Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Sanyi 01 kérdése:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre,hogy a kötelező katonaság mennyire befolyásolta férfivé válást annak idején.Szerintem egy hat hónap lenne ideális mint Svájcba a másik (Izraelbe meg 3év van) Szerintetek érdemes volna bevezetni vagy sem?

Figyelt kérdés

#katonaság(edzetség)
2020. aug. 7. 23:48
A kérdező szavazást indított:
Érdemes-e bevezetni?
Nem érdemes?
6hónap-plusz 3hónap tartalékos
csak 6 hónap és annyi
66 szavazat
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Az interneten sorba lehet venni hol mennyi időt kell letölteni vagy egyáltalán nem kell.ÉS LÁNYOK VÁLASZÁT IS VÁROM ILL. SZAVAZÁSÁT IS ÉS A VÉLEMÉNYÜKET IS.
2020. aug. 7. 23:52
 2/34 anonim ***** válasza:
16%

Maximálisan befolyásolta a férfivé válást.

Önfegyelmet tanultak; felelősségvállalást önmagadért és

a társaidért; rendszeres testi edzés; tanulás; voltak, akik katonaság alatt tanultak szakmát;


Ahogy elnézem úton-útfélen, a göthös, tápos-csápos, ceruzaujjú,

nyálas, normálisan kezet fogni sem tudó fiúkat, ráadásul a többségük még mindig a mama szoknyáján ül, elkeserítőnek tartom a testi-lelki torzulást.

2020. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

A sorkatonaság egyetlen dologra jó, hogy beleverje az emberbe hogy igenis álljon be a sorba és ne lógjon lehetőleg ki sehol, mert különben szanaszét fogja mindenki szopatni.

Én a világ baromságának tartom birkákat csinálnak az emberekből vele.


Hozzá teszem katona sem lennék. Ha háború lenne én elmenekülnék. Pont nem akarom kockára tenni az egyetlen életemet nyomorék politikusokért és gazdasági érdekek miatt, mert minden háború mögött ez van valójában.

Vívja a háborúját az akinek ez érdeke.

2020. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Akinek van motivációja erre, az mehet. Aki meg alkatilag nem alkalmas rá, az meg csak az idejét pazarolja.
2020. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
8%
Én mindíg is katona akartam lenni. De mire odaértem volna, megszüntették a kötelező sorozást. Egyébként se lettem volna alkalmas mert beteg a gerincem. De szerintem újra be kéne vezetni és akkor nem lenne ennyi bűnözés. Mert ott megtanították milyen a normális emberi viselkedés.
2020. aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, ennek mi köze a szexualitáshoz... Amúgy 1000 százalékig ellenzem a kötelező sorkatonaságot (nem vagyok liberális!!!). A rendet, a fegyelmet, a szigort otthon és az iskolában tanulja az ember (a mindennapi kötelező testnevelés órákkal és a tömegsport ösztönzésével egyetértek). Senki ne mondja, hogy az 1986 utáni korosztály (akiket már nem hívtak be) kevesebbet ér, mint az idősebbek. Rendszeresen látok este kocogó 20 év körüli srácokat, akik nem vezényszóra teszik és nem moslékot esznek az ingyenkonyhára hasonlító ebédlőben, illetve nem 9-10 fős (hajléktalanszállókra hasonlító) körletekben próbálnak aludni (már ha egymás fingásaitól tudnak). Nézzünk meg egy átlagos izlandit (akár a fociválogatottjukat): 190 centis, színizom, makkegészséges pasik, pedig soha nem volt sem sorkatonaság, sem hivatásos hadsereg Izlandon.
2020. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%
7 Persze az iskola is pont arra való hogy rendet, fegyelmet és szigort tanuljanak benne.
2020. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

#6 alkatilag alkalmas alatt nem csak a fizikumot értem.


Vannak emberek akik alkalmasak az ilyen tedd ide állj oda feladatokra, míg mások nem.

Van aki elég felelősségteljes és józan ahoz, hogy lőfegyvert fogjon...és van akinek szerintem a videojátékban se kéne.

Van aki lelkileg totál összeroggyan ettől a típusú nyomástól, inni kezd, bekattan.



Aki saját döntésből ilyesmire vágyik, menjen. Aki nem, annak oka van.

A csajokat se sorozzák be 6 hónapra kötni-horgolni vagy mittudomén, fiúkat is felesleges szerintem.


Attól még hogy egy srác nem Rambó, egy csomó más maszkulin értéket letehet az asztalra mint pl orvos, informatikus, kutató, satöbbi.

2020. aug. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
75%
9 Aki erre vágyik az most is mehet. Van toborzás.
2020. aug. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%

Semmi értelme, nem x hónap (x év) tömény szopástól leszel ember, és katonai szempontból sincs különösebb haszna.

Amúgy nekem az a megfigyelésem a negyven feletti korosztály körében, hogy minél frusztráltabb és lecsúszottabb valaki, annál többet hallom hivatkozni arra, hogy de ő bezzeg volt katona.

2020. aug. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!