Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberálisok is ugyanúgy...

A liberálisok is ugyanúgy ellenségképet kersenek vagy csak a politika?

Figyelt kérdés
Például régen az arabok most meg az oroszok meg a kínaiak a rosszak
2016. nov. 19. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Egyértelműen politika.
2016. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Is-is.


Hol a jobbosok, vidékiek, magyarok, határon túli magyarok, lengyelek, egyebek, akit éppen utálniuk kell.

2016. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

"Például régen az arabok most meg az oroszok meg a kínaiak a rosszak"


Azért utálni egy népet vagy nem egyetérteni egy ország kormányzatával az teljesen mást, de cáfolj kérlek, ha nem így van és mutasd meg ki gyűlöli az oroszokat.

2016. nov. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

politika


Egyébként bármilyen hihetetlen annak, hogy valaki "liberális" semmi köze nincs az orosz/kínai utálathoz.


Ugyanúgy, hogy a romákat sem csak a "szélsőjobb" utálja.


(a 90-es években pont a mai Fidesz utálta és gyűlölte legjobban az oroszokat és a Szovjetuniót)

2016. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ,hogy te mit értesz liberálisok alatt.

Maga a liberalizmus,mint eszme nem.

A saját magát liberálisnak tartó emberek közül pedig van aki ige van aki nem.

A politikában meg folyamatos verseny van.Nyilván választásoknál nem a másikat állsz neki dicséni,amikor győzni akarsz a köztes időben meg az aktuális embereken múlik,hogy hogyan kezelik a dolgot.Van aki rosszul van aki jól,de szerintem ez is független magától a nézettől.

2016. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

1) Az egyet nem értés az nem ellenségkép keresés. Egy liberális azt mondja, hogy mondjuk nem ért egyet az orosz külpolitikával. A jobboldali meg azt mondja, hogy a zsidók összeesküvést szőnek a világ rabszolgasorba döntésére. Az egyik egy értelmes egyet nem értés egy konkrét döntéssel, a másik meg nem.


2) Nem az arabokkal van bajunk. Hanem azzal a nőket és melegeket elnyomó kultúrával, ami jellemző az arab/iszlám világban. Mert hát tudod, liberálisok vagyunk és nem értünk egyet szélsőségesen antiliberális dolgokkal.


3) Nem az oroszokkal van bajunk, hanem Putyin külpolitikájával, elsősorban az utóbbi pár évben.


4) Kinek van baja a kínaiakkal? Én is liberális vagyok, és elég sok liberálist ismerek, és még soha nem hallottam olyat, hogy valakinek közülünk baja lett volna a kínaiakkal. Lemaradtam valamiről?


5) A politika az egyszerű gondolatok hazája. A választók 70%-a nem értene meg egy összetett mondatot, így aki nyerni akar, annak muszáj mindent szélsőségesen leegyszerűsítenie. Így egy egyet nem értésből könnyen lesz kollektív hibáztatás, ellenségkép kreálás.


6) "Hol a jobbosok, vidékiek, magyarok, határon túli magyarok, lengyelek, egyebek, akit éppen utálniuk kell."


Ezek közül egyedül a jobbosokkal van a legapróbb bajunk. Ami nem utálat, hanem egy alapvető ideológiai ellentét. Nyilván a jobbosok meg a liberálisokkal nem értenek egyet. Azt hiszem ez elég triviális.

A vidékiekkel, magyarokkal, határon túli magyarokkal és lengyelekkel a világon semmi bajom nincs, és nem is hiszem hogy valaha hallottam bármilyen liberálist, akinek bármilyen baja lett volna bármelyik felsorolt csoporttal.

2016. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!