Szolnok, Furkó Kálmán vezette mélységi felderítők, légideszant. Ők kaptak ejtőernyős kiképzést, közelharc-kiképzést.
2021. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Addig jó, hogy a szolnoki mélységi felderítő zászlóalj elitnek számított a Magyar honvédségen belül, de Furkó soha sem vezette őket. Egyszerű kiképző tiszt volt. Abból is a közelharcot preferálta, a többi kiképzés kárára.
2021. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
A felderítő zászlóaljak alapból elitnek számítottak. Ezeken belül mindig volt egy mélységi felderítő század. Minden hadosztály (később hadtest) rendelkezett egy ilyen egységgel. A szolnoki felderítő zászlóaljnak minden százada mélységi század volt. Ők közvetlenül a hadsereg parancsnokság alá tartoztak.
Olyan szintű egység, minta szovjeteknél a specnaz nálunk nem létezett. A varsói szerződésen belül is csak a lengyeleknek volt egy hasonlóan felkészített zászlóaljuk. Ez ma GROM néven fut és áttért a nyugati szabvány szerinti elitképzésre.
2021. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
És bizony, a GROM top3-ban van az európai különleges egységek között (oroszt most nem számítom ide) a britek és a franciák után. Bár mi sem vagyunk lemaradva sokkal, top10-ben bőven benne vagyunk.
2021. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 A kérdező kommentje:
Akkor a szolnoki ejtőernyősökön kívül más alakulatok nem is állták volna meg a helyüket, ha háború tör ki?
2021. márc. 30. 17:21
6/11 anonim válasza:
Annyira állta volna meg a helyét a szolnoki alakulat, amennyire a többi.
A szolnoki alakulat egy felderítő alakulat volt. Erre voltak kiképezve, nem másra. Ha rossz helyre dobják őket, vagy nem biztosítják megfelelően az átjutást, esetleg felfedezi őket az ellenség, akkor ott pusztultak volna.
2021. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
MN1941, MN2983, Gödöllői RÁF, a légvédelmünk szerződés szinten is kiemelkedően jó volt. Bakonyi Helikopter Ezred.
2021. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
#5 megállta volna a helyét a többi alakulat is - mármint ami a személyi állományt jelenti. A "túloldalt" is sorozott tömeghadseregek voltak, a fizikai kiképzés nem volt nálunk sem jobb, sem rosszabb mint máshol, csak a költségesebb harcászati elemek (pl. lőgyakorlat) volt silányabb. A technikai felszereltség az más kérdés... Egy NATO-VSZ háborúban a MH-nak a magas hegyekkel tagolt Ausztria felé kellett volna áttörnie - borítékolható milyen eredménnyel ment volna (nem a személyi állomány miatt, hanem mert erre totálisan alkalmatlan volt az MH).
2021. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Reziben folyt hegyivadász kiképzés, ők is elég jók voltak. Ausztria, Olaszország felé kellett volna menni egy III. vh esetén, de a fő csapásirány a folyóvölgyek lettek volna. Ha pár nap alatt ezek elfoglalásra kerültek, azután szép lassan meg lehetett volna pucolni a hegyeket kiéheztetéssel, légierővel. A hegyi hadviselésre rágyúrtak azért pár alakulatot, de biztos alaposabb lett volna a kiképzés az Alpokban. Az I. vh-ban is elég jól helytálltunk a Dolomitokban, pedig az ott harcolók sem születtek hegyizergének. Ezek az úgymond "elitebb" alakulatok annyiban különböztek egy átlag sorozott alakulattól, hogy egy sima honvédnek kb 3-4 hónap volt a kiképzése(1 hó alap + 2-3 hó célirányos kiképzés), addig a felderítők, deszantosok, hegyivadászok végig nyomták a pedált, legfeljebb amikor öreg katonák lettek volt egy kis lazítás.
2021. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
Reziben hegykiképző bázis volt. Nem a hegyivadászok, hanem minden magyar harcoló alakulat megfordult ott.
Magyarországon a Magyar néphadsereg kötelékében nem voltak hegyivadászok.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!