Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A világháborúkban volt rá...

A világháborúkban volt rá valami protokoll hogy mikor lehetett/kellett az ellenséges katonát lelőni?

Figyelt kérdés
főleg a régi két nagy háború időszakából érdekelne hogy tanítottak valami "szabályt" hogy megadásra kell késztetni az ellenséget, vagy mikor kell kérdés nélkül lelőni? frontvonalban nyilván másabb volt, de ha pár szem menekülő idegennel találta magát valaki szembe, vagy épületekben megbújt emberekkel, vagy dezertőrökkel, kivétel nélkül olyan kegyetlenül lettek kezelve mint a legtöbb film ábrázolja? ha meg is adták magukat?
2019. okt. 25. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Vagy te vagy ő.

Nagyon nem volt lehetőség hezitálni.

2019. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem igaz hogy mindig minden helyzetben ilyen könnyen ment. számtalan körülmény volt és sok ember akik a hátuk közepére sem kívánták a háborút
2019. okt. 25. 19:49
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Azok viszonylag hamar meghaltak!
2019. okt. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
A magát megadót is lelőtték ha nem volt lehetőség őrizni. Gyakran akkor is ha lett volna.
2019. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

"A világháborúkban volt rá valami protokoll hogy mikor lehetett/kellett az ellenséges katonát lelőni?"

Igen, volt rá "protokoll".

Az a neve hogy PARANCS.

2019. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha lötávon belül van. (Különben pocsékba menne a drága lövedék.)
2019. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Rengeteg cikk és tanulmány van arról, hogy a tömeghadseregek sorozott (tehát nem hivatásos, profi) katonái lelkiismereti okokból szándékosan nem lőttek pontosan az ellenségre, vagy éppen direkt mellé céloztak.

Nem válasz a kérdésre, de gondoltam mint érdekesség megemlítem.

2019. okt. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

#7 Ahogyan arról is rengeteg tanulmány készült, hogy a belső indíttatásuk és minden erkölcsi megfontolásuk ellenére bizony még a békeidőben is mennyien teljesítik akár a halálos ítéletre vonatkozó parancsot is. és arról is, hogy utólag mennyien mondanak mást arról, hogy ők hogyan viselkedtek - amikor már nem teljesíteni kell a parancsot, hanem beszélni róla.

Sajnos az ember megdöbbentően kevéssé képes szembeszegülni a kiadott parancsokkal és utólag önmaga előtt is próbálja ezt elleplezni. Gyanítom hogy inkább a vágyak szerepelhettek azokban a válaszokban, hogy mit is kellett volna abban a helyzetben tenniük és nem a valóság.

Nézd meg ezt az oldalt: [link] és ezt a videót róla: https://www.youtube.com/watch?v=AdXpEZYc29E (nem ezzel kezdődik). Bár lehet vitatni a kísérleteket, de sajnos arra mutatnak rá, hogy ha egy erősebb személyiség vagy olyan, akinek az utasítását elfogadja az illető valamilyen okból az kegyetlenségre, akár ölésre ad parancsot, akkor azt az emberek nagyobbik része meg is teszi.

2019. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rövid értekezés sok mindenre fényt derít, hiszen az európai országok jóval a világháború előtt többször foglalkoztak a hadijoggal, a genfi és a hágai egyezményben, vagy a brüsszeli deklaráció kapcsán és a háború közben is történtek szabályozások.

Leírja a nehézségeket, a fogságba esés esetleges körülményeit, hiszen millió számra estek fogságba a katonák a frontokon, csak az OMM legalább másfél, kétmillió hadifoglyot ejtett és ezek tartását is felvázolja.

[link]

2019. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Két változat volt.


Szó nélkül lelőtték mondván ha szembe kerülnek újra lehet ő lövi le őket


A másik igyekeztek fogságba ejteni hiszen a legutolsó baka is infó volt, pl "2 napja nem ettünk és 1+1 tár lőszert kaptunk" = ellátási gondok vannak, most menjünk nekik vagy ha van már muníció?


A szövetségesek rengeteg bizonyított esetben lelőtték a hadi foglyokat, Európa, Afrika, Ázsiai hadszíntéren egyaránt de mindenki csak Malmedy re emlékszik.


Egyik kutya másik eb.

2019. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!