Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az a végrehajtói hatalom?

Mi az a végrehajtói hatalom?

Figyelt kérdés
Tanulunk róla, hogy törvényhozói, meg bírói meg végrehajtói... ez oké, de mit jelent pontosan a végrehajtói? Mi a feladata? Nem értem.
2010. máj. 19. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

A törvényhozás megalkot egy törvényt, a végrehajtó hatalom pedig határoz, hogy ezt hogyan kell, hogyan lehet végrehajtani.

Kicsit erősen fogalmazva, a törvényhozók csak tépik a szájukat, a végrehajtók pedig számolnak, hogy ezt hogy is kell. (Ezzel persze egyiket sem akarom leminősíteni.)


Az ötödik lovas

2010. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

juuj első...


Szóval a hatalmi ágak megosztása értelmében (Montesquieu) a hatalomnak 3 ága van, a törvényhozás, a végrehajtás és az igazságszolgáltatás.


A törvényhozás aki megalkotja a törvényeket, ez magyarországon az országgyűlés. (hivatalosan)


....

Ajánlom figyelmedbe Montesquieu: A törvények szelleméről c. művét. abban le van írva az eredete...

2010. máj. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért?

Én nem ezt mondtam?

A törvényhozás hozza a törvényt, a végrehajtás meg kidolgozza, hogy ezt hogy lehet megvalósítani.

Nem értem mi a problémád.


Az ötödik lovas

2010. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19:13: valóban így van, csak a kérdező a nem a törvényhozói hatalomra kérdezett rá, hanem a végrehajtóira.
2010. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a KORMÁNY a végrehajtó hatalom képviselője
2010. máj. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezzel marha sokat segítettél.

Szerintem ezt a kérdező is tudja.

Az volt a kérdés, hogy mi az a végrehajtó hatalom. Nem az, hogy Magyarországon ki gyakorolja a végrehajtó hatalmat.


Az ötödik lovas

2010. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!