Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Politika-oktatás az iskolákban?

Politika-oktatás az iskolákban?

Figyelt kérdés

Természetesen csak egy ötlet, de mi a véleményetek arról, ha bevezetnék, hogy 9. osztálytól heti 1 órában kötelező lenne politikát tanulnia a diákoknak? Nemcsak a történelmi politikai rendszereket, hanem a mai kül-, és belpolitikai eseményekről is értesítést szereznének, megérthetnék azokat, nyomon követhetnék az alakulását. Ismertetnék nekik például az új törvényeket, azok hatásait, választás előtt a pártok programjait.

Persze pártfüggetlen tanárok oktatásával - és ne mondjátok, hogy nincsenek pártfüggetlen emberek, mert én is az vagyok:)


Akkor kezdtem ezen leginkább gondolkodni, amikor jöttek a választások, és láttam, hogy mi megy a környezetemben. Az emberek - főleg első szavazó fiatalok - anélkül mennek szavazni, hogy bármi tudomásuk lenne arról, tulajdonképpen mi mellett foglalnak állást. Kiragadnak egy-egy dolgot a pártok programjából, ami nekik tetszik, és arra alapoznak mindent a továbbiakban.

"Jogom van szavazni" mondják,de elfelejtik, hogy ha már szavaznak, akkor kötelességük lenne ésszerűen és megfontoltan tenni azt.

Szóval, engem elszomorít, hogy az emberek tudatlanul indulnak dönteni az ország sorsáról, mert így értelmetlen az egész.


Kérlek, normális válaszokat írjatok. Előre is köszönöm!:)


2010. máj. 31. 11:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Néhány dolog a kedves kérdező

"Mindenkinek alkotmányos joga hülyének lenni"

Korlátozni akarod a szabadságogomat

A tudatlanság boldogít! A hit az segít sok mindenben, én irigylem a párt fanatikusokat.Én a jóra szavazok te szavazz a gonoszokra. És ha a jók nyernek jó lesz, hurrá.

2010. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Az alapfogalmak jól jönnek, de teljesen függetlenül kell tanítani de az meg rohadt nehéz. Én már 7-es koromban elkezdtem foglalkozni a politikával, most kilencedikes vagyok. Engem érdekel de a többi volt és mostani osztálytársaimról ez nem mondható el. Maximum annyit tudnak, (most teljesen függetlenül) hogy sieg heil, vagy hajrá komcsik, de ők se tudják miért. Csak az alapokat kéne.
2010. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Az ötlet jó!

Az lenne a megoldás szerintem hogy ne egy tanár tanítsa ezeket az ismereteket hanem felváltva legalább kettő. Akkor mindegyik kifejthetné a nézeteit és majd a lurkók levonnák a tanulságot ...ha bírnák.

Több szempontból vizsgálva a dolgokat lehet jobb véleményt nyilvánítani.

2010. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nem lenne jó vége. A tanárok képtelenek lennének objektív módon leadni az anyagot, és nem hiszem, hogy egy vidéki történelemtanár képes lenne minden oldalról, érdemeiben körüljárni pl a kettős állampolgárság kérdését. Fennállna az a veszély, hogy a fiatalokat a "saját képükre" akarnák formálni, amit nem szabad hagyni."


Te görény! Egy pesti paraszt tanár mivel objektívebb?

2010. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!