Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vannak ennyire fennakadv...

Miért vannak ennyire fennakadva a táppénzen?

Figyelt kérdés

Ért egy baleset a munkahelyemen, megsérült az ujjam, voltam vele orvosnál sürgősségin, ráírta a lapra hogy otthon pihenjen. Aztán a körzeti kiírt táppénzre. Lement 1 hét, visszamentem és mondta hogy ez még nincs jó állapotban mert elfertőződhet.

A munkahelyemről pedig már kapom az infót, hogy kivannak akadva mert nem megyek.

Egy az, hogy nem vagyok a saját magam ellensége.

Kettő az eddigi bérnél jóval kevesebbet kapok, így hát az én hozzáállásom is változott. (eddig egyszerűsítetten voltam, akkor kaptam 105-110, most kaptam 90et, holott elvileg ugyannyit kapok, plusz utalványról is beszéltek)

Három, az orvos ráírta a papírra, hogy otthonában pihenjen (több orvos is látott).

Négy, a próbaidő alatt 3 hónapig egy nap szabi nem volt, szóval az egész nyaramat végigdolgoztam, most azt hiszem megengedhetem magamnak hogy legálisan maradjak távol.

Szóval most nekem rosszul kéne éreznem magam?

Elvileg lesz valami vizsgálat hogy történt ez, de azt elismerem hogy én hibáztam.



2017. okt. 11. 00:06
 1/1 TR75 ***** válasza:
83%
Szerintem nem magán a táppénzen vannak kiakadva (vagy nem csak azon), hanem konkrétan a tényen, hogy a munkahelyen történt a baleset. Tehát 100%-os táppénz jár, plusz pár kört futhat a munkahelyed is az ezzel kapcsolatos vizsgálatokkal. Töviről hegyire megvizsgálják majd, hogy elkerülhető lett volna-e, mindent megtett-e a munkahely, hogy ne történjen baleset, adott-e védőfelszerelést, te viselted-e, te is mindent megtettél-e egyébként is, hogy ne történjen baleset, milyenek a munkahelyi körülmények és stb. Szóval nem csak annyi, hogy akkor te most táppénzen vagy, és kész. A munkáltatók érthető okokból nem szeretik a munkahelyi baleseteket, mert nagy herce-hurcával járnak, gyakran még egy évvel később is napirenden van az ügy, és a Munkavédelmi Felügyelőség elég alaposan utánajár a dolgoknak.
2017. okt. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!