Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy multik elleni bojkottnak...

Egy multik elleni bojkottnak milyen széles támogatottsága lenne?

Figyelt kérdés

Ja és ha tucat mindenféle népszerű szervezet több hónapos árubojkottot hirdetne a cégóriások ellen (Auchan,Lidl,Tecso, Ikea, Brico stb) akkor vállalnád hogy inkább drágábban de magyar bolttól veszel árut ?


Mennyien csatlakoznának? 100 ezer ? 500 ezer ?


2010. máj. 18. 22:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%
Nemtudom. De én a multik oldalán állok, úgyhogy én a kisvállalkozókat bojkottálom, és mindent meg fogok tenni, hogy a multik elleni bojkott besz@rjon.
2010. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Én simán vállalnám a drágább magyar árut magyar boltból. Egyre kevésbé tetszik, hogy a sok külföldi hulladékot sózzák ránk...Nemrég például Marokkóból származó mérgezett fűszerpaprikát találtak Magyarországon...

Hogy mennyien csatlakoznának? Fogalmam sincs, de ha sor kerülne egy ilyen bojkottra, remélem minél többen...

2010. máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
14%

Aki havi 80000 Ft-ból próbál 2 gyereket ettetni magasról tenne egy ilyen bojkotra.

Szerencsére én nem vagyok ilyen helyzetben de kizárt hogy a sarki kis boltban vennék 300Ft-ért egy kis tejfölt.

2010. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
Nem vállanám. Egy paprikáról kiderül, hogy szenynezett, míg illegális húsüzemeket és csomagolókat fedeznek fel rendszeresen. Utóbbik nem a multikat szolgálták ki.
2010. máj. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
13%
Ha nem lenne multi a sok mocskos kiskereskedő hol venné meg az árut,hogy aztán jó nagy árréssel adja tovább?Majd ha a kisboltosok ellen tüntetünk akkor ott leszek.
2010. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
21%
Nem, mert az hogy ne haljak éhen fontosabb. Mint minden embernek. Aki tagadja, az álszent.
2010. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
16%

Nem csatlakoznék egy ilyen bojkotthoz, hiszen sok magyar üzlet is a multiktól veszi meg az áruját, hogy eladja drágábban. Én a vásárlásnál a minőséget és az árat nézem. Ha ugyanazt a minőséget olcsóbban is meg tudom venni, vagy ugyanazért az árért jobbat is kapok, akkor nem érdekel, hogy külföldi a termék. Hasonló árkategória és minőség esetén a magyar termék mellett döntök.


Egyébként megjegyzem, hogy a multik is rengeteg magyar terméket forgalmaznak, úgyhogy egy ilyen bojkott éppen a magyar termelők egy széles csoportját is károsítaná.

2010. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Jól ki van ez találva.Kb olyan a helyzet, mintha belédvágtak volna egy mérgezett kést miután agyonvertek a szomszédaid.

Ha kihúzod a kést,elvérzel.Ha benne hagyod akkor is csak lassabban, mivel a méreg bejutott a véráramba.Ha megmozdulsz lehet beljebbnyomódik.

Plusz még ott vannak a "jószomszédok" is akik csak arra várnak hogy felkelj.

2010. máj. 18. 23:15
 9/25 A kérdező kommentje:
Szerintem néhány kiskereskedő még örülne is hogy végre verseny lenne...de a multi rádobja a saját profitját akkor ő mitől jobb ? direkt lenyomják annyira az árakat hogy egyszerűen már csak veszteségesen lehet eladni vagy ha szerencsés akkor nullszaldósan.
2010. máj. 18. 23:23
 10/25 anonim ***** válasza:
17%
A multikban dolgozó ezrekre is gondolni kellene.
2010. máj. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!