Az Olasz hadsereg miért nem volt olyan ütőképes a II. világháborúban mint a Német?
Olaszország a II. világháborúban egy többmilliós, de alapvetően elavult fegyveres erővel vett részt, alig rendelkezett korszerű haditechnikával, ami esetleg akadt, abból is csak kevés volt nekik.
A papíron 5 millió fős Királyi Hadsereg (Regio Esercito) teljesen elavultnak tekinthető a kor színvonalán. Szinte semmiféle modern páncéloserővel sem rendelkezett, csak gyenge, könnyű harckocsikkal, továbbá alapvetően nem lett gépesítve se.
Az olasz Királyi Légierő (Regia Aeronautica) szintén zömében elavult repülőgépekből állt, a korszerű típusaiból csak igen kevés került csapatszolgálatba.
Az olasz haderő legütőképesebb komponensének a Királyi Flotta (Regia Marina) számított, 7 csatahajóval, 7 nehézcirkálóval, számos könnyűcirkálóval, rombolóval, torpedónaszáddal és tengeralattjáróval. A II. világháborús olasz felszíni flotta erősebb és nagyobb a németnél. Azonban ez sem sokat jelentett, mert 1940-ben az akkori világ legerősebb haditengerészetével, a brit Royal Navy-val került szembe, mely ellen esélytelennek bizonyult.
Mert rosszul vezették és rosszul készítették fel, korszerűtlen volt. Elavult I. Vh-s gondolkodásmóddal (ahogy a franciák is). S jóval kevesebb erőforrást fordítottak rá - mondjuk iparilag elég nagy is a különbség Németország és Olaszország között.
Hitlernek több esélye lett volna ha a szövetségesei korszerűbb hadsereggel rendelkeznek, de a történet vége ugyanaz lett volna. A Szövetségesek többszörös ipari-emberanyag-nyersanyag fölénye előbb-utóbb győzedelmesekdett volna. Sok lúd disznót győz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!