Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A románok vagy a magyarok...

A románok vagy a magyarok lennének nyitottabbak a másikra?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 26. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
az idősebb generációk közül egyik se,a fiatal,tanult generációknak meg nincs bajuk egymással..
2017. ápr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
#1:Szerintem, egy kicsit optimista vagy. Sporteseményekre( nem csk futball), nem kimondottan idősek járnak és az sem igaz, hogy csak tanulatlanok. Mégis, szinte "háborúnak" élik meg ezeket és sokszor az az ember érzése, hogy maga a mérközés, "huszadrangú".
2017. ápr. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
2,De annak nincs köze a magyar-román kapcsolathoz....
2017. ápr. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Miért nincs? Ha magyar román sportalálkozókon szinte kézzelfogható a gyűlölet, az sokat elárul az egymás iránti nyitottságról.
2017. ápr. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha abból indulunk ki, hogyan bántak a magyarok a románokkal, amíg Erdély Magyarországhoz tartozott, és hogyan bánnak a románok a magyarokkal Trianon óta, akkor egyértelmű, hogy a magyarok lennének nyitottabbak.
2017. ápr. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

A sportesemények nem tudom, hogyan jönnek ide. Nem tűnt fel, hogy focimeccsen mindenki püföl mindenkit? Elmebeteg banda, ne belőlük induljunk már ki!


Alapvetően konkrétan egy nemzettel sem kell, hogy a másiknak baja legyen, mert individuumokról van szó, nem pedig egy masszáról.


De tény, hogy engem a "szívem" inkább Angliába, Németországba, Ausztriába, Franciaországba, USÁ-ba... húz, ha pl. arról van szó, hova utazzak, vagy kikkel keressem interneten a kapcsolatot, barátságot. Ettől még nincs bajom senkivel.

2017. ápr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

Az ilyen kérdés, amely ebben sorrendet akar, világosan mutatja, hogy a két nép közötti zűr uszítóinak befolyása alatt áll akkor is, ha erről konkrétan nem tud.


A román és magyar emberek elég békésen tudnak egymás mellett, sőt, között élni, ha nem a politikára, hanem egymásra figyelek. Torzsalkodás persze van, de semmivel sem több a két nép tagjai között, mint egymás között.


Ahol viszont figyelnek a hivatásos uszítókra, ott bizony már nagy a baj. Sorrendet akarsz kérdező? Ott nyitottabbak, ahol kevésbé figyelnek a politikára. Helyileg, hol itt, hol ott, attól függően, merre járnak ezek a gazemberek.

2017. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nincs igazad Utolsó!

Semmit sem tudtam a román-magyar ellentétről addig, amíg véletlenül egy magyar Youtube videó alatt el nem kezdtem olvasni a kommenteket. próbáltam barátságos hangnemet megütni egy románnal, és értelmesen elmagyarázni az álláspontomat de azt kaptam hogy "mocskos bozgor mongol" vagyok. Erre mit lehet válaszolni?

2017. ápr. 27. 11:45
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a magyarok.


Persze ahhoz előbb nem kellene vegzálniuk a magyarokat!


Ha már yt-s kommenteket is szóba hoztál az tükrözi a románok primitívségét, azért gondolom ezt.

2017. ápr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Mint romániai magyar, meg tudom mondani, hogy ez teljesen emberfüggő. Vannak körülöttem (szerencsére nagyon kis mennyiségben) olyan románok akiknek van bajuk a magyarokkal, de azért a legtöbbet vagy nem érdekli, hogy magyar vagy, vagy teljesen elfogadja. Nekem is az egyik legjobb barátom, akivel együtt nőttem fel román. Romániában inkább az a baj a magyarokkal, hogy nem tudnak folyékonyan vagy helyesen beszélni románul. (Ez mondjuk inább a mai generáció)

Viszont mint magyar, akinek azt tanítják,hogy a románok tönkretették az országát.. Na igen. A magyaroknak is van bajuk a románokkal. Mondom. Emberfüggő.

Ha meg a sportot vesszük, akkor nem feltétlenül azért lesz ellenségeskedés mert más nyelv, hanem mert más csapat.

2017. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!