Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért erőltetik sokan a...

Miért erőltetik sokan a nacionalizmust egy kapitalista berendezkedésű világban?

Figyelt kérdés

A kapitalizmus és a globalizáció kéz a kézben jár.

Az a cég,vállalkozás lesz sikeres,ami minél több helyre terjeszkedik,eljut.


Ezzel szemben a nacionalizmus egy beszűkült állapot.


2017. júl. 1. 07:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

a globalizációt nem csinálják, az van, az egy természetes folyamat.

Azt jelenti, hogy a technikánk, technológiánk következtében közelségbe kerülnek a távoli vidékei a világnak és azok így, vagy úgy, de hatnak ránk.

Az éghajlat például globális ezt mindenki tudja, manapság műholdakról követni is tudják és meglehetősen jó előrejelzéseket produkálnak, de persze vannak helyi sajátosságai különböző dolgok miatt, például a monszun.

A nacionalizmus lényegében a kulturális, a szellemi, vagy pontosabban a filozófiai értelemben szemben áll a globalizmussal, mert a regionális érdekekre koncentrál.

Ez egy kissé ahhoz hasonlít, hogy valaki mondjuk egy országos érdeket a helyi érdek alá helyez és saját szűkebb környezetének a szokásait, érdekeit szeretné érvényesíteni, amely akár a faluja, vagy városa lehet.

Nekem az a véleményem, hogy ez a jellegű nacionalizmus mindig is lesz egy bizonyos fokig, még akkor is, ha a világ lakossága teljesen összekeveredik, mert az valószínűnek látszik, ha eléggé előremegyünk az időben.

Egy homogén emberi társadalomban a tömegek arányának törvényei szerint a ma élő népesség többsége dominál majd, így a távoli jövő magyarjainak a génjeiben több lesz a kínai, arab, néger elem, mint a mienk, ezt nem lehet elkerülni, csak legfeljebb lassítani időlegesen.

Hiába változik meg azonban a népesség, esetleg a kultúra, mert különbségek, ellentétes nézőpontok mindig is lesznek, már csak a földrajzi sajátosságok miatt is, mert egy tengerparti, egy síkvidéki, vagy magashegyi életmód mindig sokban fog különbözni és más szempontokat helyez előtérbe, más nézőpontokkal.

Az, hogy valaki nacionalista nézeteket erőltet, az nem igazán a kapitalizmustól függ, hanem az adott személy, vagy cég, politikai, vagy egyéb szervezet pillanatnyi érdekeitől, mert éppúgy lehet globalista is, ha az érdekei azt kívánják.

Lényegében attól függ, hogy mekkora területre koncentrál.

2017. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Te erőlteted a kettő összemosását. :D
2017. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyszerű: mert a (vad)kapitalizmus és a globalizáció nem tartható fent hosszútávon. Addig marad a talpán, amíg vannak pocsékolható erőforrások. Ha nincs, ha elfogy, akkor ott fog összeomlani az egész szarból épült vár.

A kapitalizmus konkrétan arra jó, hogy a gazdag még gazdagabb, a szegény meg még szegényebb legyen, szóval ez csak mégjobban szétnyitja a társadalmi ollót. És mivel a szegény réteg állítja elő a valódi létszükségletű értékeket, ha elpusztul, akkor a gazdagok is velük pusztulnak, mert lószart se fog érni a pénzük. De annyira sötét ostobák, hogy ezt képtelenek átlátni.

2017. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!