Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ami elmúlt az elmúlt, miért...

Ami elmúlt az elmúlt, miért kell heccelni a fiatalokat ilyesmivel?

Figyelt kérdés
[link]
2021. máj. 20. 19:10
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
88%

Azok páváznak, akik akkor is azok voltak. Semmivel sem voltak férfiasabbak, sportosabbak, mint a mostaniak. Csak minden egyes korosztály úgy érzi, nála van a bölcsek köve. Azért nem "nyomogatták a telefonnyukat", mert akkor még nem volt olyan. Ha lett volna, ők is azt nyomogatták volna.

De egyik korosztály sem jobb a másiknál.

2021. máj. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
3%

"Semmivel sem voltak férfiasabbak, sportosabbak, mint a mostaniak."


Mért hazudsz Manuela?

2021. máj. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
46%
Nem hazudok, nézzél rájuk Aranka...
2021. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
27%
Komolyan nem vagytok normálisak. A srác teljesen normális, áll lazán, semmi gond a testével. Ha ráadnának egy egyenruhát, kihúzná magát , hasonló lenne, mint az a katona, akinek babszem szorult a fenekébe.
2021. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
51%
A sorkatonaságnak nagyon sok értelme és létjogultsága lenne a mai világban is, lásd Finnország. Csak normálisan kellene csinálni.
2021. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
50%
Hiába adnának rá egyenruhát attól még egy nyámnyila páva maradna.
2021. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
77%
Nem a ruha teszi az embert.
2021. máj. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
46%

"Nem a ruha teszi az embert."


Valóban, de normális ember nem vesz fel olyan szűk nadrágot hogy ha nem lenne a zsebében a keze a srácnak még a tökei idomai is láthatóak lennének.

2021. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
65%

#25

Meg normális felszereléssel, mert amik vannak, azokat máshol már rég nyugdíjazták volna.

2021. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
90%

Sortosabbak voltunk, de megvolt az oka - a Kádár kormány propaganda okból sokat költött a sportra, így iskolás koromban a legjobb klubokban sportolhattam, mindenhol volt egy csomó szakosztály. Tv adó csak egy volt, heti egy filmmel, amikor gyerek voltam, nem volt komputer, ezért úsztunk, eveztünk, fociztunk, meg könyveket olvastunk, de akkor is volt a seregben éppen elég nyüzüge. Mondjuk én keményebb voltam, de nemegyszer nekem is melegem lett, ám érdekes módon mindenki végig tudta csinálni a katonai kiképzést, így visszagondolva nagyon hatékonyak voltak, ahogy civil kölykökből katonákat gyúrtak, szerintem a mai srácokkal is menne, talán kicsit tovább tartana.

Már az ókorban is sóhajtoztak az idősebbek, - sic transit gloria mundii -, vagy - Őh tempora, oh mores -, különösen Lívius, aki szerette a régi dicsőséget az új nemzedékek elé példának állítani. /keresd ki a fordítóval, mit jelent a latin szöveg, ha nem tudod, ezt illik mindenkinek ismerni/

A mai ifjak meg egy csomó olyan dolgot tudnak, amit mi nem, éppen azért, mert akkor nem volt, pont azt a technikát, technológiát ismerik tömegesen, amely fontos szerepet kap a modern harcászatban. Nem mondom, az állóképesség kissé alacsony, de azt hamar meg lehet szerezni, ha hajtják az embert egész nap, feltéve, ha tényleg megteszik, de így, hogy nincs sorkatonaság, valóban csak kevesen vannak jó testi kondícióban.

Kár!

2021. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!