Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orbán megmondta a frankót...

Orbán megmondta a frankót (ismét)? Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
[link]

2018. júl. 12. 10:21
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
19%

39.


Az a közünk hozzá, hogy örülünk neki. Jobban örülünk neki, mint a másik hároménak, ha azoknak egyáltalán.

Mert a horvát fiúk kinézetre akár a családtagjaink is lehetnének. Ahogy megláttam őket, egyből csak nekik szurkoltam. Bár nekünk lenne ilyen focicsapatunk!

2018. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
66%

# 38


Tudod mi a szánalmas? Azért kell ezt az eredményt hangoztatni és úgy beszélni róla, mint a régió sikere, mert ebben a pillanatban nincs más aminek tudnánk örülni, hiába játszanak a magyar klubcsapatok az európai kupa selejtezőket. Persze a tavalyi válogatott teljesítmény után lehet, hogy a keddi Videoton döntetlen Luxemburgban már komoly eredményt jelent.

2018. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
95%

"Bár nekünk lenne ilyen focicsapatunk!"


Az a baj, hogy azért dolgozni és tenni kell, azt meg a mi vezetőink nem nagyon szeretnek.


"Épp ezért, ha én egy felelős futballszövetség elnöke lennék (aki nem mellesleg az FIFA alelnöke), akkor a nagy mellényt otthon felejtve, meghunyászkodva felkeresném a horvát szövetséget, hogy mi a titkuk. A mindenféle agyonszabályozás, a szurkolók vegzálása helyett mi az a szisztematikus munkafolyamat, amivel 20 év után újra ki tudott nőni egy olyan generáció, amely most vasárnap a világbajnoki címért száll harcba?


Ha én egy felelős sportszakmai vezető lennék egy honi futballklubnál, akkor azonnal meglátogatnám a dalmát utánpótlásnevelő műhelyeket, sírva könyörögnék valamiféle együttműködésért, mert szeretnék jobban belelátni abba a klubmodellbe, ami ilyen színvonalon és mennyiségben ontja ki magából tehetségeket. Tenném mindezt azért, hogy ne kelljen már Luxemburgban vagy éppen Macedóniában elővenni a már emlegetett kifogásgenerátort. Mert engem zavarna, hogy évről évre olyan csapatok áraznak be, amelyekről akkor hallunk először, hogy aztán évekig el ne felejtsük, hogy bántak el velünk.


Ha én a futballért különösen rajongó, minden jelentősebb sporteseményen résztvevő miniszterelnök lennék, akkor egy ilyen alkalomkor szerényen megkörnyékezném a horvát elöljárókat, hogy ugyan mondják már meg: hogy a viharba tudott egy 4 milliós nemzet - ami még 23 éve háborúban állt - kinevelni ennyi világsztárt jóval kevesebb állami hátszéllel? Honnan ez a tűz a horvát válogatottban, ami zsinórban 3(!) hosszabbításos mérkőzést vett sikerrel úgy, hogy a játékosok zöme közvetlenül a VB előtt játszott le 40-50 meccset a világ topbajnokságainak egyikében? "

2018. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
25%

43.

Hiszen elég rájuk nézni, külön-külön egyesével. Ott a titok.

Meg lehet, hogy nincs hazai ellendrukkerük, mint a magyar -ok színében játszó- csapatnak.

2018. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
33%

"Hiszen elég rájuk nézni, külön-külön egyesével. Ott a titok."


Én néztem őket, de semmit nem láttam.


"Meg lehet, hogy nincs hazai ellendrukkerük, mint a magyar -ok színében játszó- csapatnak."


Nézd meg az EB-t amikor kijutottunk, jó játékkal vonzani lehet az embereket, szurkolók mennek.

Jó játékkal mindig el lehet hallgattatni kérkedőket.

Ezen kívül nem vagyok annyira jártas horvát társadalmi kérdésekben, hogy ezt ki bírjam jelenteni igazad van.


Ajánlom Gera Zoltán nyilatkozatás az ATV Heti Naplójában. Lehet álmodozni arról, hogy Real Madridban, Milan-ban, de az teljesen másszint. Azért azt a más szintet nem a szurkolók fogják megadni.

2018. júl. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
13%
Alapvetően Horvátország a mi kutyánk kölyke.
2018. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
74%
Semmit. Nem nagyon foglalkozok vele miket mond.
2018. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
25%

HakapesziM írja a 12-ben: "A mi kutyánk kölyke - hozzánk tartozik, velünk van, közülünk való.

Ennyit jelent."


Ennek a szerencsétlennek halovány lila gőze sincs, hogy ez a mondás a kommunista, Kádári idők komcsi se.gfej-mosdatásának a jelszava volt!!!

Tehát: aki ilyet szól, csak a komcsi gyökereit aktualizálja!

2018. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
30%

48.

A mondás csak annyit jelent, hogy közénk való, hozzánk tartozó.


Én nem hallottam annak idején, de lehet, hogy volt, ahol-amikor mondták. És? Jelent valamit, ha használtak a "kommunisták" is egy-egy népi mondást? És akkor már utána senki-semmikor-soha nem használhatja?

2018. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
27%

Elmondtam, hogy ez tipikusan komcsi-duma volt.

Persze ha belegondolok Orbán múltjába, akkor én sem csodálkozom, ahogy te sem.

Ennyi.

Nem ez az első hülyeség, ami elhagyta a száját: "bolond lyukból bolond szél fúj"...

2018. júl. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!