Mi értelme van a nemzeteknek és a határoknak?
Szerintem el kéne törölni a nemzeteket meg az egymás közti háborút és a viszályokat.
A nemzet csak egy primitív,törzsi dolog,egy egységes emberi faj kell.
'"Nem tartom magam magyarnak,csak ember vagyok."
Ahogy érzed! Csak engem ne akarj meggyőzni erről, hogy mennyire igazad van!
"Az én hazám nem Magyarország,hanem a Föld bolygó."
Mondd ezt egy izraelinek, vagy amerikainak.
De remélem a telekhatárokat figyelembe veszed, mert könnyen csitt-csatt lehet a vége!
Mi értelme van a családnak és az ajtónak a lakásodon, a kerítésnek a kerted körül?
A család, a magántulajdon csak egy primitív, törzsi dolog, egy egységes emberi közösség kell ahol minden mindenkié. Vagy nem?
Még sem mindegy hogy a te anyád, testvéred, gyereked, vagy valaki másé?
Még sem olyan jó dolog ha a te tulajdonod helyett az bárkié lehet ha már egyszer te dolgoztál meg érte?
A nemzet az azonos nyelvű, kultúrájú emberek családja. Azért létezik, mert ez segítette az egyént a túlélésben. Mégpedig a határokkal.
De ha nem tartod fontosnak, számodra nem is kell. Nyugodtan szereltesd le a zárat az ajtódról, majd meglátjuk később is értelmetlennek találod-e a határokat!
Hogy jön ide a magántulajdon? Semmi köze az országokhoz!
A felvetésed jogos, csak nem megvalósítható. A népeket a közös nyelv, évszázados-ezredes közös kultúra, stílus tartja össze, nem fognak akarni keveredni. Egy határok nélküli óriás soknyelvű, soknemzetiségű országot nem lehet kormányozni, a Római Birodalom is megbukott.
Nincs értelme ajtózárokat a határokhoz hasonlítani.
Mi előnye van bárkinek is abból,hogy nemzetekre oszlik az emberiség és háborúzunk egymással?Lassan belépünk az űrkorszakba,már nem a régimódi nacionalizmussal kéne foglalkozni
A modern társadalmak működőképességéhez szükség van valamilyen állami szervezéshez. Ha ezeket lebontjuk, az anarchia, hanyatlást, szenvedést hozna az embereknek.
Elméletileg felmerülhet, hogy az egész világ egy állam legyen, de ez a gyakorlatban nem hiszem, hogy megvalósítható lenne, nem működne a dolog.
A történelem során kialakult államok lebontása nem lenne egyszerű feladat és nem is lenne kívánatos.
Az államok, határok lebontása a békét sem garantálja. Egy országon, nemzeten belül is előfordulhatnak olyan politikai konfliktusok, melyek háborúhoz vezetnek. Az utóbbi évtizedekben már inkább az ilyen jellegű háborúk, polgárháborúk okozták a legnagyobb pusztításokat, a reguláris háborúk, államok reguláris hadseregei, katonái közti összecsapások, harcok manapság már elég ritkák.
A háborúkat nem csak a nemzetek közötti törésvonalak hozzák létre. Nagyon gyakoriak a különböző etnikai vagy kulturális csoportok közötti háborúk is, egy nemzeten belül.
Gondolj a ruandai népirtásra. Ruandai ölt ruandait.
Eltörölheted (képzeletben) a határokat és a nemzeteket, de az etnikai, kulturális, ideológiai és szemléletbeni különbsébeket nem fogod tudni velük együtt eltörölni, márpedig ezek mindegyike háborúhoz tud vezetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!