Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen módon változtat...

Hogyan, milyen módon változtatta meg a Te életedet a Trianoni békeszerződés?

Figyelt kérdés
Ne azt írjátok le, hogy az ország mivel lett szegényebb, hanem, hogy a Te saját életed miben változott. Csak saját tapasztalatokat kérek.
2010. jún. 1. 23:19
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
43%

Azt hiszem, nem sikerült mindenkinek megértenie a kérdést, ami az volt a TE ÉLETEDBEN milyen változást hozott, TE mivel lettél szegényebb.


Nos, van bennem némi szomorúság, mert mint magyar ember, azért sajnálom, hogy elvették történelmi-nemzeti értékünk bizonyos részét, de ettől függetlenül képes vagyok a boldog életre Trianonnal együtt is.

Ezzel a Magyarországgal is el tudok menni a boltba, ezzel is le tudok érettségizni, munkát találni, gyerekeket szülni... nem vettem személyes sértésnek a Trianont.

2010. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre csak azok tudnak érdemben válaszolni akikre vagy nem túl távoli felmenőikre hatással volt.

Mivel én még nem éltem akkor és tudtommal egyik ősöm se élt az elvett területeken, így sehogy.

2010. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
46%

Elvesztettünk Kárpátaljábol birtokokat + egyeb funkciokat épületeket ... Ennyi ...


Meg több VESSZEN TRIANON és hasonló monoton idegesitő szöveget kell hallgatni ...

2010. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A te kérdésed igenis provokatív jellegű, elég erősen. Ha azt várod, hogy egy 90-en felüli idős ember majd ideül, és leírja neked, hogy milyen módon változott meg az élete a szerződéstől, kiröhöglek.


Így pedig, hogy annyira idióta vagy, hogy nem vagy képes felfogni, hogy a változás egy viszonyított dolog, ésjelen esetben egy múltbeli állapothoz viszonyítasz, de az itteniek közül egyik ember sem élt trianon előtt, nagyon sajnállak.


Esetleg írd át úgy, hogy a kérdés 90 éven felülieknek szól, és "Te" helyett "Ön" van benne. A 90 év alattiak életét semmiben sem változtatta meg, mivel mi már EBBE SZÜLETTÜNK!

2010. jún. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nincs értelme vitatkozni ezen az oldalon, aki megértette a kérdést az tudott hasznos válasz adni, aki meg nem értette meg az pedig be is bizonyította..
2010. jún. 3. 13:05
 36/37 A kérdező kommentje:

Elég nagy szégyen, hogy egyesek magyarkodnak itt jobbra-balra, provokációról beszélnek hangoztatják a magyar-identitást, miközben egy egyszerű magyar nyelven írt mondatot nem képesek értelmezni. Sajnálatos, hogy Ezek az emberek is a honfitársaim, az anyanyelvünk elsajátítására is képtelenek.


Még egyszer köszönöm azok válaszát, akik a kérdésre válaszoltak.

2010. jún. 3. 13:15
 37/37 anonim ***** válasza:
43%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 17:23


vegyél már egy hideg zuhanyt légyszíves és nyugodj le. Az egyedüli, aki provokátor itt, az te vagy. Nem kell ahhoz akkor élni, hogy személyes élményt jelentsen. Pl.: szétmegy egy család, az évekkel később születő gyerek emiatt apa nélkül nő fel. Vagy bármi. Észlény.


Nekem nem hozott változást: a nagyszüleim is későbbiek, az ő gyerekkorukról pedig nem tudok semmit. Történelemkönyvekből értesültem anno általánosban arról, hogy volt egyáltalán Trianon.

2010. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!