A Tanácsköztársaság miért vesztette el a románok elleni háborút?
- Nem volt hadsereg
- A katonai vezetés javarészt jobboldali volt és nem voltak hajlandóak együttműködni a kormánnyal
- Legalább ellenálltak, ellentétben Horthyval, aki hagyta, hogy végigmenjenek az országon.
(A sok lepontozót kérném mély tisztelettel, hogy tényekkel és hivatkozással támasszák alá a cáfolatukat, mielőtt rányomnak a pirosra.)
Hupsz, a forrás lemaradt
#2
Aha persze olyan jó kormány volt hogy Budapest már várta a román megszállás meg már bármit csak a kocsikat ne🤣🤣
Kedves molnarmarcell21!
Talán neked kellene először alátámasztani a saját állításaidat. De ez ugyebár nem fog menni, mivel valótlanságokat, hülyeségeket írsz. Mikor értitek már meg, hogy Horthy emlékét többé nem tudjátok beszennyezni?
Hogyan linkeljek be csatát a Horthy vezette magyar csapatok és Románia között, ha nem volt? :D Tessék, itt van időrendben:
1919. július: Horthy fővezéri kinevezést kapott
1919. augusztus: a Szövetséges Katonai Misszió előtt jelentette be, hogy amint arra engedélyt kap, négy napon belül tényleges haderővel rendelkezik, és helyreállítja a rendet Magyarországon. Csapataival az antant engedélyének birtokában a Dunántúlra vonult, főhadiszállását pedig Siófokon rendezte be.
A románok gyakorlatilag egész Magyarországot elfoglalták, a Balaton környékének kivételével, Siófokon állomásozott ugyanis akkor az ország egyetlen nemzeti hadereje, mely Horthy Miklós vezetésével készült a hatalom átvételére, miután a románok elhagyják az országot. Horthy seregét a román hadsereg látta el fegyverekkel, és az ő ellenőrzésük alatt álló területen is a románok végezték a rendfenntartási és adminisztrációs feladatokat.
Amikor 1919. november 14-én a román csapatok végül kivonultak Budapestről, kifosztották a várost. A magyaroknak át kellett engedniük valamennyi hadifelszerelésüket, kivéve azokat, amelyekkel a Horthy irányítása alatt álló sereg rendelkezett. Ezenkívül át kellett adniuk a románoknak teljes hadiiparukat, a magyar vasúti kocsik felét, az állatállomány 30%-át, a mezőgazdasági eszközök 30%-át, illetve 35 ezer vagon gabonát és takarmányt. Elkobozták továbbá mindazokat a javakat, amelyeket az 1918-as bukaresti béke után Romániából vittek el hadizsákmány gyanánt.
Igen, ezek valóban így történtek, szépen bemásoltad a Wikipédiáról. Csak éppen a te mellékes történelmi interpretációd teljesen hamis, hogy befeketíthesd Horthy emlékét.
Horthy nem hagyott semmit a románoknak, mint azt korábban állítottad, ugyanis lehetősége sem volt szembeszállni a megszálló erőkkel. Sem megfelelő haderő, sem elegendő idő nem állt ahhoz rendelkezésére, hogy elnyújtsa a háborút. Helyette megállapodott a britekkel, akik pedig kilobbizták a románoknál a fegyverszünetet. Ha nem így történt volna, akkor akár még évekig is elhúzódhatott volna a háború, hacsak a nyugati hatalmak nem szólnak közbe erővel, és Magyarország vélhetően még rosszabb helyzetben lett volna. A vereségért azonban nem Horthy a felelős, ő már csak a végjátéknak volt az egyik alakítója.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!