Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a "libsizés...

Miért van az, hogy a "libsizésre" a liberálisok egyből kifakadnak, hogy "látszik fogalmad sincs mi az a liberális", miközben a mai liberális mozgalmak csak névben liberálisok, a gyakorlatban nem?

Figyelt kérdés

Valójában pont azok vannak legkevésbé tisztába a valódi liberalizmus jelentésével, akik manapság liberálisnak mondják magukat. Aki "libsizik" az a mai liberálisnak nevezett viselkedést minősíti, nem azt, ami a szótárban van liberalizmus címszó alatt.

Igen a klasszikus liberalizmus jó dolog. De akik ma liberálisnak nevezik magukat, azok nem igazi liberálisok. A legtöbb igény az állami szabályozásokra, a magasabb adókra, az újraelosztó rendszerek növelésére az úgynevezett liberális oldalról jön, miközben ezek az igények a klasszikus liberalizmussal szembe mennek.


2017. febr. 10. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Azért, mert jól hangzik tudatlannak beállítani ez ellenlábasokat.

"fogalmad sincs mi az a liberalizmus"


Az ideológiák az idők során változhatnak, illetve az elmélet,a filozófia, a leggyakrabban különbözik a gyakorlati megvalósítástól.


Az a kijelentés, hogy a liberalizmus manapság a migránspályolgatással,gender marhasággal egyenlő, nagyon is megállja a helyét.

2017. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A legtöbb igény az állami szabályozásokra, a magasabb adókra, az újraelosztó rendszerek növelésére az úgynevezett liberális oldalról jön, miközben ezek az igények a klasszikus liberalizmussal szembe mennek."


Kár, hogy a libsizők szerint minden libsi drogos homoszexuális, aki a saját anyját akarja meghágatni muszlimokkal, miközben magyar zászlót éget a Himnusz eredeti kéziratával meggyújtva, amelyet a Szent Jobb kezébe tett, fején a Szent Korona, és tiszteleg a román Himnusz előtt.


Szóval majd ha a birkahadtest azt mondja, hogy "Te liberálisként magas adókat akarsz?" nem pedig, hogy "Sorosbérenc hazaáruló sperma vagy, gondozná meg anyád egy menekült", akkor jogosan veted fel ezt a kérdést. Addig nem igazán.

2017. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki "libsizik" az nem a "mai liberálisnak nevezett viselkedést minősíti" hanem szimplán tapló módon utálkozik, valakik ellen akit fentről megmondták, hogy utálni kell.


Meg most hogy van ez végül is?

Ha én hiszek abban, hogy megéri viszonylag magas adókból minőségi oktatást, és rendes egészségügyet csinálni, akkor én ezek szerint én nem lehetek liberális. Magamat nem nevezhetem liberálisnak, mert akkor beszólsz, hogy szerinted szembe megyek a klasszikus liberalizmussal. Viszont szitok szóként bárki szabadon lelibsizhet, ha kedve tartja? :D Neki persze nem kell tudni hogy mit jelent...


Egyébként csak szerinted van ilyen éles ellentét a "valódi" liberalizmus, és egy jóléti állam működése közt. A wikipedia is úgy határozza meg, hogy ez egy széles spektrumú eszmerendszer, ami "alapvetően a személyes szabadságon és törvény előtti egyenlőségen alapul". Tehát igen, liberálisnak vallom magam, mert ezekkel az alapvető értékekkel egyetértek. Ettől még lehet, hogy van, aki szintén liberálisnak vallja magát, de nagyon sok mindenről más gondol mint én. Aki viszont szitok szóként használja a liberálist, az csak szimplán egy beszűkült s_ggfej. Nincsen tudatában annak, hogy ezzel milyen elveket ócsárol, mennyiféle gondolkodású embert szidalmaz.

2017. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Egyébként csak szerinted van ilyen éles ellentét a "valódi" liberalizmus, és egy jóléti állam működése közt."

Ha arra szavazol, hogy az én pénzemet az állam vegye el és osztogassa el a te szempontjaid szerint, az minden csak nem liberális. A liberális eszmerendszerből a minarchia következik. Nem akarok beleszólni más életébe, nem akarom megmondani hogyan viselkedjen és mire költse a pénzét.

2017. febr. 11. 00:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!