Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A második világháborúban...

A második világháborúban Németország milyen páncélosokból kellett volna többet gyártson, hogy meg tudja állitani vagy jobban tudja fékezni a vörös hadsereg támadásait?

Figyelt kérdés

Csak elméleti okból érdekelne a válasz. Olvastam, hogy az oroszok gyorsan és olcsón tudták gyártani a T34-eseket és igy könnyen pótolták a veszteségeket és a németeknél több tank gyártása lassú, drága volt és egyesek könnyen meghibásodtak.

Több páncélvadász hatékonyabb lett volna?



2020. dec. 26. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Semmi nem lett volna hatékony. Több ország támadta.
2020. dec. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Így is meg tudta volna. Nem rosszak voltak a tankjaik, csak rossz helyen.
2020. dec. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

"Így is meg tudta volna. Nem rosszak voltak a tankjaik, csak rossz helyen."


Majdnem mindegy volt már akkor, hogy vétenek-e taktikai hibákat a harcokban, a szövetségek fölénye akkora volt, hogy csak annyi kérdés maradt, mikor morzsolják fel teljesen a németeket.

A háborút már akkor elbukták, amikor az oroszok elleni villámháború kudarcba fulladt.

Onnantól kezdve végig védekezésre kényszerültek, és a fejlesztésekben is lemaradtak, nem csak az emberi tényezők miatt, de a nyersanyag forrás sem végtelen mennyiségben állt depókban, pl a kaukázusi olajmezők nagyon kellettek volna, ahelyett még a román olaj utánpótlást is elbukták.

Megsemmisült a légierő jelentős része, repülők nélkül képtelenek voltak hatékonyan védekezni is, nemhogy támadni.


Vissza térve a Szovjetunió elleni invázióra, ott vétettel később már nem korrigálható hibákat.

Moszkva alól nem a Kaukázusba kellett volna átcsoportosítani a sereget, hanem elfoglalni vagy lerombolni a fővárost, ami talán demoralizáló lett volna, bár ki tudja...

A másik kétes hadászati cél a sztálingrádi csata.

A város nagy ipari központ volt, de nem azért, hanem az elnevezése miatt kellett Hitlernek, egyes hadtörténészek szerint nem kellett volna ott utcai harcokba bele menni, hanem körülzárni a várost, és vonulni tovább, elzárni a városban lévőket az utánpótlástól.


Mindezeken túl, felvetődik a kérdés, hogy Hitler mit akart egyedül a Szovjetunió lerohanásával?

Azt elismerik a történészek, hogy indokolható egy megelőző csapás mérése, mielőtt a szovjet sereg még nem elég erős, mert később egy oroszok által indított háború is valószínűsíthető volt.

No, de mi lett volna a cél?

Egyedül akarta uralni az egész területet?

Meddig akartak nyomulni? Kamcsatkáig?

Hitlernek felül kellett volna emelkedni a szláv gyűlöletén, és meghagyni a balti népeket és az ukránokat abban a hitükben, hogy felszabadítóként érkeztek, és úgy is viselkedni, bár annak a sikerei is kérdéses, s úgy csak az oroszok ellen kellett volna harcolni, de akkor sem lehet ellenőrzés alatt tartani olyan hatalmas területet.


A háborút ott bukták el, hogy az oroszok létszámfölénybe tudtak kerülni, segítséget kaptak az angoloktól, és az USA-tól, de nem kimondottan jobbak voltak a felszereléseik, de számbeli fölényükkel nem tudtak mit kezdeni a németek.

No és a rosszabb, bizonyos körülmények között lehet jobb - a német precíziós munka nem vizsgázott jól az orosz télben, de pl a katonák egyenruháit sem minusz 20 fok alatti hőmérsékletre tervezték, ellenben az oroszoknak nem volt újdonság, hogy télen mekkora ott a hideg.


A lényeg, hogy onnantól kezdve, amikor az oroszok átvették az irányítást, már esélytelenek voltak a németek, hiába lőtt ki egy Tigris tucatnyi T 34-est, jött egy másik tucat helyettük

2020. dec. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem ott rontották el hogy több fronton harcoltak és az eredménytelen tábornokokat mindet el kellet volna zavarni vagy valami mást csinálni velük .
2020. dec. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy talán a tábornokokra kellett volna bízni a harci manőverek elbírálását, nem Hitler kívánságaihoz igazítani a terveket.

Ellentétes utat járt be a két fél, Sztálin még a háború előtt kiírtotta a szovjet vezérkart, a háború kezdetén pártfunkcionárusok, kommisszárok parancsolgattak, de Sztálin később belátta, hogy a harctéren a hadászathoz értő parancsnokok kellenek, visszább vonta a pártfunkcionárusait.

Ezzel szemben Hitler a tábornokai véleményével ellentétes döntéseinek száma egyre több lett az idő előre haladtával, nem engedett még taktikai szempontból indokolt visszavonulást sem Paulusnak, amikor még menthető lett volna a sereg, de azon kívül is sok hibás parancsot adott ki.

Rejtély, hogy akarták valójában megnyerni egyedül a háborút a Szovjetunióval szemben, B terv meg nem is létezett arra az esetre, ha a villámháború nem sikerül.

2020. dec. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan páncélosokra lett volna szükségük, amelyikbe van kiképzett személyzet, meg üzemagyag. Csakhát sem emberanyag, sem üzemanyag nem volt (A többi nyersanyuról, meg anyagi forrásról ne is beszéljünk.)
2020. dec. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A Panzer IV tömegesebb gyártására érdemesebb lett volna jobban ráfeküdniük, a szupertankok erőltetése helyett. Ugyanannyi nyersanyagból és pénzből amit a királytigrisek, vadásztigrisek stb. gyártására fordítottak, sokkal több Panzer IV-et vagy más közepes harckocsit tudtak volna legyártani. Ezek a közepes harckocsik ráadásul megbízhatóbbak voltak olyan téren, hogy ritkábban hibásodtak meg és jevesebbet fogyasztottak(olaj terén mindig is pengeélen táncoltak a németek, a romániai lelőhelyek biztosították a felhasznált olaj javarészét, kisebb részben a mi zalai kőolajmezőink is).

De alapvetően így sem tudták volna megfordítani a háború menetét, az ellenfelek így is sokkal nagyobb mennyiségekkel rendelkeztek volna.

2020. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Utólag azt lehet mondani, jobban járnak, ha a Tiger I, és a Tiger B (Königstiger) helyett is a Párducot gyártják emelt mennyiségben.

Ezenfelül több vadászpáncélosra lett volna szükség, elsősorban a Jpz IV és StuG IIIG típusokra. A kis Hetzerek is elég hasznosak voltak.

Az üzemanyag kérdés azután lépett elő fájó problémává, hogy 1944 közepén az amerikai légierő lerombolta a műbenzint előállító üzemek jó részét.

2020. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, az oroszok úgyis többet gyártottak volna, az USA meg így is úgy is szétbombázza a gyártókapacitásokat mindegy mit gyártanak. Ha a "méregdrága" (erőforrás-igényes) sorozatok helyett, vagy a V1, V2 helyett más eszközök gyártására fordítják az erőforrásokat akkor sem nyerhettek volna. A világ akkori két legnagyobb ipari hatalmával szemben NEM lehet háborút nyerni akárhogy is osztják el a rendelkezésre álló erőforrásokat - max. pár hónapot, esetleg egy évet nyernek nem többet.
2020. dec. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne becsüld túl az orosz gyártókapacitást. Tény, hogy mondjuk kétszer többet, de miből? Sem a T-34/85, sem a JSz-2 nem volt egyenértékű a 44-es Pantherrel.


Tudtad, hogy Shermanból több készült, mint T-34-ből? Pedig az USA ontotta a dzsipeket, meg a tehergépkocsikat is-nem kis részt a szövetségesei számára. A szovjetek meg szinte a teljes járműgyártó kapacitást ráállították a harckocsik minél nagyobb tömegben történő előállítására.

2020. dec. 29. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!