Politika-oktatás az iskolákban?
Természetesen csak egy ötlet, de mi a véleményetek arról, ha bevezetnék, hogy 9. osztálytól heti 1 órában kötelező lenne politikát tanulnia a diákoknak? Nemcsak a történelmi politikai rendszereket, hanem a mai kül-, és belpolitikai eseményekről is értesítést szereznének, megérthetnék azokat, nyomon követhetnék az alakulását. Ismertetnék nekik például az új törvényeket, azok hatásait, választás előtt a pártok programjait.
Persze pártfüggetlen tanárok oktatásával - és ne mondjátok, hogy nincsenek pártfüggetlen emberek, mert én is az vagyok:)
Akkor kezdtem ezen leginkább gondolkodni, amikor jöttek a választások, és láttam, hogy mi megy a környezetemben. Az emberek - főleg első szavazó fiatalok - anélkül mennek szavazni, hogy bármi tudomásuk lenne arról, tulajdonképpen mi mellett foglalnak állást. Kiragadnak egy-egy dolgot a pártok programjából, ami nekik tetszik, és arra alapoznak mindent a továbbiakban.
"Jogom van szavazni" mondják,de elfelejtik, hogy ha már szavaznak, akkor kötelességük lenne ésszerűen és megfontoltan tenni azt.
Szóval, engem elszomorít, hogy az emberek tudatlanul indulnak dönteni az ország sorsáról, mert így értelmetlen az egész.
Kérlek, normális válaszokat írjatok. Előre is köszönöm!:)
Szerintem valamilyen szinten a történelemmel kéne együtt tanítani.
Egy kilencedikesnek gőze sincs s kommunizmusról, miközben még a Római Birodalom bukásánál járnak.
Vagy a nemzetiszocializmusról, szocialistákról, liberálisokról.
11-12 évfolyamban lenne jó tanítani. Csak az lenne a gond, hogy nagyban függne a tanár politikai beállítottságától, mert akkor a tanár manipulálná a diákokat.
Aktuálpolitikát tilos tanítani az iskolában.
Engem meg az szomorít el, hogy a nyugdíjasok tömegével mennek beikszel a Mesterházyt, mert csinál nekik 28. havi nyugdíjt is.
"Engem meg az szomorít el, hogy a nyugdíjasok tömegével mennek beikszel a Mesterházyt, mert csinál nekik 28. havi nyugdíjt is."
- Pont az MSZP-kormány szüntette meg a 13. havi nyugdíjt is, miközben a Fidesz ellenzékben 14. havit is ígért.
Van társadalomismeret óra, szóval nyitott kapukat döngetsz.
Más kérdés, hogy nem jó módszerekkel, hülyeségeket tanítanak.
"Persze pártfüggetlen tanárok oktatásával - és ne mondjátok, hogy nincsenek pártfüggetlen emberek, mert én is az vagyok"
Nincsenek pártfüggetlen emberek, és te sem vagy az, bocs.
"Az emberek - főleg első szavazó fiatalok - anélkül mennek szavazni, hogy bármi tudomásuk lenne arról, tulajdonképpen mi mellett foglalnak állást."
Nekik volt egy A véleményük arról, mi mellett foglaltak állást, neked volt egy B véleményed. Csak az utóbbit nem veszed észre, mert függetlennek képzeled magad.
"Szóval, engem elszomorít, hogy az emberek tudatlanul indulnak dönteni az ország sorsáról, mert így értelmetlen az egész."
Azon szomorkodni, hogy "az emberek" "tudatlanok" (szemben, természetesen, veled) olyan "fiatalos", sőt gyerekes kicsit, nem gondolod?
ma 11:05
11.-12. évfolyamnak tanítanak modern történelmet és modern ideológiákat. Nekik van társadalomismeret órájuk is. 15 éveseknek nem sürgős ezeket oktatni, mivel messze vannak a 18 éves kortól.
60
Azért az tény, hogy egy mai tizen, sőt huszonéves nem tudja elmondani, mi a politikai jobb és bal.
Tudod az a demokráciában a legjobb, hogy az embereknek joguk van hibás döntést hozni... Tudod: Szabadság, egyenlőség, testvériség... Noha ez a három együtt nincs soha... Ahol szabadság van és testvériség, ott nincs egyenlőség...ahol szabadság van és egyenlőség, ott nincs testvériség...és ahol egyenlőség van és testvériség, ott nincs szabadság...
Az ilyen óra nem lenne jó, hiszen a tanár is ember, és a legtöbb ember nem párt mellett érvel, hanem pártok ellen... NAgyon jó példa erre a GYK jobbikosai is, hiszen amikorszóba kerül, hogy valamit elrontott a jobbik, akkor azonnal jön az, hogy a Fidesz sem jobb...
Hagyjuk meg az embereknek azt a jogát, hogy arra szavazzon, akire akar... Nem a mi dolgunk eldönti ezt...
ma 11:14
Ahogy a legtöbb 30, 40, 50 és 60 éves sem tudja elmondani, csak nem tudom, ez miért fontos.
60
Szerintem nem árt tisztában lenni az alapfogalmakkal, mert ha valaki pl jobboldaliként szociális államot igér, vagy balosként elvesz segélyeket, azt nem tudom komolyan venni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!