Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az e-100 tank tömeges bevetése...

Az e-100 tank tömeges bevetése győzelemre segítette volna a 3.Birodalmat?

Figyelt kérdés

A németek a háború utolsó hónapjaiban már rendelkeztek az e-100 prototípusával,amit később sorozatgyártani is terveztek.


[link]


[link]



Ha elhúzódik még pár hónapot a háború és sikerül legyártani elég e-100 tankot akkor győzött volna Németország?



2021. ápr. 10. 07:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, szerinted a tank soha nem fogy el?

Legyártottak volna pár száz darabot (ez már amúgyis teljesen utópisztikus), az amerikaiak meg szarrá bombázták volna Németországot (akár hagyományos bombával is), beleértve a tankot gyártó üzemeket is.

2021. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

Két okból sem. Az egyik hogy nem volt meg az ipari potenciáljuk. Legfőképpen "tömeges gyártásra", tigrisből gyártottak 1300-at az oroszok T-34-esből meg 35.000-ret, az USA Shermanból 45.000-ret.

A másik, hogy egy elhibázott konstrukció, fejlesztési irány volt. Az ennyire nehéz harckocsi már nem harckocsi, hanem csak egy vánszorgó forgatható lövegtornyú bunker. A leglazább talajon is elakad, nem bírják el a hidak, nehéz szállítani, manőverező képesség kb. 0. Levegőből leküzdik, de egy bunker szárazföldön sem az a leküzdhetetlen valami (megszórják tüzérséggel, vagy füstgránáttal a környékét és egyszerűen lerohanja a gyalogság).

2021. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#10

A második világháborúban gyakori volt az 500 bombázóval való támadás. Azért annak lenne nyoma. Xdddd

2021. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy egy 140 tonnás dög, hogy közlekedett volna egyáltalán? Meddig jutott volna azután, miután kigördül a gyártósorról? Milyen vasúti szerelvényekkel szállítottak volna el pl 100 darabot? Milyen vasúti alépítmény bírt volna 140 000 tonna súlyt? Vagy egyesével szállították volna ki őket? Vagy párban? Nem hiába nincsenek ilyen harckocsik ma sem, nem lehet egy ilyen projektre megfelelő kiszolgálást sem létrehozni, nem hogy harcba dobni ilyen gépeket.
2021. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Volt terv "két vágánypáros" óriás vasúti rendszerre is. Az sem vált be.

Ha a fejlesztéseket nem állítják le a háború lején (úgy gondolták, hogy a háborút megnyerik a meglevő fegyverekkel), talán egy kicsit tovább húzhatták volna (előbb jelennek meg a rakéta fegyverek, a sugárhajtómű és sok később sikeresnek bizonyult fejlesztés), de az egész világgal szemben nem győzhettek.

A (viszonylag) jó minőségű fegyverekkel, (eleinte) jól képzett katonákkal a szövetségesek "eldobható" fegyverekkel (talán látványos példa a STEN géppisztoly), gyengén képzet "könnyen pótolható" szovjet katonákkal (mire a partraszállás megvolt, már a harc eldőlt) állítottak szembe. A tipikus hozzáállás: Egy Tigris kilövéséhez 6-10 közepes harckocsira (Shermann vagy T34) volt szükség (ennyit tudott kilőni, megfelelő taktika mellett). A 10 közepes harckocsit (személyzettel együtt) a szövetségesek könnyebben pótolták, mint a németek a Tigrist.

Valószínűleg, ha a megszállt területeket sikerül pacifikálni, ha a fejlesztéseket nem a "hatalmas szörnyek", hanem a praktikus fegyverek irányába irányítják. Ha a védekező eszközöket (RADAR) nem gyávaságnak tekintik, hanem épp úgy beépítik a kezdetektől a stratégiákba, taktikákba, mint a Britek a saját (gyengébb) rendszerét, akkor a szövetségeket sokkal jobban megizzaszthatták volna.

Ha az "elméleti tudományokat" nem nézik le, talán rájönnek arra, amire a lengyel matematikusok is: Az enigma nem feltörhetetlen (ha Lengyelországot sikerült volna pacifikálni, talán a német és nem a brit hírszerzést értesítik)

Ez mind természetesen nem tudta volna a háborút megfordítani, de jelentősen el tudták volna húzni.

Ha azokat a tudósokat, akik az atombombát kidolgozták nem üldözik el, talán létre tudtak volna hozni egy-két működő példányt. Amerikai elemzés szerint ez kevés lett volna a Szovjetunió legyőzéséhez, de más tárgyalási pozíciót jelentett volna.

Reméltem válaszoltam

2021. ápr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Alex Fly ***** válasza:
77%

Jó, legyártanak belőle párszázat...

És kit ültetnek bele? Nőket, gyerekeket vagy a konc.táborok lakóit?

2021. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

#16

El sem jutottak volna vele addig a fázisig, hogy valakit egyáltalán beleültessenek. Amúgy annyi tartaléka mindig volt a Wehrmachtnak és a Waffen SS-nek, hogy az újonnan legördült harckocsikba ne zöldfülű harckocsizók kerüljenek. Mondjuk 44 novembere és 45 áprilisa között eleve nem is készült el sok német tank, amely el is jutott a harci zónáig.

2021. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azért nem tartott néhány hónappal tovább a háború, mert 44-től kezdve már szarrá bombázták a német ipari központokat. Úgy még nehéz új fegyvert kifejleszteni.

Már Szolnokot, Debrecent, Kolozsvárt is bombázták, Hannovert meg naponta.

2021. ápr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%
A mausból készült egy darab. Az oroszok mikor megtalálták kipróbálták annyit írtak róla hogy érdekes darab de semmi értelme
2021. ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"A mausból készült egy darab. Az oroszok mikor megtalálták kipróbálták annyit írtak róla hogy érdekes darab de semmi értelme”


Az nem az e-100 hanem a Maus volt,az van a ruszkiknál még most is.

2021. ápr. 17. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!