Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van mindenki az egészség...

Miért van mindenki az egészségügyön fennakadva?

Figyelt kérdés

Az egészségügy állapota tényleg nem jó, rengeteget kell várni a műtétekre, órákat kell ülni az SZTK-ban , stb...


Viszont az emberek nagy (ha nem is túlnyomó többsége, de fele mindenképp) része a gyerekeken és fiatalokon kívül eléggé rászolgált arra, hogy 45-50-60-70 évesen heteket töltsön el a kórházakban és az orvosi rendelőkben.


Az évtizedeken keresztüli helytelen táplálkozás és mozgásszegény életmód (nézzetek körbe az utcán ,az emberek nagy része túlsúlyos vagy még az is megeshet, hogy kövér, ami nem is csoda, hiszen egy McDonaldsban több ember fordul meg egy óra hossz alatt, mint amennyi mondjuk egy fél nap alatt lemegy egy rendeset futni vagy focizni a Szigetre) ,valamint a rendszeres dohányzás (a felnőtt lakosság kb. 1/3-ad része dohányos, és még ott vannak akik csak alkalmanta szívnak) bizony meghozza az eredményét.


És igen, nyílván vannak ellenpéldák, hogy "dehát ott volt a Szabó Józsi, akit 53 évesen vitt el a rák és életében egy szál cigarettát se szívott, és még sportolt is", de azért ha felmérnénk hogy az SZTKban vagy kórházakban egy nap alatt megforduló emberek hány százaléka dohányzik, eszik gulyáslevest pacallal majd desszertnek süteményt, és megkérdeznénk tőlük, hogy az elmúlt egy évben hány kilométert futottak/úsztak/bicikliztek, nem hinném, hogy meglepő eredményt kapnánk.


Mert a rák, a cukorbetegség, a magas vérnyomás, az izületi fájdalom és az érrendszeri megbetegedések bizony nem véletlenül fordulnak elő ilyen nagy arányban. ( És igen, tényleg ott vannak az 53 éves Szabó Józsik, akiket csak úgy elvitt a szívroham, de azért lássuk be, nem ez a jellemző :( )



Vagyis az egésszel csak azt szeretném mondani, hogy az emberek nagy része az életmódjával rászolgál arra, hogy 40x/50x/60x évesen mindenféle nyavaláyval rohangál az orvoshoz, miközben meg szidja a magyar egészségügyet.



2017. nov. 7. 19:14
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

Kedves 19-es.


Nincs a mekiről semmiféle statisztikám, de még a vak is látja, amit leírtam. Te is írtad, hogy a többivel egyetértesz. A meki helyett írhattam volna 1kg-os tescosnápolyit, tepsiszámra süteményt, cukros üdítőket, akármit. A lényeg: a zabálás és a döglés sokkal nagyobb szerepet játszik mint a helyes táplálkozás és kikapcsolódás,mozgás.


Voltam már én is a balesetin, térdemmel, csuklómmal, mindennel, sőt, pont a múlt héten 6 órát ültem egy rendelőben. És tényleg sz@r volt. Az orvosokon meg ne csodálkozz, mert egyrészt nagyon kevesen vannak, mivel senkinek sincs kedve ezt csinálni, főleg itthon, ilyen pénzekért, akik meg itt vannak még szép hogy menekülnek kávézni és cigizni (na már ők is..), mert nem épp a legjobb dolog napi 8-10 óra hosszában véres/gennyes/nyálkás sebekkel és sérülésekkel foglalkozni.

2017. nov. 7. 22:46
 22/49 anonim ***** válasza:
16%

Jah, hát igen.

Arról ne is beszéljünk, hogy a szegény, elesett átlagmagyar hogy viselkedik a kórházban a nővérekkel meg az orvosokkal.

A legnagyobb szarh ázi is játssza az eszét...

Valamiért az újságokban az nincs benne, hogy az orvosok nagyrésze nem csak a pénz, hanem a kinti körülmények miatt is lép le.

Amibe nagyban beletartozik az, hogy mondjuk Németben nem beszélnek úgy az emberrel, mint a kutyával a "szegény betegek".

2017. nov. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
48%
Azert én felsorolok pár példat, ami miatt fenn vagyok akadva az egeszségügyön. 1. Sebészeti szakrendelésre vigyel magaddal kötszert. 2.Kórhazi kezelés idejere vigyél magaddal gyógyszert, holott amíg "bent vagy", a körzeti orvos nem írhatja fel, hiszen a kórhazban megkapod. Na ja... 3. Engem 35 éve műtöttek vakbellel, 2 het volt az egész. Tavaly nyáron, volt "szerencsém" látni, ahogy egy diak, szinte az egész szünidőt kórházban töltötte ugyanezzel, mert haromszor "bontották fel", fertőzés miatt. 4.Ismerősömet, ugyancsak vakbélgyanúval vitte kórházba a párja. Fél napig ült a sürgőséggin, míg egyáltalán megállapították, hogy alighanem(!) valóban "vakbele van", de meg nem perforál. Hazaküldték annyival, hogy ha rosszabbul lesz jöjjön vissza. Másnap mentőt jkellett hívni hozzá és amint beértek vele, vittek a műtőbe 4. Nekem röntgenfelvetelt kellett csinalni, melyen az orvos nem vette észre a problemát, ami egy lábujjamba került. És ez csak nehány a sajat, vagy ismerőseim tapasztalatai közül. Szóval, én inkább a szamtalan ilyen tapasztalat miatt vagyok "fennakadva" az egészségügy állapotán. Az meg mar teljesen megszokott, hogy műtét utan a beteg, alig ter magahoz a kórteremben, de amint megjelenik az orvos, már teszi is a zsebebe a borítekot, szinte meg azt sem tudván, hogy hogyan sikerült a műtét.
2017. nov. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
85%

Az elhízás is egy alkati kérdés.


Van,aki egy pohár víztől is hízik,mások zabálnak,akkor sem.


Aki fizikai munkát végez,annak pedig enni kell puffasztott rizsen kívül mást is.


De nem itt kezdődik a baj,hanem eleve ott,hogy napi 8 óra munka után annyira elfáradnak az emberek ki mentálisan,ki fizikálisan,hogy a legtöbbeb feladják,nem sporotlnak.


Sok a heti 40 óra munkaidő.


Többnyire kik sportolnak?A fiatalok,akik még nem dolgoznak.

Az egész rendszer úgy rossz,ahogy van,nem egészségcentrikus.


A felső tízezernek mindenre jut,a többség meg vergődik,ez a nagy probléma.

De erre szokták mondani akik a kizsákmányolást életetik,hogy ilyen az emberi természet,ezt el kell fogadni.

Akkor viszont fogadjuk el,hogy 10-ből 7 ember sajnos nem fog tudni egészségesen élni,és marad a kórház.

2017. nov. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
37%

"Az orvosokon meg ne csodálkozz, mert egyrészt nagyon kevesen vannak, mivel senkinek sincs kedve ezt csinálni, főleg itthon, ilyen pénzekért, akik meg itt vannak még szép hogy menekülnek kávézni és cigizni (na már ők is..), mert nem épp a legjobb dolog napi 8-10 óra hosszában véres/gennyes/nyálkás sebekkel és sérülésekkel foglalkozni."


1. Ezt vállalták.

2. Azért zsebbe a 10-20 000 az jó , igaz? :D


Szóval akkor lényegében szerinted is szar csak épp nem akarod leírni :D

2017. nov. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, nincs rá időd, mert naponta 24 órát dolgozol és mindezt a minimálbér feléért, ismerős."


Igen, sajnos ismerős.

Munkajalapú társadalomban ez teljesen normális.

2017. nov. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 szenes43 ***** válasza:
28%
Senkit nem kényszerítettek hogy menjen orvosnak de vagy a remélt pénzért vagy szerencsés esetben vonzotta ez a pálya.Aki mikor szakosodnak és a sebészetet választja az tudja hogy nem gusztusos dolgokkal fog találkozni. Aki urológussá képezi magát az a szaros seggedben fog kutatni a prosztatád után. Nézzétek meg mennyien jelentkeznek orvosira minden évben és csak a felvételi pontszám számít nem az hogy a medika hivatásból vagy a jó kereset reményében megy arra a pályára. Sajnos sokan kiábrándulnak,elfáradnak és nyűgnek érzik a gyógyítást egy lerobbant,koszos kórházban ezért aki teheti elhúz külföldre. Aki meg itthon marad az általában nem a gyógyászok krémje,meg "idegesíti" a sok beteg,az ünnepi ügyelet és az ág is húzza.
2017. nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim válasza:
15%

"Az elhízás is egy alkati kérdés.

Van,aki egy pohár víztől is hízik,mások zabálnak,akkor sem. "


Szokásos önámítás.

2017. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
79%
#28: Részben önámítás, részben tény.
2017. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
65%

28.

Tudományosan bizonyított tény, hogy a hízás alkati-genetikai kérdés, de még sok betegség is, ami kombinálva jelenik meg a túlsúllyal.


Volt egy kísérlet, ahol önként jelentkező fiatalokat zártak be pár hétre egy izolált szobába, figyelték a légzésüket a szívritmusukat, a tevékenységüket és mind ugyanannyit kaptak enni, az eredmény.

volt aki változatlan súllyal jött ki, de volt köztük olyan, aki felszedett négy kilót. a többség 1-2 kg között hízott.

miközben ugyanazt ették és csinálták.


a magyarázat az lehet, hogy régen evolúciós értelemben előny volt ha valaki takarékosan fogyasztotta a kalóriákat, mert akkor nem volt minden sarkon élelmiszerbolt, ma meg a pazarlók kerültek előnybe, mert ülő munka mellett is megehetik a napi 3000 kalóriát és nem híznak ugyanabban a munkakörben meg a másik másfél mázsás lenne ekkora energiabeviteltől.

2017. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!