Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azok a jobberek, akik természe...

Azok a jobberek, akik természetesnek veszik az óriási egyenlőtlenségeket, hierarchiát és a nyugatot dekadensnek tartják mit szólnak ehhez a cikkhez?

Figyelt kérdés

[link]


Azt tudom erre mondani, lehet csomó hibája van a sok szidott liberalizmusnak, én mondjuk a liberális gazdaság ellen vagyok, de a konzervativizmus sokkalta gázabb és örülnék, ha nem létezne az a fejlődés ellenes eszme.

Nem értem a jobberek gondolat menetét, miért jó az, ha egyenlőtlenség van és autoriterség? Miért dekadens az a szociáldemokrácia, ami az északi térségre jellemző és jól is működik? Alig van korrupció, rendes oktatást kapnak az emberek, bérek közt nincs szakadéknyi különbség és jó az életszínvonal is.


2018. júl. 14. 10:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

1. Svédországban is óriási egyenlőtlenségek vannak. Az IKEA tulajdonosa sokkal gazdagabb. Ilyen a kapitalizmus Svédországban is.

2. A jóléti állam intézményei működnek Magyarországon is.

3. Svédországban most épp a szélsőjobb Svéd Demokraták a legnépszerűbbek, elegük van a svédeknek is az erélytelen migránssimogató szocdemekből.

4. Ezek az északiak inkább azért elégedettebbek, mert nem annyira irigykednek. A svédek, finnek is irigykedhetnének a svácjiakra, hogy gazdagabbak nálunk de nem teszik. Bezzeg Magyarországon mindig mindenki egy gazdagabb országot választ (Ausztria, Németország stb), és ahhoz viszonyítja magát. Véletlenül sem Ukrajnához vagy Szerbiához. Aztán frusztrált lesz.

5. Svédországból az utóbbi időben jelentősen megugrott a kivándorlás, ez arányaiban erősebb, mint a Magyarországról történő elvándorlás:


[link]

2018. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
a finneknél nagyon-nagyon jó az oktatás - ez szerintem egyik ok, mert sok minden gyerekkorban alakul ki, amin nehéz változtatni, javítani felnőtt korban. Viszont azt nem tudom, miért vedelnek annyit a boldog finnek? Lehet hogy politika ide, vagy oda - embernek lenni tragikus és nehéz boldogulni (az anyagi jólét csak az egyik faktor, sok más van még, ami meghatározó).
2018. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Az remélem nyilvánvaló, hogy a kérdésed alapja is tévedés (vagy inkább szándékos hazugság).

Konzervativizmus =/= fejlődésellenes eszme.

A liberalizmus pedig ellentétes a szociáldemokráciával.

2018. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha százszor kérdezitek meg akkor is az a válasz hogy nyugaton azért van jólét mert őket nem hátráltatta több évtized szocializmus mint a keleti blokkot.
2018. júl. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

#4

Ahogyan az is blődség, hogy nyugaton mindenki jól él, csak mert ott olyan szuper a társadalom, meg nagy a liberalizmus.

Mostanában láttam pár részt a "Beépített főnök" c. műsorból, mind a nyugati nagy jóléti államokban készült, Kanada, USA, Ausztrália. Az egyszerű alkalmazott kitette a lelkét, gürizett látástól mikulásig, cserében éppen annyit keres, hogy minimálisan meg tud élni belőle, még a középosztálybelinek számító, kisebb üzlet vezetője is, de már kihívás a fizetéséből egy családi nyaralás, esküvő. Mindnek ott van a nyakán a diákhitel tartozása, jelzálog vagy orvosi számlák, amik szinte kilátástalanná teszik mikor szabadulnak meg az adósságuktól. Egy szimpla műtéti beavatkozás sok évre adósságba keveri a családjukat vagy ki sem tudják fizetni, ezért elmarad. Nálunk vannak gondok bőven, de csak a nagyon extrém orvosi beavatkozásokhoz kell másoktól pénzt szereznie a családnak, az egyetemisták többsége diákhitel nélkül kezdi az életét. És gondolom ebben a műsorban nem a legrosszabb eseteket teszik ki az ablakba a cégek, hogy leégessék magukat mennyire keveset fizetnek az alkalmazottaiknak.

2018. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Azon mosolygok, hogy néhány dolgot, amiket a finnek felsoroltak, mint a “boldogságfejlődésük” titkait, példának okáért a teljes foglalkoztatottságra törekvést és a középosztály erősítését, azt nálunk az Orbán-kormány hibájaként szokták felróni a “baller” körök.😂
2018. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

#6

Mert ahogy a zorbánék csinálják az nem ugyanolyan, az olyan fasisztás. Meg nem az emberek döntöttek úgy, hogy az legyen, hanem felülről, diktatórikusan eldöntötte a zorbán egyszemélyben, hogy így történjen. :)

2018. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerű: nem a pénztől függ a boldogság, bár azért nem árt ha van.


Mennyire vagy összhangban magaddal, tudsz - e örülni kis dolgoknak is? Magyarországon túl erős a panaszkodás kultúrája. Soha semmi nem jó.


Ha kiegyensúlyozott vagy, nem görcsös, mellette szorgalmas és sokminden érdekel, boldog leszel. És a kiegyensúlyozott ember gyakran anyagiakban is sikeres.

2018. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

# 5


Nem véletlenül szoktak külön emlegetni az angolszász gazdasági berendezkedést, ami a totális fogyasztásra épül. Londonban dolgozó magyar ismerősöm szerint, ha megakarod tudni valakiről, hogy melyik társadalmi rétegbe tartozik, azt csak havi hitelkártya kivonatáról lehet tudni.

Ez a gondolkodás mód kihat a munkáltatóhoz való hozzáállásra, németországi dolgozók például úgy tekintenek a vállalatra, ahol dolgoznak, az az övék is. Ezzel szemben az angolok, amerikaik szerint az csak a tulajdonosé.

Én például Magyaországon nem tudom elképzelni, hogy hétközben az emberek nem főznének, hanem különböző helyekről éttermekben ebédelnének, vacsoráznának.

Nyugaton meg elképzelhetetlen a hálapénz.

A diákhitelt pedig szerintem azért érdemes felvenni, mert nagyon kedvező, ilyet nem fogsz kapni a piacon.

Az is rendben van, hogy ingyenes a felsőoktatás, csak színvonalbeli különbségek is vannak az egyetemek között.

2018. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Itt a kommentek jól tükrözik a valóságot, akik nyugati életre vágynak csak az előnyeiről fognak szónokolni, akik ellenzik azok, csak a hátrányairól.


Szerintem így értelmetlen vitázni bármiről.

2018. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!