Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor lesz Magyaro...

Szerintetek mikor lesz Magyarország Európa motorja?

Figyelt kérdés
Szerintem ha minden így megy tovább, akkor 100 éven belül. Nyugat-Európa Afrika szintjére fog süllyedni hamarosan, és minden tőke a közép-európai térségbe fog áramlani.
2018. máj. 30. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Álljunk csak meg egy szóra! A tőke ide áramlik, de a magyar az alkalmazott lesz a külföldi tőkés tulajdonaiban. A külföldi tőkés meg kiviszi a megtermelt profitot. Ettől nem süllyed Afrika szintjére a nyugat, sőt épp ellenkezőleg hisz mások munkájából élni és gazdagodni roppant előnyös. A magyar meg kidolgozza a belét mert azt tanítják neki hogy az életben maradásért másoknak dolgozzon. A sok munkától például tetoválásokkal lazít. Márpedig az afrikai bennszülötteken szokott lenni tetkó és testékszer kilószám. Akkor most ki is fog Afrika szintjére süllyedni?

És hogy mikor lesz Európa motorja? Ha netán ismét elkezdjük a magyar tulajdonú befektetőket előtérbe helyezni. Régen egész Európában keresett volt például a magyar gyártmányú UE 28 kis dutra traktor. Vagyis tudtunk mi gyártani, nem csak mások szolgái lenni tudunk. Vagy kiválóak a feltételek a gyümölcstermelkésre és a méhészetre. Erre külföldről hozunk be gyümölcsöt, azt a kevés megtermeltet meg külföldre visszük ki. Amíg a magyar nem a saját sorsával törődik hanem idegen hatalmakat gazdagít, addig ne reménykedjen abban hogy motorja lesz az Uniónak. Sőt, elhúz mindenki ebből az országból aki munkaképes.

---

Attól hogy ide áramlott az Audi vagy a Mercedes gyár tőkéje, a magyar alkalmazott lett benne és nem tőkés. A megtermelt profit meg kivándorol.

2018. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

A tőke alatt én egyáltalán nem összeszerelő üzemekre gondoltam. Elég buta vagy, ha számodra a tőke ezt jelenti.

2018. máj. 30. 14:14
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Aha... :D


Magyarország utoljára kb. a 14. században volt egy szinten pár nyugati országgal, de az élvonaltól akkor is el voltunk maradva, hiszen kimaradtunk a legfőbb nemzetközi kereskedelmi útvonalakból.


Ez nem lelemény kérdése, földrajzi adottság.

2018. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1

Ha lenne tőke Magyarországon, akkor a kormány jobb feltételeket tudna biztosítani a magyar vállalkozásoknak. Így értettem a tőkét. Az embereknek több kedvük lenne vállalkozni.

2018. máj. 30. 14:16
 5/11 A kérdező kommentje:

#3

Szerintem nem ez az oka. Magyarországon rengeteg aranybánya volt pl. Sokkal gazdagabb ország volt, mint akármelyik Nyugat-Európai. A nyugati országok azért voltak mégis fejlettek, mert szétrabolták a világot. Mindegyiknek volt gyarmata, ahonnan minden kincset elszívtak.

2018. máj. 30. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ne gondold, hogy a gyarmatokból egy rahedli pénz folyt be a kasszába, mert volt rá példa, a gyarmat több ráfizetést jelentett, mint hasznot, remek példa erre Algéria.

2018. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb lesz/marad inkább motorfékje...
2018. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, a te agyadat kimosták (magyar) mosószappannal!

Az állításodnak nincs semmilyen valós alapja.

Soha nem lesz, mert csak a lemaradásunk nő!

Nézz szét a világban, és vágd pofán aki hülyére vett!

2018. máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem lesz érdemi válasz, csak a tipikus bunkó proli okoskodás, hogy "agymosott vagy, vedd már észre".
2018. máj. 30. 23:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor egy érdemi válasz: valószínűleg soha. Az ENSZ "előrejelzése' szerint, a század végére, 6,4 millió lesz az orszag népessége.
2018. jún. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!