Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Pontosan mi volt az a pont a...

Pontosan mi volt az a pont a második világháborúban, amitől a németeknek már nem volt esélyük a háború megnyerésére?

Figyelt kérdés

Sztálingrád?

Kurszk?

Normandiai partraszállás?

Vagy más?



2020. jún. 15. 22:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kurszk szerintem.
2020. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Amikor hadat üzentek a Szovjetuniónak.
2020. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sztálingrád és Kurszk között mérlegeltem, inkább az utóbbi, de ott is legfeljebb fegyverszünetet érhettek volna el egy győzelemmel.
2020. jún. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
15%
Lengyelország megtámadásakor.
2020. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 LazyJones ***** válasza:
67%
Amikor Nagy-britanniával a hátukban megtámadták még a Szovjetuniót is. Ha a briteket kifektetik, az amcsik sem tudtak volna olyan könnyedén bombázó távra jutni hozzájuk, plusz megszűnt volna a gazdasági érdekük a háborúra.
2020. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Miután Japán egy csatavesztés után letett a Szovjetunió keleti frontjának megnyitásáról, ehelyett belesétált a nekik felállított kelepcébe Pearl Harbor-nál. Onnantól kezdve a szovjetek a teljes Vörös Hadsereget a német keleti frontra vezényelhették, miközben a kelet(ebb)re telepített iparuk zavartalanul működhetett a kimeríthetetlen nyersanyagforrásaikból. Ha az Egyesült Államok nem lép be a háborúba, márpedig a nép egyáltalán nem akart a japán támadásig, akkor a németek és a japánok akár még győzhettek is volna. Így a Szovjetunió helyett Németország és Japán került később harapófogóba.
2020. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az pedig egy tévhit, hogy egy elhibázott döntés volt német részről, hogy megtámadták a Szovjetuniót, mivel az egy stratégiai lépés volt, konkrétan egy megelőző csapás (nem úgy, mint manapság az amerikaiak teszik). Éppen ezért sikerült felmorzsolni a Szovjetunió nyugati erőit, mert azok támadóalakzatban álltak fel, nem volt elég akcióterület a hátrálásra és a védelem kiépítésére. (Sztálin ekkor vonult el egy hétre és itta magát le a sárga földig a vodkával, mert azt hitte, hogy ezért a fejét veszik, hiszen ő is le akarta rohanni a németeket.) De miután a japánok kihátráltak, a távol-keleti csapatokat át lehetett vezényelni nyugatra.
2020. jún. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van a németek vereségének.


1. A német iparnak és gazdaságnak sosem voltak olyan erőforrásai, amik egy több éves háborúhoz elegendőek lettek volna. Európa elfoglalása, amiben a norvég-svéd acél, a francia ipar és mezőgazdaság, a Szudéta-vidék birtokba vétele, és a csatlós államok teljes kizsigerelése is benne voltak, csak időt adtak a fritzenek ahhoz, hogy lángba borítsák a kontinenst.


2. Tegyük fel, hogy az 1-es pont érvényét veszti, mert a németek nem lesznek mohók, és megelégednek a 41 tavaszáig elért eredményeikkel, és akkor előbb-utóbb megegyeznek a britekkel, mert akkor Churchillnek egy idő után szóba kellett volna állnia velük, mert Nagy-Britannia egyedül nem tudta volna őket kisöpörni Európából. De nem álltak le, hanem megtámadták a ruszkikat, ezzel reményt adva a briteknek is, hogy nincsenek egyedül többé, ami akkor igaz is volt.


3. Ha Hitler nem egy dilettáns majom, akkor még a szovjet háborúból is kilehetett volna hozni a maximumot, de ehhez több kitételnek is teljesülnie kellett volna.

- A szláv népek (és a zsidók) ellen nem kellett volna egy irtó hadjáratot véghez vinni, hanem fel kellett volna őket karolni egy Sztálin ellenes koalíció alapján.

- Értelmes katonai döntéseket hozni, oda csapni, ahol a szovjeteknek a legjobban fáj. Értem ez alatt azt, hogy az értékes, jól képzett haderőt nem elpocsékolni Moszkva alatt, hanem azonnal a Kaukázust támadni minden erővel, elvágva ezzel a Szovjetuniót a kőolaj forrásai nagy részétől.

- Nem erőltetni az Asztrahán-Arhangelszk vonal elméletét, hanem szóba állni a szovjettel, ha egy számunkra kedvező békeajánlattal állnak elő, lásd az 1943-as königsbergi tárgyalás (forrás Kun Miklós, akinél többet nem igen tud más ebben az országban a sztálinizmusról)

- 1941 késő őszén meg kellett volna állni a teljes arcvonalon, feltölteni a készleteket, betárazni téli ruházattal, és megfelelő védelmi stratégiát kialakítani. Lássuk be, a szovjet ellentámadás úgy sem okozott teljes német vereséget 1941-42 fordulópontját, hogy a németek ezen védelmi követelményekből alig teljesítettek valamit. Akkor, ha ezek meg vannak, hogy járt volna az orosz sereg?


4. Nem hadat üzenni az USA-nak akkor, amikor totális háborút vívok az oroszokkal. Le kellett volna tojni a japcsikat, őket se érdekelték az európai események. Hagyni kellett volna a jenkiket és a japánokat, hogy egyedül lemeccseljék a dolgukat, mert amire az amerikaiak legyőzték volna Japánt, lehet a németek kivívták volna a győzelmet Európában, és akkor az USA szövetséges nélkül biztos nem megy neki Németországnak.


Röviden is tömören, Hitler és náci bandája azt hitték, hogy mindenki eszén túljárnak, de amikor ez kiderült, hogy nem így van, későn kezdtek el gondolkodni.

2020. jún. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem nem egyetlen ponthoz vagy eseményhez köthető a dolog, más oka volt. Hitler kiváló államférfi, tehetséges politikus és nagyon jó szónok volt, de a hadvezetéshez nem értett, és ezt nem ismerte fel. Ha másra bízza a hadsereg irányítását, megnyerhették volna a háborút.
2020. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

#9

A politikusi tehetséget vitatnám a mostani adatok fényében, inkább közepes volt ebben, geopolitikusnak ugyanúgy csapnivaló, mint hadvezérnek.

2020. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!