Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orbán megmondta a frankót...

Orbán megmondta a frankót (ismét)? Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
[link]

2018. júl. 12. 10:21
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
74%

Már bocsánat, de mégis, mitől lesz valami, egy szólás "tipikusan komcsi duma"?

Én inkább Mikszáth regényekben olvastam, inkább azt mondanám, hogy a dzsentrivilágban használták. Korteskedéskor, pl.

2018. júl. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

50.


Ez egy sokkal régebbi szólás. Már elmondtam.

2018. júl. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
25%

#50

Aha.

belegondoltál Orbán múltjába, mi?

Inkább abba, amit a múltjának akartok bedumálni és nem a valóságba. Az újmúlt írása nagyon megy nálatok, így lesz egy középiskolai kiszesből világnagy kommunista nálatok, a soros féle 3 hónapos ösztöndíjból az, hogy soros pénzén tanult, meg a rendszerváltóból az állampárt embere.

Ha tényleg belegondoltál volna Orbán múltjába, nem írtál volna ilyen butaságokat.

2018. júl. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
34%

#44: "Meg lehet, hogy nincs hazai ellendrukkerük, mint a magyar -ok színében játszó- csapatnak."

Ó, dehogy is nincs a horvátoknak ellendrukkereiek. [link]

2018. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
58%

#44: "Meg lehet, hogy nincs hazai ellendrukkerük, mint a magyar -ok színében játszó- csapatnak."


Ha nem tetszik 444.hu, mert nem hiszel nekik tessék egy külföldi írás

[link]

2018. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
27%

53: "Inkább abba, amit a múltjának akartok bedumálni és nem a valóságba."

Valóban... Orbánnak köze sem volt a Kommunista Ifjúsági Szövetséghez, a büdös életben nem volt liberális, és Soros is csak az Orbán kutyáját tanította meg ugatni...(-:

Hidd ezt.

2018. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
23%

56-os (!!!)


Talán te nem voltál KISZ tag? Én is az voltam, és misére is jártam, gyónni-áldozni. KISZ titkár az osztályban csak azért nem lettem, mert volt más, akire rá lehetett sózni.


A szocializmusból kifelé persze, hogy mindenki liberálisnak hitte magát, aztán volt, aki kinőtte, volt, aki nem.


Te nem fogadtad volna el, ha -akármilyen néven futó- ösztöndíjat ajánlanak neked Angliába? Az a csoda, hogy Orbán hazajött a választásokra, és otthagyta az egészet.

2018. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
32%

#56

Mese, mese, mese, csak már unalmas mese.

A valóság az, hogy Orbán a KÖZÉPISKOLÁBAN volt kiszes, 18 éves koráig. Ami liberális elveket vallott a rendszerváltáskor az mára már minden nagyobb politikai erő alapja és a magyar közélet elfogadott része. 1993-ban elvát a fidesz két része egymástól és a liberálisabb csoport az szdsz-be tagozódott. Pontosan azért váltak szét, mert Orbánék már akkor sem voltak olyan liberálisok, mint aminek láttatni akarjátok. Amúgy megjegyezném, hogy mindez a rendszerváltás, a politikai pártok és a parlamentáris demokrácia kialakulásának első ciklusa közepén történt. Azóta eltelt 25 év.

Ahogyan soros pénzéből rendkívül sok ember kapott nagyszerű lehetőséget külföldön és belföldön egyaránt a tanulásra, akkoriban, amikor más lehetőség nem igazán volt az állami képzésen kívül. Soros ösztíjai nem csak a nyílt társadalom eszméjét volt hivatottak oktatni, nálunk, egy mérnöki karon is sok társam (én is) pályáztunk az ösztöndíjára. Bizosra veszem, hogy egyik nyertes sem adta el magát sorosnak ezzel az ösztöndíjjal egy életre és nem tekintették úgy, hogy onnantól soros bármit csinál azt táogatniuk kellene. Orbán egy ösztöndíjat kapott - megköszönte - és tanult belőle. A tanultak is segítették abban, hogy későbbiekben jól dönthessen. Mindösszesen 3 hónapig élt a soros adta ösztöndíj lehetőségével, ő sem adta el érte cserébe a lelkét, ahogy senki más sem.

2018. júl. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!