Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Sanyi 01 kérdése:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre,hogy a kötelező katonaság mennyire befolyásolta férfivé válást annak idején.Szerintem egy hat hónap lenne ideális mint Svájcba a másik (Izraelbe meg 3év van) Szerintetek érdemes volna bevezetni vagy sem?

Figyelt kérdés

#katonaság(edzetség)
2020. aug. 7. 23:48
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
84%
Inkább 1985,elősorozáson voltam, aztán már nem kellett bevonulni. Nekem mindegy volt, mert kibírtam volna, de alapvetően az a véleményem, hogy a neveltetés többet számít az életben. Az 1es hosszzászólóval egyébként tökéletesen egyetértek.
2020. aug. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
82%
Bocs, 3as lesz az.
2020. aug. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút feleslegesnek és értelmetlennek tartanám. A nagypapám századosként szolgált majd' harminc éven át, és ő szerinte ami Magyarországon volt (elsősorban nem itt szolgált) az semmilyen módon nem tette férfiasabbá az embert, de még az alapokat se igen tanították. Időpocsékolásnak gondolta.

Nem ettől lesz valaki férfias.

21/L

2020. aug. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
16%
Minimum 1év, de a 2 már jobban hangzik. Kellene a kötelező, hogy az országunk ne legyen elkorcsulva.
2020. aug. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
51%

Maximálisan ellenzem és döbbenetesnek tartom hogy bárkinek a fejében megfordul ilyen és hogy 2020-ban bármelyik politikus vagy bárki azonosulni tud egy ilyen szemlélettel. Népszavazás törölte el anno, és remélem soha többet nem kényszeritik a lakosságot ilyesmire .

Aki szerint a mai fiatalok korcsak, nézze meg 50-től fölfelé a sok alkoholista,rosszindulatú, depressziós, mentális beteg,viselkedni nem tudó, családnyomoritó, testi-szellemi beteg egykori sorkatonát.

2020. aug. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
90%

Önkéntes alapon egy intenzív tanfolyam elképzelhetőm hogy hasznos lennem de professzionálisan felkészült oktatókkal. Nem elsősorban az alakiságra kiélezve. Ha azok az emberek, akiknek ez öröm kapnának valós kiképzést, az egy esetleges háború esetén komoly előnyt jelentene.

Az a jellegű "kiképzés", ami a 80-as évekre volt jellemző, ahol a képzés anyagi és személyi feltételei sem voltak adottak, nem sokat ér. Sem az "egyén fegyelemre szoktatása" sem a honvédelem terén

2020. aug. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%
Vannak országok ahol működik a dolog, viszont nálunk a Kádár-rendszerben egyáltalán nem működött. Volt ismerősöm aki magas tisztségben volt egy laktanyában. Ő mondta, hogy még rendesen lőni sem tudtak a katonák, a sorkatonaság csak arra volt jó hogy megtanuljanak seggrészegre inni magukat meg egymást szivatni.
2020. aug. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 LazyJones ***** válasza:
91%
Nem befolyásolt az semmit, maximum negatív irányba! Én 9 hónapot voltam bent, és világosan kijött, hogy a bemti sikeres élethez három dolog kellett: pofátlanság, korrupciós hajlam és az önállóság teljes hiánya. Megtanítottak kenyeret lopni a konyháról, moslékot enni 5 perc alatt, megtanították, hogyan kell látványosan semmit nem csinálni, meg azt, hogy ha elég klórgáz van a fürdőben, senki sem fogja megnézni, tiszta-e. A katonaság nem férfiakat nevelt és nem az életre, hanem zsiványokat meg csicskákat, mindenki más meg igyekezett szabadulni, ahogy tudott.
2020. aug. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem, harcoljon a politikus, mert általában a vezér kiadja a parancsot aztán kényelmesen hátra dől és nézi ahogy hullanak az emberek.


Harcoljanak az országok vezetői 1v1-ben azzal amijük van. (Pofázáson kívül semmi)

2020. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
94%
Már más világ van, most már profi, fizetett katonákra és fejlett technológiára van szükség, nem golyófogókra. Igazából már a 80-as 90-es években is erre lett volna szükség, de akkor a maradi, konzerválódott gondolkodásmód miatt még mindig a nem a minőség, hanem a mennyiség a fontos dogmájában hittek.
2020. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!