Miért kell ennyit dolgozni?
" A magyarság valahogy az elmúlt ezer év során elég nagy részben meg tudott maradni keleti típusú népnek. Emlékezzünk a történelemből és irodalomból tanultakra, hogy mi történt nálunk a kiegyezés utáni szédületes gazdasági fejlődés következményeként? Szellemi fellendülés. Beindult egyfajta szellemi élet a városokban, társasági élet - márpedig az, hogy az emberek teli hassal, elégedetten, ráérősen beülnek kávéházakba és ott beszélgetnek, eszmét cserélnek, a legutolsó dolog, amit az Irányítók látni szeretnének!
No hát ezért van a magyar nép (sok más keleti néppel együtt) örök szegénységre és nyomorra ítélve az Irányítók által. Tudják, hogy mi egy ponton azt tudjuk mondani az anyagi dolgokra: ennyi elég, és a szellemi élet felé fordulunk. A nyugati embert a gazdagság, a keleti embert a szegénység tudja rabságban tartani, s ezért is oszlott meg ilyen módon a világ a XX. században.
forrás: [link]
Arra célzok hogy azért építünk gépeket hogy ők dolgozzanak helyettünk amíg mi lógathatnánk a lábunkat vagy verset írnánk, kertészkednénk stb.VAgyis NEM KÉNE EGÉSZ ÁLLÓ NAP A MUNKAHELYEN R0HADNI ! Jutna idő a családdal foglalkozni stb.
Ehhez képest egyes helyeken annyit kell melózni mint az ipari "forradalom" kezdetén :D
Gratulálok ! 12 válaszból egy valaki értette mire gondolok.
Nem, nem büdös nekem a munka, sőt szeretek dolgozni ha nem áll felettem senki hogy csinálom-e, ha a bossnak a szavajárása nem a "k u r v a a n y á d" meg a "sz a r o k v a g y t o k"-ig terjed.
Szünetben kezdtünk el beszélgetni erről, hogy x év múlva úgyis géppel csinálnak majdnem mindent akkor mi mit fogunk dolgozni, meg mi értelme amit csinálunk :D
"A hongkongi VTech Holdings, amely az amerikai AT&T mobilszolgáltatónak gyárt telefonokat, az elmúlt hónapban 20 százalékkal volt kénytelen emelni 20 ezer kínai alkalmazottja bérét. Válaszul igyekszik automatizálni a gyártás minél nagyobb részét, amivel kiválthatja a munkaerő egy részét. Közel 130 ezer dollárt szánnak az elektronikus alkatrészek összeillesztésének gépesítésére.
Hasonlóan próbálja ellensúlyozni a napokban végrehajtott 30 százalékos béremelést az Apple-nek is dolgozó Foxconn, a világ legnagyobb bérgyártó vállalata, amelynek tíz dolgozója követett el öngyilkosságot a rezsit sem fedező alacsony bérek miatt. A japán Nissan több robotot tervez épülőfélben lévő új kínai üzemébe, mint amennyi a működőkben van"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!