Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen módon változtat...

Hogyan, milyen módon változtatta meg a Te életedet a Trianoni békeszerződés?

Figyelt kérdés
Ne azt írjátok le, hogy az ország mivel lett szegényebb, hanem, hogy a Te saját életed miben változott. Csak saját tapasztalatokat kérek.
2010. jún. 1. 23:19
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
költözés - - > nincstelenség, aztán meg a háború
2010. jún. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%
23:50, a te hatalmas gazdasági erővel büszkélkedő OMM-ed a német gazdaságtól függöt, a németek hozták ki a csődhelyzetből a "birodalmat"...a legyengített német gazdaság miatt Trianon nélkül sem lennénk sokkal előrébb.
2010. jún. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
41%
Nekem semmiben, bár az tény és való, hogy akkor még nem éltem. "Mi lett volna, ha..." jellegű kérdésekre pedig nem tudok választ adni.
2010. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor te pedig értsd meg, hogy ezzel a kérdéssel sok embert megsérthetsz, mivel úgy tűnik Trianon jelentőségét akarod csökkenteni, és provokáló hatású a kérdés. Ha viszont tényleg csak valami kérdőívhez kell, akkor kösd ki határozottan, hogy ahhoz kell és nem provokálsz.

Ha Izraelben írnál ki egy ilyen kérdést, hogy a Te életedet hogy változtatta meg a Holokauszt, nem mást, csak a te életedet, akkor már a moszad rajtad lenne.

Bár amilyen törvényeink vannak, ha itt írnád ki lehet még itt is büntetést kapnál érte... pfff

2010. jún. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

ma 00:08


Volt, aki idejött, leírta a választ arra, amit kérdeztem és továbbment, anélkül, hogy megsértődött volna... Egyedül Te sértődtél meg és nem is igazán értem, hogy miért...

Gondolom hozzákapcsoltál egyet, s mást a kérdéshez és nem bírja az agyad feldolgozni ezt a 9 szóból álló kérdést. Semmi provokáló nem volt a kérdésben csak nem tudsz rá semmit sem írni és nem is értem, hogy minek erőlködsz itt. Te vagy az, aki provokál, Te vagy az akinek nem sikerült a kérdésre érdemben válaszolni. Nézzél már szét a válaszok között te beteglelkű rosszéletű senkiházni.. Nem látod, hogy volt, aki tudott a kérdésre válaszolni? Na vonszold el innen a valagadat, mert nem erre voltam kíváncsi. Akkor gyere vissza, ha tudsz érdemi válasz adni, ennek a honlapnak ugyanis ez a célja.

Mi bánt téged ebben a kérdésben? Melyik szó az amit provokációnak, sértőnek gondolsz? Amikor elolvasod a kérdést, döntési helyzetbe kerülsz: Változtatott az életemen? Igen-Nem. Ha nem, akkor lapozol, ha igen akkor leírod, hogy mit. Nézzél már szét volt, aki le tudta írni az élményeit. Erre voltam kíváncsi nem a te fröcsögésedre, kirohanásaidra.

2010. jún. 2. 00:42
 26/37 anonim ***** válasza:
70%

el kellett hagyni a szülői házat



jöttek a szlotákok


kérdezték minek valljuk magunkat

magyarnak vagy szlotáknak



nagypapa természetesen magyarnak vallotta magát


1 óra szedjenek össze amit tudnak 2 bőrönd


búcsú a házikótól


fel a vonatra



minden nagyobb érték ott maradt a leendő szloták házfoglalóknak


a vonat lepakolta őket Pesten és kezdhettek mint elölről



még az a hát mindig áll

benne egy szloták családdal


tudom mert voltam kint megnézni...



na ez a helyzet

legszívesebben rájuk robbantanám az egészet

2010. jún. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
*ház
2010. jún. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

hogy vallotta volna magát szlotáknak?



soha... és büszke vagyok rá ezért

2010. jún. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
41%

persze találkoztam azzal a szloták családdal akik ott laknak

a volt házunkba



váltottam velük 1-2 szót angolul


mondták nagyon sajnálják bla bla

2010. jún. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
A családot kétfelé szakította, és gyakorlatilag elveszítettük az összes vagyonunkat, és mindent elölről kellett kezdeni. Trianon elvett a családomtól mindent, ami fontos volt neki. A dédpapám megélte mindkét háborút, és szerzett egy életét végigkísérő károsodást. Nagyon sok család járt hasonló helyzetben, mint mi, tehát sok családot közvetlenül érintett Trianon.
2010. jún. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!