, nem törődve több százezer ember életével.

2020. aug. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztálingrád először is egyfajta eszmei központ volt mivel Sztálinról nevezték el. Ha más lett volna a neve simán visszavonulnak volna a szovjetek had foglalják el a németek és a Volga lett volna a természetes véderő és onnan kezdték volna meg az ellentámadást a szovjetek.
2020. aug. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi butaságot is régen olvastam utoljára!


Ma már úgy látszik senki nem jártas a szárazföldi hadviselésben. Egy folyón keresztül rohadt nehéz hadat viselni bárkivel szemben is!

Ha a Szovjetek hagyják magukat "áttolni" a Volgán, akkor a büdös életben nem tudták volna a frontvonalat visszatenni a Volgán innen! A Volga vált volna "határvonallá".


A Sztálingrádban elesettek száma semmi nem lett volna ahhoz képest, hogy hány embert kellett volna még feláldozni ahhoz, hogy a frontvonalat visszavigyék a Volga másik partjára! Sztálingrádot a végsőkig kellett védeni, és nem azért mert Sztálin ebből presztízskérdést csinált volna!


Ha Sztálin a hadászatban bármit is hajlamos lett volna hiúsági kérdésként kezelni, soha nem vált volna azzá aki lett! Céltudatos volt.

2020. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Nocsak, itt van Mannstein reinkarnációja. Az ugye megvan, hogy a Volga majd 4E km hosszú, akárhol át lehet rajta kelni, nem csak Sztálingrádnál. Oda-vissza. LENINgrádot és SZTÁLINgrádot meg kellett védeni és slussz.
2020. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: nem igaz. Számszaki tévedést tartalmaz a kérdés, egy hadosztály 8-15 ezer fő volt akkoriban (típustól is függött). Sztálingrád önmagában is fontos volt stratégiailag (Volga - mint vízi szállítási útvonal biztosítása, hídfőállás ahonnan támadás intézhető középvonalra és a dél-hadseregcsoport irányába egyaránt). Ettől még Sztálin és Hitler makacssága miatt kellett "bármi áron" tartani/elfoglalni.

Valószínűleg nem volt vele Sztálin tudtában, de taktikai fölényre tett szert. A városi harc minden hadvezető rémálma. Ott nem érvényesíthető a katonai tudás, a légifölény, a technikai különbség. Ha nincs 8-10x túlerő, elvágva a védők utánpótlása akkor nagyok a támadók veszteségei is. Belehúzta a német hadsereget egy 1:1 arányú küzdelembe, ami kivéreztette a 6. hadsereget. Könnyebben tudott érvényesülni a szovjetek élőerőben, hadianyagban meglévő erőforrás-tartalékbeli fölénye. Márpedig ahol ekkora az egyik fél erőforrás fölénye ott nagyon is számít a veszteségek aránya.

2020. aug. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Paulus nem akarta bevenni, mert értelmetlen lett volna ezért is bombázta porig ( ami aztán éppen őt akadályozta) Ő a kaukázusra akart vonulni az olajmezőket megkaparintani és Törökországot háborúra bírni( német barát vezetése volt) . Erre Hitler ketté tépte Paulus levelét és az egyik öklével a kaukázusra csapott a másikkal sztálingrádra ergó hogy ossza meg az erőit
2020. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!