A nyugati országokban miért sokkal optimistább és jókedvűbb az átlagember mikor nem is élnek sokkal jobban?
Az átlag ott is ugyanúgy a megélhetésért dolgozik mint nálunk.
Ausztriában ugyanolyan nehéz ingatlant venni mint nálunk, semmivel se egyszerűbb ott egy fiatal élete.
Annyi hogy a szociális háló és az EÜ komolyabb, a többi különbség egész apró.
Ennek ellenére az osztrákok rohadt optimisták, szeretik a hazájukat és nem depisek.
A magyarok nagyrésze meg depimaci, gyűlölködik, stb.
Miért van ez? MIkor alakult ez ki?
Sokkal jobban élnek.
Ausztriában egyszeribb munkából is meglehet élni, például,hogyha bolti eladó valaki.Magyarországon ez esélytelen.
Itt akkor élsz meg normálisan, hogyha jó diplomád van vagy sikeres vállalkozást működtetsz.
Pl Angliában sokan annyira happyk hogy az már a debilség határát súrolja.
De ez csak abból áll, hogy fülig ér a szája és mutatja hogy ő mennyire happy.
Ettől mindig viszolyogtam, nem szeretnék olyan lenni.
Akkor azért nem élnek jobban szerinted, mert nem tudnak lakást venni maguknak? Ez a lakás vásárlási mánia nálunk divat csak, hogy akkor vagy valaki, ha van saját lakásod/házad a 20-30 évnyi hitel visszafizetése után.
Nyugati országokban azért sokkal optimistább mindenki, mert ott van munka. Ott simán elképzelhető, hogy 40 évesen más állást tölt be. Itthon ez totál elképzelhetlen, már az iskolából úgy jönnek ki a fiatalok, hogy nem tudnak sehol se elhelyezkedni, mert hiába pályakezdők, nincs 3 éves valós munkatapasztalatuk (gyakornoki programok, gyakorlati órák nem számítanak bele). Aztán még azt a kevéske pénzét is nyíltan ellopja a kormány, ha olyan helyen lakik, akkor az embertársai is, aztán elvárják, hogy az ember legyen boldog és ne depressziós.
A jobb oldali lenyitható izén összehasonlíthatod az országot 2 másik országgal, különböző szempontok szerint.
1. Hatalmi távolság
Vagyis mekkora a különbség hatalommal rendelkező és nemrendelkező személyek között, illetve mennyire elfogadott (kétségbe vonhatatlan) a hatalomban lévők uralma.
2. Individualizmus
Ez igazából kevésbé kapcsolódik a politikához, a lényege, hogy mennyire az egyén és mennyire a csoport a fontos. (magas értéknél az egyén, alacsonynál a csoport)
3. Maszkul... ok, nemtom magyarul, masculanity
Mennyire a teljesítmény, az eredmény a fontos. Alacsony érték esetén feminim országról van szó, ahol a munkakörülmények, hangulat, ilyesmi a fontos.
Ami szerintem okolható a kérdésben leírt jelenségre:
4. Nembiztonság elkerülése
Ez így nyakatekert, angolul értelmesebb. A lényeg, hogy a jövőt nem ismeri senki. A magas érték azt jelenti, hogy az adott nép mennyire próbálja elkerülni az ismeretlent (a jövőt). Vagyis magas érték esetén az ember nem érzi magát biztonságban.
5. Hosszú távú tervek
Az első olyan érték, ami nálunk alacsonyabb mint Ausztriánál és Némterszognál. Kár, hogy ez azt jelzi, hogy mennyire hosszú távúak a terveink. Csak a jövő évet nézzük, vagy előrébb gondolkodunk. Minél magasabb, annál előrelátóbban tervez a nép.
a hatodik értéket nemtom:D
Ez egy elég komplex országösszehasonlító ábra, érdemes vele "játszani" :)
Gyakorlatilag az összes érték azt erősíti, hogy nem érezzük biztonságban magunkat, nem érezzük jól magunkat a munkánk során, nem hisszük, hogy van hatásunk a hatalomra, ami ural minket, kevésbé törődünk a csoporttal, amiben élünk.
Ez persze összefüggésben áll az anyagi helyzettel, de a munkakörülményekkel is.
Ajánlom mindenkinek ezt az oldalt amúgy, tök érdekes dolgokat ír, csak egy kis angol kell hozzá.
4.
Nekünk hatlmas sokk volt trianon, az európai élvonalból (teljesen kiépített ipar és infrastruktúra) hirtelen kaptunk egy országot, aminek teljesen használhatatlan az ipara, és nincs megfelelő infrastruktúra sem(vasút), európa legcsóróbb országai közé kerültünk. Aztán a 2. VH után jött a szovjet korszak, a kommunista elnyomás, ami a keleti blokk minden országát mélyen érimtette. Ezekből a sokkokból nem tudtunk még felállni.
De nézd meg a legszerencsésebbeket, a kelet-németeket. A világ egyik legfejlettebb gazdaságában találhatták magukat egy pillanat alatt, de még mindig évtizedek kellenek, hogy a keleti rész gazdaságilag megközelítse a nyugatit, mentalitásról nem is beszélve. A szocializmus megváltoztatta a társadalmakat, és minket, mint amúgy is több sebből vérző népet, még súlyosabban érintett az a korszak.
Azóta sem látom, hogy társadalmilag fejlődnénk ezen a téren, sajnos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!