Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Árulja el valaki hova fizessün...

Árulja el valaki hova fizessünk még több adót/terheket?

Figyelt kérdés
Pusztán laikusként szeretném feltenni a kérdést és példával alátámasztani! Vegyük például a BKV-t, a bérletek illetve a jegyek az egekben vannak már nem csoda ha mindenki aki tud nem váltja meg sem a jegyét sem a bérletet tehát ez kiesés a BKV-nak. Namármost miért nem lehet úgy megoldani ezt a helyzetet, hogy olcsóbban adni, hogy meg tudják vásárolni a jegyet az emberek és több folyna be a bevételekből az tuti. És ugyanez a helyzet bármire igaz, valamit kicsit jobban vesznek visznek az emberek egyből a statisztikák alapján megadóztatják jobban (pl. üzemanyagok). Miért tud a gázolaj az Ukránoknál 140 FORINTTAL olcsóbb lenni? Ott vizet tankolnak? Nem hinném! Az adókat is lejjebb kellene vinniük olyan szintre, hogy jókedvel (bőséggel) be tudja fizetni a halandó, viszont aki nem fizeti be azt jól megbüntetni ezek után (mint Amerikában, ott nagyon jól működik). Még a bőrt is lenyúzzák a halandókról. A kevesebb néha több szokták mondani!
2012. jan. 17. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Magyarország nem az a hely, ahol ha csökkented az adót, akkor többen fognak adót fizetni. Ugyanígy ha csökkented a BKV bérlet/jegy árát, nem lesz annyival kevesebb bliccelő, hogy nőjön a bevétel.


"Miért tud a gázolaj az Ukránoknál 140 FORINTTAL olcsóbb lenni?"

Az alapanyag ára nem ugyanannyi mint nálunk. És mernék az oroszok felemelni nekik? Elzárják az Európa felé menő gázcsapot, aztán oda az orosz gáz. Nem véletlenül akar Európa Nabuccót meg Déli Áramlatot, ami messze elkerüli Ukrajnát. Illetve kérdeznék valamit: Ukrajnába jobb élni csak azért, mert 2/3-ába kerül a gázolaj? Én ezt erősen kétlem...


"viszont aki nem fizeti be azt jól megbüntetni"

Ezt támogatom. Persze erre jön az ávéházás és társai...

2012. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A magyarok hatalmas aránya adócsaló. Persze mindenki talál magának kifogást, de legyünk őszinték, mindenki több tucat embert tud, aki minimálbérre van bejelentve, vagy nullás a vállalkozása évek óta.

A bkv külön vicces dolog, manapság egyrészt sikk bliccelni, másrészt meg nem drága. Nézz meg egy 20 km-es Volán bérletet, mennyibe kerül. Azzal egy vonalon tudsz csak járni, 1-2 óránként vannak buszok. Ehhez képest a bkv-nál több mint száz különböző vonalon utazhatsz, az átlagos követési idő pedig még éjszaka sem több egy óránál.

2012. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos itt Mo.-on egy agymosást kellene csinálni a szó jobb értelmében mert nem hiszem el hogy másképpen csinálják tőlünk nyugatra, viszont ott lényegesen jobban élnek! Kevesebb adó több, az emberek azért bújnak ki az adó alól mert rengeteget kell befizetni! Ha kevesebb és az lazán be tudja fizetni akkor állítom, hogy nem fognak bliccelni az emberek és befizetik az adókat. Ha már elég jó az életszínvonal akkor nem fognak az emberek pár forintért még kockáztatni is. Persze lesz akkor is biztos mert ez a maagyar mentalitás, de nem lesz jellemző szerintem, de sajnos én nagyon kicsi vagyok és nem értem ezeket a dolgokat. NEM segítik a jelenlegi törvények a vállalkozásokat hanem még jobban a sárba dobják így vagy árakat emelnek jelentősen vagy bezárnak. Ha ez jó az államnak, hogy kevesebben fizetnek marha sok adót amiből kevessebb is folyik be.....
2012. jan. 18. 23:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!