Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nyugat-európai országoknak...

A nyugat-európai országoknak azért liberális a nemzetiségpolitikájuk, mert nem mentek keresztül azon, amin Magyarország?

Figyelt kérdés

Magyarország mindig is jól bánt a különféle etnikumokkal, sokkal jobban, mint bármely más ország Európában, mindig is azt tekintették magyarnak, aki magyarnak tekintette magát, nem volt elnyomás. Meg is lett ennek a "büntetése", hisz mindig ellenünk fordultak, mikor lehetett, és végül szét is darabolták az országunkat.


Csodálkoznak a liberálisok, hogy ezek után a magyarok nem bevándorláspártiak, és migránsbarátok?



2018. márc. 15. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
A magyarok nem emiatt utálják az idegeneket. Azért utálnak mindenkit, mert rosszindulatú és üresfejű emberek lakják az országot, akiket meg lehet vásárolni némi kajajeggyel meg segéllyel.
2018. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A nemzetiségpolitikának semmi köze a mostani bevándorláshoz. A magyarországon élő nemzetiségek, horvátok, svábok, stb már itt élnek több 100 éve.
2018. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1


Tipikus ballib lúzer vagy. :D

2018. márc. 15. 12:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából sok a hasonlóság. Magyarország is elsősorban a gazdasági érdekek miatt folytatott liberális bevándorláspolitikát a korábbi évszázadokban. A tatár, majd a török pusztítása után nagy területek néptelenedtek el, a földeken munkaerőhiány volt, ezért telepítették be az oláhokat, rácokat, svábokat...

Üldözött kisebbségeket, menekülteket is jelentős számban fogadtunk, zsidókat, örményeket.

Aztán a multikulturalizmus konfliktusokhoz vezetett a XIX. századra, ezért Magyarországon is az volt a nézet, hogy a kisebbségeket inkább integrálni, asszimilálni kellene, de ez nem sikerült, a nemzetiségek, főleg akik egy tömbben éltek inkább az elszakadást preferálták, így Magyarországnak 1918-ra csak a központi területei maradnak meg.


Nyugaton is megvoltak ezek a nemzetiségi, nacionalista különbségek. Franciaországban a "liberális" forradalom után felerősödött a nacionalizmus és erőteljes felszámolás kezdődött a kisebbségekkel szemben, 1-2 évszázad alatt sikerült is szinte teljesen asszimilálni az őshonos kisebbségeket.

Az Egyesült Királyságban is az angolok erős elnyomást alkalmaztak a keltákkal szemben, nagyrészt asszimilálálták őket az évszázadok során. Írországban talán a katolikus felekezet megtartása maradt fő elkülönülésnek, míg a betelepült angolok protenstánsok, anglikánok. De ott is megmaradtak a konfliktusok, így 1918-ban Írország nagyobb része elszakadt. A skótoknál is maradtak elszakadási törekvések, mind a mai napig.

Németország hagyományosan elég homogén volt etnikailag, de a lengyeleket ott is elnyomták, próbálták őket asszimilálni a 19-20. században.


A második világháború után a munkaerőhiány miatt sok bevándorló települt Nyugat-Európába, nagyobb részt nem is európai kultúrkörből. A németek kezdetben nem voltak liberális befogadók, a törököket is csak vendégmunkásnak tartották, akik majd hazamennek. Állampolgárságot mind a mai napig nehezen lehet szerezni Németországban. A menekültekre is azt mondják most, hogy ha béke lesz, majd haza kell térniük.

Aztán persze a bevándorlók nem mennek haza, sok gyermeket vállalnak, így Nyugat-Európában erősödik a multikulturalizmus. Aztán kényszerűségből ehhez kell alkalmazkodni, megszokni és a béke érdekében szükség van liberalizmusra, toleranciára. De manapság is van egy ilyen erős szemlélet, politikai irány, hogy a multikulti ország helyett inkább a "vezető kultúrát" kell preferálni és az új kisebbségeket, leszármazottaikat integrálni, asszimilálni kellene ebbe.


Magyarországon a szocialista zárt tömb, elmaradottabb gazdaság miatt nem volt tömeges bevándorlás a 20. században, inkább csak határon túli magyar menekültek érkeztek, így eléggé homogén ország jött létre. Azonban a nagyobb termékenységi ráta miatt az egyik őshonos, észak-indiai eredetű kisebbség, a cigányság egyre jelentősebb hányadú. Az ország mai területén 1865-ben még csak a népesség 1%-át alkották, 1970-ben 3%-ot, 2017-ben 8%-ot, 2050-ben 15-16%-ot tesznek majd ki, az évszázad végére pedig várhatóan az 5 millió körülire csökkenő magyarországi népesség közel harmadát fogják alkotni. Tehát bevándorlás nélkül is erősödik az etnikai sokszínűség, multikulturalizmus. A magyar politika is kényszerpályán mozog, ehhez a helyzethez kell alkalmazkodni, ezért jellemző nálunk is a liberalizmus, elfogadás, ugyanakkor mellette a cigányokkal is hagyományosan a cél az integráció, asszimiláció.

2018. márc. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!