Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem engedik el az...

Miért nem engedik el az államadósságot a felzárkózó országoknak?

Figyelt kérdés
Rengetegszer halljuk hogy európa szeretné ha keleteurópa meg déleurópa is gazdagabb lenne de az adóssága miatt ez szinte abszurd. Ha elengednék akkor el tudna kezdeni fejlőddn illetve jobb körülményeket csinálni polgárainak akik otthon is megélnének és erősödne európa ezt már megtették harmadik világbeli országokkal akik el is kezdtek fejlődni.
2018. márc. 26. 21:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Ezt szabályozni kéne hogyha elengedik akkor bejönnek az eu biztosok és csak az ő jelenlétükben arra és akkor lehet költeni amit jóváhagynak."


Számomra ez a mondat azt jelenti, hogy teljesen mindegy van-e államadósság vagy nincs, mert maradék pénzt úgysem tudjuk jól felhasználni.

2018. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Az úgy lehet hogy mi tagjai vagyunk az eu nak tehát lenne lehetőségünk pénzt keresni a nyitott kapukon ha lenne mit eladni nem törlesztőre kéne... vagy szerinted jobb hogy van adósság vagy mi?

A nyugati országok is tele vannak hitellel csak alapból nem voltak szegények és a gazdaságra költötték mi meg a törlesztőre

Hitelt nem lehet hitellel megoldani viszont ezt próbálták már mióta. 5600 milliárd imf hitel

Ha úgy lenne hitelün hogy abból fejlődnénk akkor előrébb lennénk.

2018. márc. 26. 23:42
 13/30 anonim ***** válasza:

"Az úgy lehet hogy mi tagjai vagyunk az eu nak tehát lenne lehetőségünk pénzt keresni a nyitott kapukon ha lenne mit eladni nem törlesztőre kéne"


Elnézést ez nem a Magyar Népköztársaság nem kell az állam ahhoz, hogy kifejlesszünk és eladjunk valamit.


"A nyugati országok is tele vannak hitellel csak alapból nem voltak szegények és a gazdaságra költötték mi meg a törlesztőre"


Érdekes módon Bulgáriának az egyik legalacsonyabb gdp arányos államadóságga az EU-n belül és jóval magasabbról indultak, mint mi.

2018. márc. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

"Ha úgy lenne hitelün hogy abból fejlődnénk akkor előrébb lennénk."


Úgy, mint az EU pénzekből, képzelem.

2018. márc. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"Mert ha a prolinak egyszer elengeded az 2 millió forintos tartozását, akkor utána vérszemet kap és azt hiszi, hogy ez így működik. Rövid időn belül pedig megint lesz neki 2 milliós tartozása."


Pusztán ez azzal a baj,hogy nem ugyanazok fizetik a tartozást,mint akik felhalmozták.

2018. márc. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

"Elnézést ez nem a Magyar Népköztársaság nem kell az állam ahhoz, hogy kifejlesszünk és eladjunk valamit."


Egy kis komcsinak ezt magyarázhatod. :D

Az a baj, kedves kérdező, hogy ha most elengednék Magyarországnak a 27 000 milliárd forintos tartozását, akkor nem adnék nektek sok időt és megint összehoznátok vagy 10 000 milliárdot.

Ismerem a magyarokat, proli népség. A pénzt azt nagyon tudja szórni.


"Úgy, mint az EU pénzekből, képzelem."


Erről van szó.

2018. márc. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
"Ismerem a magyarokat, proli népség" Tükör megvolt remélem te fasiszta
2018. márc. 27. 08:48
 18/30 anonim ***** válasza:

Nem ragozom kérdező, de ilyen az emberi természet.

Tudod, aki ingyen kap, nem sokra becsüli.

Aztán meg, akiről azt látják, a kicsit se becsüli, nem szívesen adnak neki nagyot.

Az amerikai bankokkal ne kavarjunk.

Az ne olyan,hogy adjunk vagy ne adjunk a szomszédnak, hanem olyan, hogy rendbe szedjük-e a munkavégzőt, ki nekünk dolgozik. Igen, rendbe szedjük, különben nem tud nekünk jól dolgozni, viszont utána a körmére nézünk. A szomszéd viszont nem nekünk dolgozik és a körmére se nézhetünk. Csak ennyi a különbség.

2018. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

[link]


Az tök más eelvégre a saját zsebükről van szó a kisember dögöljön meg értem én ne bonyolult.

2018. márc. 27. 14:17
 20/30 anonim ***** válasza:

# 16


Ne sértegesd már a kérdezőt. Nekem is eszembe jutott a kommunista jelzőt, de aztán eszembe jutott, hogy ők legalább a saját elképzeléseik szerint próbáltak valamit tenni, szemben a kérdezővel, aki számomra tipikusan az a személy aki ül és várja, hogy majd valakik ezt is megoldják. Én sajnálom, hogy a Kádár-rendszernek pont ez maradt örökül.


"Az tök más eelvégre a saját zsebükről van szó a kisember dögöljön meg értem én ne bonyolult."


Akkor jó, mert én nem értem, hogy miért nem vagy képes olyan kérdéseket meg válaszolni, amiket korábban feltettem.


Szerintem csak találtál egy honlapot ahol ezt hirdetik, hogy ezért rossz minden itthon és csak leírsz pár dolgot, amit ott is írtak, de mivel a kérdésemben ott nem találsz választ, ezért ignorálod.

2018. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!