Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Sanyi 01 kérdése:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre,hogy a kötelező katonaság mennyire befolyásolta férfivé válást annak idején.Szerintem egy hat hónap lenne ideális mint Svájcba a másik (Izraelbe meg 3év van) Szerintetek érdemes volna bevezetni vagy sem?

Figyelt kérdés

#katonaság(edzetség)
2020. aug. 7. 23:48
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

Szóval egyrészt egyformának születünk, másrészt a katonaságban úgyis csak birkákat, csicskákat nevelnek.

De pl a svájciaknál, izraelieknél, osztrákoknál, meg a semleges(!) országoknál MÁS a helyzet.

Hát így persze hogy Izraelbe kell küldeni Mo-ról fiukat-lányokat önkéntesnek. Rájuk büszkék a szüleik. Akik a válaszok szerint maguk kellett volna, hogy fegyelemre neveljék a gyerekeiket.


Nem értem, de mindegy. Szerintem hasznos lenne, vagy inkább nem kellett volna megszüntetni. De el tudom képzelni, hogy mit csinálnának a Feketegyőrék, aZ Ungár, a Bőszanett vagy az az ajtónak szaladós kis fekete, nem jut eszembe a neve. És arra nincs szükség, van cirkusz anélkül is elég.

2020. aug. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Nem befolyásolt semmit, egy jó kaland volt a fiúknak, katonásdit játszottak, ennyi, mint egy tábor gyerekeknek, csak ez már felnőtteknek volt.

Nem lett jobb férfi azokból a fiúkból, akik katonák voltak. Sőt, abban a korosztályban gyakoribb az, nem a mai fiatalok között, hogy a férfi nem törődik a gyerekével, a mai 35-40 alattiak többsége, akinek már van gyereke, teljesen más, gondoskodó apa. A házimunkából kiveszi a részét, míg régen nem ez volt a jellemző, hiába kellett a laktanyában takarítaniuk a katonáknak, mégsem ragadt rájuk ez a fajta fegyelmezettség. Sőt, az idősebb korosztályban többen vannak azok, akik a nőket degradálják, káromkodnak velük is, erőszakkal, hatalommal szeretik intézni az ügyeiket, meg csak rájuk ragadt a dohányzás, alkoholizálás, amíg katonák voltak.

A mai fiatal férfiakra már nem a basáskodás jellemző egy kapcsolatban, tehát a maiak sokkal jobb férfiak, mint a régiek.

2022. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Az egykori sorkatonák korosztálya szereti hangoztatni, hogy én férfi vagyok, nem végzek női munkát, és elvárja, hogy kiszolgálja az asszony, meg még a lánygyerek is, ha van. Na, az ilyen minden, csak nem férfi. Köze nincs a sorkatonaságnak a férfivé váláshoz, de még csak a jobb emberré váláshoz sem.
2022. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Salamon Bálint ***** válasza:
#33: En nem hallottam ilyenrol. Sot! Volt utegpk-m mondta egyszer mijor gyakorlaton a satorban kellett a kalyhaba rakni, hogy nem kell ahhoz sorkatona, hogy meleget csinaljon; nincs o cukorbol. Ez annyira megragadt bennem, hogy mindent megcsinalok; sutes, fozes, gyerekkel tanulas, mosas... ezt tanultam es szerintem sok mas katonaviselt is. Ja, meg cigizni es inni, de ezen mar tul vagyok.
2022. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!