Mennyivel lenne magasabb az életszínvonal, ha az emberi faj csak fix 60 évig élne?
Alacsonyabb lenne, mert a tanulásba, neveltetésbe, iskoláztatásba, felnőttkori tapasztalatszerzésbe befektetett rengeteg pénz, idő és energia rövidebb ideig tudna hasznosulni.
Annál gazdaságosabb és fenntarthatóbb egy társadalom minél tovább élnek az emberek.
Gondolj bele, hogy a születésünktől kezdve tanulunk jó esetben a teljes egyetemi képzésünk végéig (BSc 3 év, MSc 2 év, PhD 4 év) 27-28 éves korunkig, utána az első 10-15 évben kezdő szakembereknek számítunk, az ugye kb. 40 év. Egy mérnök, tanár, orvos, kutató, közgazdász, vállalati vezető, politikus vagy bármilyen komoly szakember 40 éves kora után kezd igazán hasznot hajtai, vagyis "visszafizetni a befektetett éveket". Ha 60 évig élnénk, akkor 40 év befektetésre csak 20 év haszon jutna.
Az igazi mély bölcsesség, tisztánlátás azonban csak még jóval később az élettapasztalattal jön, 70-80 éves korban.
A nagyszülők, dédszülők szerepe nagyon fontos a gyereknevelésben is. Én például önmagában csak az iskolai történelem óra alapján negyedannyit sem értenék abból, hogy mi is volt a fasizmus, világháború vagy a Rákosi-éra, ha a nagyik és a dédi nem mesélt volna. De egy csomó minden más dolgot sem értelék az életből, és például most is könnyebben meg tudnának vezetni a politikusok a hülyeségeikkel.
Nem lenne magasabb.
Nézd meg milyen alakok nyomják nagyban a világon a szaporodási rátát és magad is rájössz!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!