Nagy Britania honnan vette a bátorságot, hogy anno. Gyarmatosítsa a fél világot?
Most ismerik, mégis ugyanez folyik. Csak nem gyarmatosításnak hívják.
(Félreértés ne essék, én nem Izraelről beszélek.)
Az ötödik lovas
Én azért ennyire messzire nem mennék, de a lényeggel egyet értek.
Ez az én gyomromnak túl sötét megfogalmazás, de annyiban korrekt, hogy nem az angolok, a franciák, a spanyolok, a portugálok vagy a hollandok voltak pökhendiek, nagyképűek vagy arrogánsak, már ha a gyarmatosítás ezen tulajdonságoknak tudható be, hanem akkor már maga az emberiség. És így nem értem, hogy mi alapján kéri ezt számon valaki pont az angolokon.
Nem voltak szentek, ez tény. Elég kegyetlenül bántak a gyarmatosítottakkal, de az vesse rájuk az első követ, aki különb! Szerintem mi, magyarok, is ugyanezt tettük volna. Sőt! Tovább megyek. A gyarmatosítottak is ugyanezt tették volna, ha a sors nekik oszt olyan kártyákat. Elvégre a volt rabszolgából lesz a legkegyetlenebb rabszolgatartó.
Az ötödik lovas
tegnap 20:41
A mai napig vita tárgya, hogy megérte-e gyarmatbirodalmat tartani. Egy ideig biztosan, de a XX. században már valószínűleg nem (1945 körül meg már biztosan nem, le is mondtak elég gyorsan a gyarmatokról).
A XX. század második felében azért nem érte meg, mert nagyon felerősödtek a nacionalista mozgalmak a harmadik világban és a világháborúk, meg a gazdasági válság miatt nem volt a gyarmattartó hatalmaknak elég nagy hadserege ahhoz, hogy féken tartsa őket. Így meg már nem működhetett piacként a terület és termelni is nehezen lehet egy háború sújtotta övezetben.
Az angolok mondjuk ezt jól megoldották a Nemzetközösséggel.
Az ötödik lovas
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!