Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azok akik világháború végén...

Azok akik világháború végén Berlin ostrománál ellenálltak, mind elferdült tévképzetű katonák voltak?

Figyelt kérdés
vagy itt is lehettek akik a hátuk közepére sem kívánták a helyzetet, csak teljesítették a parancsot? honnan lehetett tudni mikor elég?
2021. márc. 30. 22:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Inkább a halált választották a bolsevizmus helyett
2021. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok gyereknek adtak fegyvert a kezébe, és a gyerek sokszor nem is érti, mi zajlik körülötte.


Van egy német háborús mini sorozat, abban mondja a háborút ellenző főszereplő, hogy a háború a legrosszabbat hozza ki az emberekből...

Az események oda sodorják, hogy kívülálló személőként háborús bűnös lehetne, holott csak megtanulta elnyomni a lelkiismeretét, teljesíti a parancsokat.

2021. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az említett (négy részes) sorozat első része:


[link]


Nem Berlin ostromáról szól, az egész háborún keresztül követi végig a főszereplők történetén keresztül a lelki változásokat is.

(a többi részt is megtalálhatja a Videa-n, akit érdekel)

2021. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Kötelességtudat, hazaszeretet, kényszer, antibolsevizmus.
2021. márc. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Is-is, minden volt. A németek híres kötelességtudata, az oroszoktól való félelem/harag (szó se róla nem éppen kesztyűs kézzel bántak a civil lakossággal), a reménytelenség, a kilátástalanságban történő utolsó pillanatig harcolunk (a hadifoglyokkal sem bántak kesztyűs kézzel - mondjuk a németek sem az orosz foglyokkal), a parancsmegtagadás/visszavonulás esetén járó főbelövéstől való félelem stb. Kit mi "motivált", bár a többségnek már csak azon járt az agya hogy tudja élve megúszni.
2021. márc. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

#3#

Az a sorozat egyébként az itt feltett kérdésre is ad választ, ha áttételesen is.

Az oroszok elleni invázió kezdetén a németek többsége optimista, megvan a filmben a történeti íve annak, hogyan száll el az optimizmus, és a végén már csak a kétségbeesés és a reménytelenség marad, vagy a realitástól elrugaszkodott vak hit, ami valójában szintén csak a reménytelenség.

A történet végére már vannak, akik nem akarnak harcolni, vannak, akik félelemből harcolnak, vannak akik nem látják át reálisan a helyzetet, csodára várnak, és van, aki azért harcol, hogy meghaljon.

2021. márc. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ez összefüggő kérdés. Sokan még reménykedtek abban, hogy Berlin valahogy menthető, illetve jó pár német katona azért küzdött, mert nyugati fogságba akart kerülni az orosz helyett. Nagyon kevés volt az olyan fanatikus SS, akik élvezték a harcot, meg minden göebbels-i szart bekajáltak. Még az LSSAH hadosztályban, a Waffen SS legelitebb alakulatában sem volt mindenki fanatikus őrült, pedig ott aztán volt agymosás a kiképzések alatt.
2021. márc. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
azt gondoltam a Waffen SS-nél olyan szintű agymosás ment hogy ott aztán tuti nem voltak nem fanatikusak. na de mindig is különbözőek voltak az emebrek
2021. márc. 31. 19:00
 9/21 anonim ***** válasza:

Az SS-ben voltak fanatikusok, de ott minden bizonnyal a félelem is számottevő tényező lehetett, az SS tagok nem "egyszerű" katonák voltak, náluk volt realitása a győzni, vagy meghalni szemléletnek, vesztesként az SS egyenruha egyenlő lehetett a halálos ítélettel.

Ezzel együtt az SS-ben sem volt mindenki elvakult, sőt az elvakultak sem hittek már a győzelemben, de lehet a túlélés eszközét látták a harcban, s közben a menekülés lehetőségét keresték.


Spoilerezek azv ajánlott filmből.

Öt barát története, két nő, három férfi, a három férfiből a testvérpár Wermacht katona, az idősebb hadnagy, akire büszke az apa, a fiatalabb viszont egy háború ellenes "senki", az apa szerint a család szégyene, ő az, akinek a gondolata "a háború a legrosszabbat hozza ki az emberből" átível a sorozaton, azt mutatja meg a sorozat, hogyan változtatja meg az embereket, a gondolkodásukat a háború, kénytelenek sodródni a háború viharaiban, hogyan lesz a hősből megvetett munkaszolgálatos, a humánus öccse hogyan tanulja meg kikapcsolni a lelkiismeretét (kikapcsolja, de nem elveszíti).

A másik három szereplőt nem említem, az ő történetük másképpen érdekes.


A kérdésedre az a válasz, hogy számtalan oka lehet annak, amikor reménytelen helyzetben is harcolnak emberek.

Miért harcolt Szondy Drégelynél, Zrínyi Szigetvárnál, amikor nyilvánvaló volt, hogy nem győzhetnek?

Miért harcoltak velük a katonáik?

2021. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
az átlagkatonák, közlegények biztos vagyok benne hogy bármelyik szituációban is parancs miatt
2021. márc. 31. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!