Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik a kommunizmust/szocializm...

Akik a kommunizmust/szocializmust szidják mint a bokrot, mit szólnak ahhoz hogy a jóléti nyugat-európai országok sokkal közelebb állnak a kommunizmushoz/szocizalizmushoz mint Magyarország?

Figyelt kérdés

elég megnézni Ausztriát/Németországot : Kisebb jövedelmi olló, kisebb társadalmi különbségek, fejlettebb szociális háló, több elvonás és jelentősebb újraelosztás.


Ha a nyugati jóléti országok szemmel láthatóan közelebb állnak a szocializmushoz mint mi, akkor miért a kapitalizmust istenítjük?


2015. nov. 5. 01:37
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez, amit írtál, vegytiszta hülyeség. Legalább olvass utána a témának, mielőtt kiírsz egy kérdést.
2015. nov. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

mi a hülyeség?


Ausztriában kap a munkás 1100 eurót, a szakmunkás 1500 at, a mérnök 2000 eurót.


Magyarországot ez 70 ezer, 120 ezer, 300 ezer.


Nem látod hogy nálunk nagyobbak a különbségek?

2015. nov. 5. 02:34
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nyugat-Európában nem volt szocialista rendszer, volt legalább négy viszonylag nyugodt évtizedük erős gazdasági rendszert kiépíteni.

Ezzel szemben Európa keleti részén a szocializmus nem piacgazdasági alapon működött, minden szocialista állam gazdaságilag csődbe jutott, ennek lett következménye a politikai bukások sorozata, ami egy viszonylag békés visszarendeződésben nyilvánult meg.

Csakhogy a Szovjetunió néhány utódállamát leszámítva a volt szocialista országoknak nincsenek ásványi kincsei, amivel az irdatlan nagyságúvá növekedett állami tartozást kifizethették volna, eladták az állami vagyont, földet, gyárakat, üzemeket...

A visszarendeződés folyamata anarchiával kísért "vadkapitalizmussá" fejlődött, hatalmas magánvagyonok jöttek létre az egykori pártapparátus kezei között, míg a másik oldalon egyre többen elszegényedtek az állami jóléti rendszer megszűnésével.

A kialakult "felső tízezer" szocialista pártvezérből lett nagytőkés, s már ez is jelzi, hogy a politikai rendszer is torzult, lehet baloldali eszméket hangoztatni, de annak végrehajtása ellentétben áll a tőkés érdekekkel - ki fogja azokat végrehajtani.

Magyarországon nincs meghatározó baloldali erő, az MSZP párt-hova tartozását Szűrös Mátyás (aki tagja volt a pártnak) fogalmazta meg: az MSZP nem baloldali párt, hanem egy posztkommunista neoliberális érdekpárt.


A 40 éves szocialista rendszer, majd az azt követő, "privatizálás" már önmagában is évtizedes hátrány a nyugaton békésen demokratizálódó államok életszínvonalához képest, s a felzárkózást a korrupció tovább lassítja.

2015. nov. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Közelebb állnak hozzá, de mégsem volt az.

Náluk leginkább a szociáldemokrata felfogás volt érvényben. Annak hatására meg mégsem kínoztak és lövöldöztek agyon milliókat.

2015. nov. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem szólnak semmit, mert kudarcba fulladt az egész ideológiai magyarázat a kapitalizmusról és a kommunizmusról. Ez nem olyan mérnökileg tervezhető folyamat, hanem annak minden ember egyszerre a részese és a társadalmi folyamatok jelenleg kiszámíthatatlanok.
2015. nov. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szocializmusból sokkal többet valósítottak meg a jóléti országok mint az egykori kommunista országok.


De a kommunizmustól olyan messze vannak mint Makó az Androméda Galaxistól!

2015. nov. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt viszont tegyük hozzá hogy a kapitalista országok szocializmusa sokkal törékenyebb, mivel ellentétes alapokon nyugszik a rendszer.


Azaz ha a tőkések totál átveszik a hatalmat és nem lesznek konkurens társadalmi rendek akkor már másról fog szólni a nóta. Mint ahogyan már most szépen vonják vissza a szociális juttatásokat szerte a világon.

2015. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jézusom! Te ezt komolyan kérdezed?

Egy társadalmi rendet/rendszert nem az adók nagysága határoz meg.

Nem akarok hosszú teoretikue fejtegetésekbe fogni, olvass utána mi a különbség a szocialista rendszer és a kapitalista rendszer között.

2015. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A jóléti országok éppen kezdik feladni a szociális hálót. Ennek egyik oka, hogy a nagytőke diktál, mégpedig a profitérdek alapján. A szocializmushoz soha nem álltak közel, egyfelől mert a szocializmusnak nem sajátossága a jólét, másfelől, mert ellenkezőleg, a fő szempont a verseny és a tőke, amit ugye a kommunizmus nemcsak tagad, de üldöz.

Alapfogalmakat szükséges sürgősen tisztáznod, megértened. Addig fölösleges minden más magyarázat.

2015. nov. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

OMG, a kérdező szerint amelyik országban jobban élnek az emberek ott nagyobb a kommunizmus, mint a szegényebb országokban. Azért ez logika!!


Jelentkezz itt kedves "Borsodi Bika": [link]

2015. nov. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!