Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a logika abban, hogy nem,...

Mi a logika abban, hogy nem, költenek az egészségügyre annyit amennyit kellene?

Figyelt kérdés
Hát ha ez az emberek vágya, igénye miért nem tesznek meg mindent azért, hogy ne menjenek el orvosok, ápolók, nem volna logikus, hogy a tömegek igényeit kielégítsék egy újabb szavazás sikerességéért? Miért dolgozik a kormány önmaga ellen? Nyugodtan költhetnének háromszor-négyszer ennyit, miért nem teszik, mi a logika benne?
2018. febr. 27. 17:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Itt a logika:


[link]


"A politikus elárulta: a kormány mélyreható számításokat készíttetett, melyekből kiderült, hogy mindannak az összegnek, amelyet az állam egy adott ember egészségügyi ellátására költ, a 80 százalékát 60 éves kora fölött költi rá. Magyarán: ötször annyit költ az egészségügy az emberekre 60 éves koruktól halálukig, mint amennyit a megszületésüktől 60 éves korukig.


Jelentősen csökkenthetők tehát az egészségügyi kiadások, ha úgymond nem engedik az embereket túl sokáig élni. Ezért vannak a több hónapos, olykor több éves várólisták."


"Fideszes forrásunk „bónuszként” hozzátette: mivel a kutatások szerint még mindig a 60 év felettiek körében a legmagasabb a baloldali pártok szavazóinak aránya, így politikai okokból is hasznos a Fidesznek, ha közülük minél kevesebben érik meg a következő választások időpontját. Kiélezett verseny esetén akár rajtuk is múlhat a győzelem."

2018. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
40%
Eddig nem úgy volt, hogy a fideszre már csak a nyuggerek szavaznak? Ezek meg kiirtják őket?
2018. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A jó édes ***** válasza:

Nagyjából semennyire nem számít az egészségügyben, hogy GDP arányosan mennyit költenek rá, mert nem a benne dolgozók bére teszi ki a költségek jelentős részét. Ellenben igen sokba kerülnek a gyógyszerek, gyógyászati segédeszközök, létesítmény üzemeltetés, amik kb. a világon mindenütt ugyanolyan drágák. A Philips, Siemens vagy GE nem GDP arányosan adja meg a készülékei árát, hanem az az MRI készülék fixen 1.000.000 $ / 250 millió forint. Akkor is, ha az USA-ba, Magyarországra vagy Szváziföldre adják el. Nem meglepő hát, hogy mindenütt az a tendencia tükröződik vissza, hogy minél magasabb az egy főre jutó jövedelem, annál jobb lesz az egészségügy is. Költhetné Szváziföld a GDP-je felét is egészségügyre, de akkor sem lenne olyan jó az egészségügyi rendszere, mint Magyarországé.

Tehát ez a GDP arányos metrika egyszerűen rossz, ha ennek az állami szerepnek a fontosságát akarja mérni valaki.

2018. febr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
10-es írta le tökéletesen a választ. Direkt van ez a pusztítás az állami egészségügyben, hogy rá legyenek kényszerítve az emberek a magánkórházakra, stb.
2018. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!