Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt Németország "csodafegy...

Mi volt Németország "csodafegyvere" a második világháborúban? Miért nem vetették be?

Figyelt kérdés

Hallottam valami olyasmiről, hogy Németország megnyerhette volna a második világháborút, ha bevetik a "csodafegyverüket".

Mi volt az a fegyver?

Atombomba? Hidrogénbomba?

Valamilyen vegyi fegyver?

Vagy fel akartak találni valami olyat, amit eddig még sehol nem ismertek?

Létezett egyáltalán a csodafegyver?


Ha igen, akkor miért nem vetették be?

Túl drága volt?

Nem működött?

Féltek a hatásaitól?

Nem lett kész időben a fegyver?

Ha bevetették volna a csodafegyvert, megnyerhették volna a háborút?


Köszönöm a válaszaitokat!



2021. jan. 5. 10:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Léteztek a csodafegyverek, csak kevés állt rendelkezésre. De például volt olyan, amely máshogy ütött volna, pl. a V-2 egy atombombával valóban klappolt volna, de önmagában nem sokat ért, csak okozott némi kárt.
2021. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Félre vezetőnek tartom ezt a csoda fegyvert mikor már ó-világban is csináltak olyat hogy a várba behajintottak fertőzőt báránybundát és csak kikeltet várni mikorra lesznek áldozatai a fertőzésnek (pestis,tífusz stb)

És nincs rombolás házak, értékek egyben maradnak .

2021. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

A német haditechnika sokkal fejlettebb volt az ellenfeleinél. Német mérnökök rakétákat terveztek és építettek meg, sugárhajtású repülőgépeket hoztak létre, a Királytigrisnél nem volt jobb tank egyik hadszíntéren sem, de még a kézifegyverek terén is kiemelkedőt alkottak (StG). Igazából a későbbi technikai fejlődésnek ez volt az egyik alapja, nem véletlen, hogy a háború után a nagyhatalmak igyekeztek megszerezni a német tudósokat. Pl. az amerikai űrhajózásban is egy olyan német mérnök tervei alapján készültek el az űrrakéták, aki pályáját V2 rakéták tervezésével kezdte... A szovjet Kalasnyikov géppuska előzménye pedig az StG, és még lehetne sorolni ezeket.


Mindennek ellenére a háborút nem tudták megnyerni, mert Németországnak nem volt elég nyersanyaga, és a gazdasági kapacitása is kimerült a háború végére. A rosszabb, de tömegesen gyártott szovjet T-34-esek legyőzték a Tigriseket... Előfordult, hogy a németek egyszerűen az út szélén hagyták a harckocsijaikat, mert nem volt benzin. Szóval összességében mutatós fegyvereket készítettek, de ezek legtöbbje egyrészt a prototípus szintjén volt, másrészt pedig limitált darab készült belőlük, ha készült, és nyersanyag hiányában ezeket is korlátozottan tudták felhasználni.


Egyes vélemények szerint egyébként Hitler nem látta át pl. a rakéták harci jelentőségét, ezért nem is fordítottak ezekre kellő hangsúlyt. Hitler inkább a német katonák rátermettségében, harci szellemében hitt, megrekedt a lövészárokban harcoló katonák szemléletmódjában (ő maga is az volt egykor), nem hitt abban, hogy rakétákkal lehet megnyerni a háborút.

2021. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12%
Propaganda. Vélhetően az atombomba,de az amerikában élő magyar mérnökök előbb fejlesztették ki. A történelem fintora,hogy zsidók voltak. Amikor az USA is beszállt a háborúba,nem volt kérdés,hogy Németország vesztett. Az USA nélkül talán még Ausztria is, Szovjet Megszállás alá került volna,de Franciaország,illetve egy része meg Német.A kocentrációs táborok túlélői meg,szabadon távozhattak volna,ahová akarnak.Főleg Izrael-be.
2021. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#13

"A szovjet Kalasnyikov géppuska előzménye pedig az StG, és még lehetne sorolni ezeket."

A két fegyver működési elve teljesen más.

2021. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

"A német haditechnika sokkal fejlettebb volt az ellenfeleinél. Német mérnökök rakétákat terveztek és építettek meg, sugárhajtású repülőgépeket hoztak létre, a Királytigrisnél nem volt jobb tank egyik hadszíntéren sem, de még a kézifegyverek terén is kiemelkedőt alkottak (StG)."


Dehogy volt fejlettebb. Sugárhajtású repülőket terveztek, amik felgyulladtak maguktól meg a P-47M is utolérte őket. Mind a Bf-109-ek, mind a Fokewulfok gyengébb gépek voltak, mint a Griffon motoros Spitfirék, 6000 méter fölött a P-47-ek levizelték bármelyik német gépet, ha pedig alacsony magassági küzdelemről beszélünk, akkor az F4U-k sokkal jobbak voltak, illetve a Merlin motoros Spitfirék is.


"Királytigrisnél nem volt jobb tank" IS-2: Am I a joke to you? Egyébként az valóban atomjó tank lehet, amivel nem lehet menni 20 km-t, mert eltörik alatta a váltó és javítani nem lehet, mert bonyolult és csak műhelyben lehet hozzáférni, emelőkkel, darukkal. A német tankokon 1 jó dolog volt, az ágyú, a többi mind kuka. Nem véletlenül a mai tankok úgy néznek ki, hogy német ágyú és amerikai minden más a tankon.


A német kézifegyverek jók voltak, amíg 0 fok fölött volt a hőmérséklet, utána szegények beakadtak.


Egyáltalán nem voltak a németek fejlettebbek köbö semmiben. Amerika is próbálkozhatott volna jetekkel, de tudta jól, hogy felesleges ember életeket kockáztatni, ezt a háborút még meg lehet nyerni lazán P-47-ekkel, ha úgy van, aztán annyi. Majd háború után dolgoznak a jeteken, biztonságos körülmények között. Az, hogy a németeknek be kellett vetni olyan jeteket, amik maguktól leégtek csak azt bizonyítja, hogy mennyire el voltak keseredve és próbálták húzni az elkerülhetetlen vereséget.

2021. jan. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16., a P47M-nél a Me-262 és a He-162 több, mint 100 km/h-val gyorsabb volt, és akkor még a végszerelési fázisban lévő gépeket nem is vettem számításba. Mire a szövetségesek első sugárhajtású gépei bevethető állapotba került, addigra a németek már a második generációt tervezték/építették. Mint például a Ta-183 vagy a Me P1011, ezek már majdnem kész voltak, sok későbbi vadászgép alapjául szolgáltak, mint a Mig15, Pulqui II, vagy a kísérleti X-5. A sugárhajtóművek megbízhatatlanok voltak, ez igaz, főleg a hirtelen gázadásra nem reagáltak valami jól, leálltak, kigyulladtak, de ez jelen volt minden gépnél, nem csak a németeknél.


F4U pedig Európában nem lett bevetve, talán csak egy alkalommal, amikor a Royal Navy a Tripitzet támadta Norvégiában.

2021. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

De nem gyorsabb a Me-262, sem a He-162, ha csak 60%-os gázon tudnak menni, különben felgyulladnak maguktól. De azon kívül is felgyulladhatott. Semmi értelme azért jobb gépnek tartani egyik gépet a másiknál, mert gyorsabb. Ez 1 dolog. Ezen kívül még van 1000, aminek egy gépnek meg kell feleljen. Amerika nem azért nem dobott korai jeteket háborúba, mert ne tudott volna, hanem mert felesleges volt. A Ta-183 meg Me-1011 nem tudom mit keres itt, előbbiből volt 16 prototípus, ha hihetünk a Wikipédiának, ami köbö a legmegbízhatatlanabb forrás, utóbbiból pedig volt 1. Értelmetlen. A németek előbb ráálltak a jetekre, mert muszáj volt nekik valamit gurítani. A Bf-109-et 1942 óta le akarták váltani, de nem jutottak 1-ről a 2-re a kívánt gépnél.


Tudom, hogy F4U nem látott Bf-109-et, csak a példa miatt mondtam, hogy low alton az brutálisan dominált volna. A háború végén megjelenő F8F-ről nem is beszélve.


Tehát nem. A németek előbb leültek a jeteken agyalni, mert nekik muszáj volt. Amerika meg tudta, hogy bőven ráér, úgyse jutnak semmire early jetekkel, mert azokat a jelenleg használatban lévő propokkal meg lehet fogni. És akkor olyan turbópropokról nem is beszélünk, mint a P-51H vagy Mk24 Spitfire. De ha nagyon-nagyon kellett volna, akkor az XP-72-t is elkezdik gyártani, aztán lehet nézni bután, mikor 790-nel megy magasságon. :D Tehát az early jetekre a turbópropok teljesen jó válaszok lehettek volna, ha a németek valamilyen csoda folytán tudnak annyi és olyan minőségű jeteket csinálni, hogy Amerikának ezeken gondolkoznia kelljen. De a háborúban a Me-262-ket P-51-ekkel elkapták, ergó nem kellett a fejfájás Amerikának, hogy juj, mi lesz itt.


Lényeg a lényeg, hogy a németek jó dolgokat csináltak, ez egyértelmű. De semmivel nem voltak fejlettebbek, ezt nem lehet kijelenteni, mert egyszerűen nem igaz. Második világháborús gépeikről nem mondható el, early jetjeiket az amerikaiak prop gépei meg tudták fogni és ennyi, vége lett a háborúnak.

2021. jan. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 kretens ***** válasza:
A V2-es rakétákkal kikényszerithették volna a tárgyalásokat a Németek.Ha nem London terrorizálására használták volna hanem megvárták volna mig nagyobb számban legyártanak pár százat és ezt egy célpont ellen vetik.Csak egy példa.Bár találati pontossága csak hozzávetőleges volt de ha ezt vagyis nagyobb mennyiségben megcéloznak egy adott területet egyidőben akkor azon a területen a nagy számok törvénye alapján jut mindenhova.Nos mi van akkor ha a keleti fronton kijelöltek volna egy nagyobb várost ahol persze hogy ne legyen gyanús fanatikus ss-alakulatok a végsőkig harcolnak és elhúzódó utcai harcok után majd győzelemittasan legyőzik őket a szovjetek és elfoglalják a várost majd egyszercsak minden lángoló pokollá változik körülöttük és több katonát veszitenek mint a harc során?Ennek lett volna olyan demoralizáló hatása hogy inkább belementek volna egy béketárgyalásba mert azért a háború során tény hogy a szovjet hadseregben nem számitott az emberveszteség de nem volt kifogyhatatlan.
2021. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!