Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan tudna kártérítési pert...

Hogyan tudna kártérítési pert indítani szülei ellen az a nagykorú személy aki gyermekkorában lelki sérüléseket szenvedett a szeretet hiánya, elhanyagolás, felelőtlen gyermekvállalás, lelki bántalmazások vagy más hasonló dolgok következtében?

Figyelt kérdés
Egész életre szóló súlyos következményei vannak ha valakit rossz, alkalmatlan, felelőtlen, bántalmazó, elhanyagoló, mérgező szülők nevelnek, sőt már eleve annak is, hogy megszültek valakit akit nem kellett volna abban a családban, olyan feltételek mellett, esetleg olyan várható egészségi állapottal, genetikai terheltséggel. Nagyon nehéz azonban olyan dolgot utólag bizonyítani, mint az évtizedekig tartó szeretethiány, lelki elhanyagolás, semmibevétel, a megbecsülés hiánya, amit csak a gyermek tapasztalhatott, a tágabb környezet, szomszédság nem feltétlenül. Szerintem, ha egy gyerek nem szereti a szüleit és be akarja perelni őket, az már önmagában elég bizonyíték, hiszen akit gyermekkorában valóban szerettek, akiről gondoskodtak, annak boldog gyerekkora volt az természetesen szeretni fogja a szüleit is és esze ágában sincs akárcsak rosszat is mondani róluk.

2018. okt. 3. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy, hidd el. Csomóan küszködnek azzal, hogy a szülők lényegében eltartatják magukat a gyerekkel, azok se tudnak mit kezdeni a bíróságon. Amíg nem találsz ki valami, amit közvetlen bizonyítékként tudnának ilyen esetekben használni sehogy se tudna kártérítési pert indítani.
2018. okt. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha ezért lehetne perelni minden második szülő a sitten lenne vagy kártérítést fizetne.
2018. okt. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Így van, ezt elég nehéz bizonyítani, úgyhogy lényegében ez esélytelen. Nincs arra jogszabály, hogy mennyire kell szeretni egy gyereket. Meg képzeld el a viszontkereseteket: a szülő meg visszaperel, mert a gyereke nem szereti eléggé... :)


Családi érzelmi ügyeket nem bíróságon kell tisztázni.

2018. okt. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem, ha egy gyerek nem szereti a szüleit és be akarja perelni őket, az már önmagában elég bizonyíték, hiszen akit gyermekkorában valóban szerettek, akiről gondoskodtak, annak boldog gyerekkora volt az természetesen szeretni fogja a szüleit is és esze ágában sincs akárcsak rosszat is mondani róluk.

Remelem csak trollkodsz, mert ennel nagyobb hulyeseget reg nem olvastam. Tobben lennenek a bortonben mint nyugdijasok a tomegkozlekedesen, ha ennyi eleg lenne bizonyiteknak.

2018. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%

Szeretetet nem lehet jogi eszközökkel kikényszeríteni, nem is tudom, hogy jut eszedbe ilyen ostobaság.

A bántalmazás bűncselekmény, de utólag hogyan bizonyítod? Ha nem szenvedtél maradandó károsodást emiatt (és ez azért nagyon ritka), akkor a 10-20 évvel ezelőtti kék-zöld foltjaid rég eltűntek, nincs az az orvosi technika, ami kimutatná. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg rég elévült. Ha megerőszakolt valamelyik szülőd, azt is teljes képtelenség bizonyítani ennyi év távlatából.

2018. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

Nehéz bizonyítani. Szülőnek lenni örök aggodalom, útkeresés, mi lenne a jobb, hogy lenne a jobb. Mire neveljem, hogyan stb. Biztos nagy különbségek vannak család és család között, látom, de ez nem ilyen egyszerű.


Nekem biztos nem hiányozna egy okostojás szakértő, aki belekötne dolgokba, hogy és mint nevelem a gyerekem.


Ráadásul ez nagyon jó kibúvó lenne bűnözők számára: hát kérem én nem akartam megölni azt a két alkalmazottat meg elvinni a pénzt, csak hát a gyerekkorom...Büntessék a szüleim, mert nem elég szerető légkörben neveltek fel, nem kaptam elég gondoskodást.

2018. okt. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!