Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire gondolnak azok az emberek...

Mire gondolnak azok az emberek akik kimennek tüntetni az eutanázia ellen?

Figyelt kérdés

Múlt héten Svájcban eutanáziát hajtottak végre egy olasz fiatalemberen, aki pár éve nyaktól lefelé lebénult és megvakult egy autóbaleset következtében. Olaszországban nem volt jogi lehetőség az eutanáziára, ezért történt Svájcban. Természetesen óriási felháborodás lett belőle, mindkét országban voltak csoportok akik meg akarták akadályozni. Ezt egyszerűen nem értem. Miért megy ki valaki tüntetni ellene, miért akar valaki meggátolni ebben egy idegent?


Az igencsak vallásos Olaszországban komoly tényezőnek számító katolikus egyház szintén kifejezte a nemtetszését. Szerintetek nem ártalmas viselkedés ez? Én azt gondolom hogy az a hozzáálás lendítené előre a bolygót ha hagynánk az embereket azt csinálni amit akarnak, amíg ez nem érint közvetlenül másokat.



2017. márc. 10. 14:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Én egyetértek veled, de rengeteg olyan ember van, akik alanyi joguknak érzik megmondani más embereknek, hogy azok miről mit gondoljanak és mit csináljanak adott helyzetben.

Egész egyszerűen arról van szó, hogy rengeteg ilyen arrogáns, minden szarba kanál alak van, aki azt hiszi, hogy neki joga van mindenkit kiosztani. Saját szemében a gerendát, máséban az apró szálkát is meglátja és azonnal boszorkánynak kiáltja ki, akit máglyán kell elégetni.

Nem tudsz velük mit tenni.

2017. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
*gerendát sem
2017. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Az eutanázia és az abortusz mindig is visszás kérdés volt és valószínűleg még egy darabig lesz is. Az abortusz talán még nehezebb, mert ott két életről van szó.


Én egyébként nem vagyok nagy ellenzője a dolognak, de nagyon körültekintőnek kell lenni. És persze az orvos is önkéntes alapon végezze, hiszen senkit, pláne nem egy élet szolgálatra felesküdött embert nem lehet arra kényszeríteni, hogy megöljön valakit.

A probléma abból is fakad, hogy az ember nagy fájdalmak közepette hajlamos könnyebben lemondani az életéről, amit akár később s bánhatna, ha lenne rá lehetősége. De nincs. És mint minden visszafordíthatatlan dolgot, nagyon alaposan át kell gondolni.


Inkább az merül fel, hogy ha Svájcban legális a dolog, akkor miért háborodnak fel pl a svájciak?


Hogy miért tüntetnek? Tüntetni lehet és bizonyos esetekben kell is, hogy hangot adjunk a tetszésünknek vagy nemtetszésünknek. De ebben a helyzetben valóban indokolatlan.

2017. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
# 1 Igen, érdekes módon fordítva soha nincsenek ilyen megmozdulások. Nem hallottam róla hogy Michael Schumacher háza előtt ezrek tüntetnének hogy kapcsolják le őt a gépről, valahogy mindig csak az az oldal akarja lenyomni a meggyőződését a másik torkán.
2017. márc. 10. 14:46
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod, ez eutanázia ellenesség annak a rétegnek az álláspontja, aki szeretne megerőszakolni a meglátásaival minden embert, a szabad akaratot, azt hogy ehhez semmi közöm, jogom azt nem tisztelik.
2017. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
# 3 Természetes hogy nem lehet erre kényszeríteni egy orvost se. Ahogy írtam a kérdésben, addig adnék szabad kezet mindenkinek amíg más érdekét nem sérti. Tehát (rondán fogalmazva) ha van kereslet(a beteg részéről) és kínálat(az eutanáziát elvégezni hajlandó orvos) akkor mehessen a buli.
2017. márc. 10. 14:52
 7/19 anonim ***** válasza:

4esre: annak mennyi értelme van, hogy valaki haláláért tüntessünk? Nincs olyan hit vagy ideológia, ami tartósan a halált éltetné.. egyszerűen elfogynak a hívők:D az élet tisztelete alap kell, hogy legyen. A kérdés csupán ennyi:


Mi a fontosabb, az élet, vagy a szabad akarat?


Ha erre egyértelmű választ tudsz adni, akkor az választ ad az abortuszra, a koraszülésre, a súlyos szellemi fogyatékosokra stb.. is.


Te így gondolod. Ők máshogy. Ha tiszteled a szabad akaratot, úgy tiszteld mások döntését is. A fiút úgysem hozzák már vissza.

2017. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Örülök hogy mások is gondolkodnak így, de azért remélem lesz olyan válaszoló aki azt az álláspontot képviseli hogy tűzzel-vassal írtani kell minden kiskaput ami lehetőséget ad rá.


Én amúgy magát az eutanáziát akarom promotálni. Egyáltalán nem biztos hogy én élnék ezzel a lehetőséggel, sőt, nagyon tisztelem azokat akik mondjuk nyaktól lefelé bénák, mégis értékes, teljes életet élnek, hatalmas erőre vall. Csak a lehetőséget adnám meg hogy máshogy döntsön valaki.

2017. márc. 10. 14:58
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez ellen általában a sok bigott vallásos hülye tüntet, akik abban az illúzióban élnek, hogy az életüknek értelme, célja és értéke van és azok, akik azt hiszik okkal léteznek.

Nem bírják feldolgozni a lehetőségét annak sem, hogy más nem így látja, aki pedig el is dobná az életet, az súlyosan sértené a bennük kialakult tévképzetet a létezés értelméről. Tehát minden eszközzel próbálják védelmezni az önző érdekeiket, nehogy sérüljön az álomviláguk.

2017. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

# 7


"

Mi a fontosabb, az élet, vagy a szabad akarat? "


Én azt gondolom hogy ha saját magadról van szó akkor a szabad akarat. A szellemi fogyatékosság meg az abortusz összetettebb kérdések, nem lehet teljesen egy kalap alá vonni.


"Te így gondolod. Ők máshogy. Ha tiszteled a szabad akaratot, úgy tiszteld mások döntését is. "


Na jó, de pont ez a kérdés lényege.. Nekem az a véleményem hogy mindenki döntös úgy a saját élete felett ahogy akar. Nekik meg az az álláspontjuk hogy idegen emberek élete felett hoznak döntést. A szabad akaratot tisztelem, ha saját magadról döntesz.

2017. márc. 10. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!