Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem engedik el az...

Miért nem engedik el az államadósságot a felzárkózó országoknak?

Figyelt kérdés
Rengetegszer halljuk hogy európa szeretné ha keleteurópa meg déleurópa is gazdagabb lenne de az adóssága miatt ez szinte abszurd. Ha elengednék akkor el tudna kezdeni fejlőddn illetve jobb körülményeket csinálni polgárainak akik otthon is megélnének és erősödne európa ezt már megtették harmadik világbeli országokkal akik el is kezdtek fejlődni.
2018. márc. 26. 21:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Azért, mert sok tartozás nem államok felé van. Lengyelország pedig már régen meglépte a fentebb leírt dolgot.


Másodszor szerintem rossz példa lenne.

2018. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Mert ha a prolinak egyszer elengeded az 2 millió forintos tartozását, akkor utána vérszemet kap és azt hiszi, hogy ez így működik. Rövid időn belül pedig megint lesz neki 2 milliós tartozása.
2018. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
köpni nyelni nem tudok ekkora mellébeszéléstől re hivatásos vagy? melyik pártban vagy?
2018. márc. 26. 21:27
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
#2 Én teljesen egyetértek veled, senki nem tanulna belőle. Ugyanolyan, mint a magyar mentalitás, majd az állam megsegít.
2018. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Ühüm de azért az amerikai óriásbankokat kisegítette az állam

A proli meg megdögölhet majd tanul belőle. Igazi fasiszták vagytok.

Am is elvileg ti is itt éltek... bár lehet hogy mazohisták vagytok.

2018. márc. 26. 22:05
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyjából pont ahhoz hasonlít, mint amikor a devizahitelesek sopánkodnak, hogy dehát nekik kötelező volt felvenni a svájci frank alapú hitelt, és az sem elég, ha csak egy kicsit segít az állam...ők cserben vannak hagyva.


ahogy a 2-es írja, én is így látom. a fejlett országokkal meg miért is lenne fair, hisz nekik is van államadósságuk...nekik vissza kell fizetniük a hitelezőiknek?


pont ugyanitt visszacsatolás a devizahitelesekre. óriási mennyiségű támogatást kapnak ezek az országok, többek között mi is. csak épp minimálisan használjuk ezt fel úgy, hogy azzal az ország felzárkózását segíthessük.


a legtöbb beruházás úgy valósul meg, hogy egy jóbarát cégére legszűkebben rászabják a pályázatokat, ők pedig újabb és újabb haver alvállalkozót bevon, és a pénz el is ment. az, hogy a munka milyen minőségű, az vegyes, de tény, hogy ilyen feltételek mellett egy ilyen munka nemzetközi piacon nem referencia értékű...


lehetne mutatni Széles Gábort és a nagydobra vert magyar buszgyártás feltámasztását. többszáz milliárdot beleöltek már, Széles jót szakított rajta, de mit tudunk felmutatni, ami ebből a pénzből sikerült?


semmit. tervek, próbálkozások és sötétben tapogatózás.


miért lenne versenyképes egy magyar busz a konkurensekkel szemben, ha gyakorlatilag még odáig sem jutott el, hogy létezne...


ha valós fejlesztés zajlana ezekből a pénzekből, elég erős modellcsaládokat is kialakíthattak volna, amik komolyabb esélyekkel is indulhattak volna a nemzetközi piacon is.


a lengyelek sem olyan nagyon régen kezdték el a Solaris Urbino sorozatot...mégis a világ minden tájára rendeltek már belőlük mindenféle hajtásrendszerrel...pedig a lengyelek sem voltak akkoriban a "fejlett országok" között, hogy mindezt csak úgy megtegye.

2018. márc. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"Ühüm de azért az amerikai óriásbankokat kisegítette az állam

A proli meg megdögölhet majd tanul belőle. Igazi fasiszták vagytok.

Am is elvileg ti is itt éltek... bár lehet hogy mazohisták vagytok."


Először is ez itt nem Amerika és kimondta neked, hogy egyetértek vele?

Ezen felül, ha már felemlegetted az USA-t tudod ki felé van a legnagyobb tartozásuk? Magyarországnak mekkora a tartozása irányukba, amit esetleg elengedhetnének?

Esetleg kifejthetnéd, hogy miért vagyok fasiszta, azt megköszönném.


Másodszor igen itt élek és azt látom, hogy az emberek nem tanulnak a mások hibáiból, lásd Quaestor eset után is még sokan hitték el, hogy semmi kockázattal lesz 10-20-30%-os haszna lesz a befektetéssel.

2018. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

jaj elnézést el kell magyaráznom?

Azért vagytok fasiszták mert a nagyoknak elnézitek ha kisegíti az állam a kicsiknek meg nem azok dögöljenek éhen szemét prolik amúgy is tudatlanok na de ha egy milliárdos adócsaló bank kerül bajba akkor tök jogos hogy az állam kisegíti.

Am nem tudom honnan jött az ötlet hogy az ország egy semély ember vagy embercsoport. Az ország az ország aminek adóssága van. Egy gazdag ország jóval könnyebben fejlődik mert van miből pénzel lehet pénzt csinálni. Viszont ha egy szegény országnak ugyanannyi az adóssága akkor csapdában van mert se nincs pénze pénzt csinálni de ha megfeszül akkor is csak törleszthet.

Ezt szabályozni kéne hogyha elengedik akkor bejönnek az eu biztosok és csak az ő jelenlétükben arra és akkor lehet költeni amit jóváhagynak.

2018. márc. 26. 23:11
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

"Azért vagytok fasiszták mert a nagyoknak elnézitek ha kisegíti az állam a kicsiknek meg nem "


Még egyszer megkérdezem, hol mondtam én azt, hogy ezt helyeseltem?


Most előrébb vagyunk azzal, hogy sok ezer magyar embertől elvesszük a pénzét, mert szerintem egyáltalán nem.

2018. márc. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ha egy szegény országnak ugyanannyi az adóssága akkor csapdában van mert se nincs pénze pénzt csinálni de ha megfeszül akkor is csak törleszthet. "


Érdekes, hogy én nem olvasom sehol sem a nagy fellendülést a bolgár gazdaságban, pedig nekik tényleg alacsonyan van az államadósságuk, ezt most hogy lehet?

2018. márc. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!